Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuidas me korraldasime infotundi ja mis sellest kõigest välja tuli Kuidas me korraldasime infotundi Keila jaoskonnas on 12 uut liiget ja 2 liikmekandidaati. Mainides aga koosolekul käimasolevat mentroluse pilootprojekti, sain teada, et mõiste mentorlus on paljudele võõras ning projektist polnud enamik kuulnud. Et mitte koosolekut pikaks venitada, tekkis mõte korraldada infotund ja rääkida mentorlusest lähemalt. ← Eelmine Kose jaoskond Pitka mälestusmatkal Järgmine → Ära kaota tahet ellu jääda Kuidas me korraldasime infotundi ja mis sellest kõigest välja tuli

Kuidas me korraldasime infotundi ja mis sellest kõigest välja tuli

Pille-Riin Moilanen 4. märtsil 2013

Keila jaoskonnas on 12 uut liiget ja 2 liikmekandidaati. Mainides aga koosolekul käimasolevat mentroluse pilootprojekti, sain teada, et mõiste mentorlus on paljudele võõras ning projektist polnud enamik kuulnud.
Et mitte koosolekut pikaks venitada, tekkis mõte korraldada infotund ja rääkida mentorlusest lähemalt.

Paika sai pandud päev ja kellaaeg- tööpäeva õhtul kl 19-21 sest vabatahtlike nädalavahetused on mitu kuud ette juba ära organiseeritud. Korraldamiseks jäi 2 nädalat aega.


Esimene samm- küsida kas Kaitseliidu maja Keilas on vaba. Luba saadud, leppisin kokku meie külalisega- pr Marilin Prantsiga, kes on mentorluse pilootprojekti vedaja. Järgnes reklaam ja teavitus: pressiteade kohalikku Keila lehte (ilmus rubriigis- "Huvitav"), event-leht Facebookis, nupuke Keila linna leheküljel, kutsed/ meilid listidesse ja isiklikult, vastamine küsimustele  ürituse kohta. Siinkohal tänud meie ringklonna instruktorile pr Pille Veitmaale, kes abistas nõu ja jõuga, trükkis plakateid  ning tõi kohale reklaammaterjalid ja värsked  Kaitse Kodu ajakirjad jagamiseks.


Infotunni eelõhtul sai ümberkehastatud pagariks ja küpsetatud küpsiseid ja kook tee kõrvale pakkumiseks. Retseptid leiab siseveebist Avalike suhete grupi alt. Infotunni õhtul läksime kohale 2 tundi varem. Tänu pr Heidi Toomse kärmetele kätele sai klassiruum muudetud  mugavaks teeõhtu - toaks, infomaterjalid välja pandud, arvutis käivitatud film "Liiliarist", uksele riputatud NKK ja infotunni plakat, uksetagune lumest puhtaks roogitud ja teevesi  valmis keedetud.


Tere tulemast! Infotund võis alata. Kogunes 15 inimest nende hulgas 2 potensiaalset uut liiget, külaline pr Marilin Prants ja Harju Elu ajakirjanik hr Allar Viivik. Vestlusringi alustasime tutvustusega ja igaüks rääkis, mis tõi neid NKK juurde ja kuidas sujus organisatsiooni sisseelamine. Kogemused olid väga erinevad sest sõna said ka pikaajalised liikmed ja jaoskonna esinaine pr Aet Kala.


Peale tutvustusringi rääkis Marilin  mentorlusprogrammist ja vastas küsimustele. Kõik osalejad said mentorluse käsiraamatu, mis on kokku pandud spetsiaalselt NKK jaoks.

Loodan, et uued liikmed oskavad nüüd juurelda, kas neil oleks vaja mentorit, kas mentor peaks olema neile taganttõukaja või hoopis tasakaalustaja, teavad kelle poole pöörduda ja kuidas mentorlus-suhe toimib.  Loodan, et vanemad liikmed julgevad endalt küsida- mida ma saaksin teha, et aidata juurdetulijail sujuvamalt sisse elada, milline mentor ma oleksin ja mida mina sellest õppida võiksin.

Juttu oleks jätkunud kauemakski, kuid õhtune aeg ja järgnev tööpäev seavad omad piirid. Peale külaliste ja osavõtjate ärasaatmist oli meil Heidiga veel tunnike tööd, et vestlusringi toast asjalik õppeklass teha, põrandad pesta ja kordaläinud infotunni üle rõõmu tunda.


Järgmise korrani. Kohtumiseni Kaitseliidu Keila majas Aia tn 35.

 


Harju Elu ajakirjaniku Allan Viiviku artiklit sellest õhtust saab lugeda ka internetist.

FastLion CMS

Kuidas me korraldasime infotundi

Kuidas me korraldasime infotundi

Paika sai pandud päev ja kellaaeg- tööpäeva õhtul kl 19-21 sest vabatahtlike nädalavahetused on mitu kuud ette juba ära organiseeritud Korraldamiseks jäi 2 nädalat aega Keila jaoskonnas on 12 uut liiget ja 2 liikmekandidaati. Mainides aga koosolekul käimasolevat mentroluse pilootprojekti, sain teada, et mõiste mentorlus on paljudele võõras ning projektist polnud enamik kuulnud.Et mitte koosolekut pikaks venitada, tekkis mõte korraldada infotund ja rääkida mentorlusest lähemalt.

Kuidas me korraldasime infotundi ja mis sellest kõigest välja tuli

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse