Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuidas Harju naised Põlva naistel külas käisid Kuidas Harju naised Põlva Hea koostöö ei sünni ilma heade kontaktideta, sellise mõttega asusid 3. juulil kaheksa Harju ringkonna naist teele Põlvamaa poole. Foto: Tuuli Kotov ← Eelmine Sidespets köögis, fotograaf meditsiinis Järgmine → Kaitseliidu seiklushoovile! Kuidas Harju naised Põlva naistel külas käisid

Kuidas Harju naised Põlva naistel külas käisid

Veronika Isberg 15. juulil 2015

Hea koostöö ei sünni ilma heade kontaktideta, sellise mõttega asusid 3. juulil kaheksa Harju ringkonna naist teele Põlvamaa poole.

Kuidas Harju naised Põlva naistel külas käisid
Foto: Tuuli Kotov
Kuidas Harju naised Põlva naistel külas käisid
Foto: Tuuli Kotov

Vastseliina Piiskopilinnuse lähedal mõisapargis võtsid meid vastu viis Põlva ringkonna naist, telk juba püsti, lõke põlemas ja õhtusöök valmimas. Millise kava võõrustajad meie tarvis olid kokku pannud, seda ei osanud ette aimata. Pärast tutvumisringi lõkke ääres läksime linnusesse, kus ootas meid meeskondlik ülesanne – köielt laskumine julgustavate lausete „Sa suudad”, „Sa saad hakkama” saatel. Seda unustamatut kogemust elas nii mõnigi meist uuesti läbi oma unenäos. 

 

Kui hommikune kehakinnitus võetud ja laagriplats puhtaks tehtud, asusime ühiselt Põlvamaad avastama. Kaunis vaade vaatetornist, Piusa koobastik ja savikoda, Vana Jüri Seebipood ehk Seebipuut, Seto Talumuuseum, Räpina Loomemaja ja ... omavaheline jutuvada nagu naistel ikka. Ringreisi lõpetasime jõelaevaga Lonny Taevaskojas. Mõni setokeelne sõna jäi kummitama ja väga palju veel avastamata.

 

Väike kimp meie muljetest:

 

Sirje: „Minule meeldis see Seto muuseum, seal oli väga vahva giid, kes vägaeluliselt rääkis vanadest seto kommetest ja andis hea ülevaate, mismoodi see eluolu oli ja on ka tänapäeval. Väga lahe, tulen kindlasti tagasi.

 

Diana: „Kõige vägevam oli ikkagi köiest laskumine Vastseliina linnuses. Poleks eluski arvanud, et millegi säärasega oma elus hakkama saan. Aga ei sobinud ju naiskodukaitsjana põnnama lüüa. See oli vahva!

 

Merin: „Unustamatu mulje jättis Tuuli kodu külastamine, kus pakuti kohalikke hõrgutisi nii joogi kui söögi näol. Koduõlu oli fantastiline, meenutas kalja natuke ja suitsulatikas, mis värskelt ahjust tuli, oli suurepärane, sulas lausa suus, Mulle muidugi meeldis veel see Piusa savikoda, kust mina sain endale ammuigatsetud võitoosi.

 

Veronika: „Põlva naiste kokkupandud kava oli suurepärane! Käsitööhuvilisena sain nii mõnegi huvitava idee. Räpina Loomemaja saamislugu ja ülevaade teotahtelistest inimestest oli väga inspireeriv. Tunnen rõõmu uute sõprade üle Põlva ringkonnast.”

 

Suur tänu teile, Esti, Kaie, Marika, Kristi, Tuuli, toreda ja unustamatu vastuvõtu eest!

 

Ringkondade vahelise koostöö algataja on Harju ringkonna esinaine Helen Allas ja külaskäik sai teoks koostöös Põlva ringkonna esinaise Esti Taaliga. Reisigruppi kuulus igast jaoskonnast üks esindaja – Helen (Viimsi jaoskond), Merin (Männiku jaoskond), Diana (Kose jaoskond), Helmi (Paldiski jaoskond), Sirje (Saue jaoskond), Iivi (Kuusalu jaoskond), Kaja (Keila jaoskond), Veronika (Rae jaoskond). Selliselt kokku pandud seltskond andis reisile omakorda lisaväärtusena võimaluse ka üksteist paremini tundma õppida.

Kuidas Harju naised Põlva naistel külas käisid
Foto: Tuuli Kotov

FastLion CMS

Kuidas Harju naised Põlva

Kuidas Harju naised Põlva

Foto: Tuuli Kotov Foto: Tuuli Kotov Vastseliina Piiskopilinnuse lähedal mõisapargis võtsid meid vastu viis Põlva ringkonna naist, telk juba püsti, lõke põlemas ja õhtusöök valmimas Millise kava võõrustajad meie tarvis olid kokku pannud, seda ei osanud ette aimata Hea koostöö ei sünni ilma heade kontaktideta, sellise mõttega asusid 3. juulil kaheksa Harju ringkonna naist teele Põlvamaa poole.

Kuidas Harju naised Põlva naistel külas käisid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse