Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kirnal toimus katastroofiline esmaabivõistlus Kirnal toimus katastroofiline esmaabivõistlus 18. -19. septembril osalesid Kirna Õppekeskuses esmaabi erialavõistlusel 13 Naiskodukaitse ja 1 Kodutütarde võistkond. Neljaliikmelised naiskonnad lahendasid erinevaid ülesandeid alates teooriatestidest kuni keeruliste situatsioonülesanneteni välja. Esmaabivõistluse eesmärk oli testida ja arendada naiskodukaitsjate esmaabialaseid oskusi, et tagada naiskodukaitsjate võimekus ohuolukorras targalt ja tõhusalt tegutseda. ← Eelmine Asutati Otepää jaoskond Järgmine → Kaks ühes – lõppes Igapäevaturvalisuse kursuse instruktori täiendkoolitus Kirnal toimus katastroofiline esmaabivõistlus

Kirnal toimus katastroofiline esmaabivõistlus

T. Mettus 21. sept. 2010

18.-19. septembril osalesid Kirna Õppekeskuses esmaabi erialavõistlusel 13 Naiskodukaitse ja 1 Kodutütarde võistkond. Neljaliikmelised naiskonnad lahendasid erinevaid ülesandeid alates teooriatestidest kuni keeruliste situatsioonülesanneteni välja. Esmaabivõistluse eesmärk oli testida ja arendada naiskodukaitsjate esmaabialaseid oskusi, et tagada naiskodukaitsjate võimekus ohuolukorras targalt ja tõhusalt tegutseda.

Nädalavahetusel, kui võistlus käis, oli Kirna õppekeskuse ümbruses märgata palju sagimist ja ärevaid inimesi. Mõnele juhuslikule möödujale võis tunduda, et ta on sattunud tõelisele katastroofipaigale. Müstilisel kombel oli ühel ajal jäänud inimene auto alla just samal ajal, kui puukuuris lõi mees endale kirvega jalga ning talle appitõttajale kukkus peale puuriit. Kõige tipuks oli majas sees veel eelmisel õhtul hoogsalt pidu pidanud seltskond, kellest üks oli rõdult alla kukkunud ja kaks ennast vägijookidest teadvusetuks joonud. Võistkondadel tuli kordamööda kõikides olukordades oma paremate teadmiste kohaselt esmaabi anda.

Lisaks neile juhtumistele tuli võistlejatel esimesel päeval täita test, osaleda õpitubades ja lahendada praktilisi ülesandeid. Meeleolukas ja ilmselt kõige menukamaks ülesandeks oli aaretejaht, kus "aareteks" olid mitmesugused esmaabiga seotud ülesanded. Esmaabi-koolitaja hr Andrus Lehtmets andis igale võistkonnale ka personaalset tagasisidet võistluse käigus üleskerkinud küsimustele.

 

Kahepäevase võistluse lõpuks trooniti võitjateks Valga ringkonna naiskodukaitsjad koosseisus Mahta Palumets, Tatjana Laadi, Piret Tiit ja Jaanika Niklus.

 

Teise koha saavutas Tartu ringkond ning kolmanda koha Saaremaa ja Järva koondvõistkond.

FastLion CMS

Kirnal toimus katastroofiline esmaabivõistlus

Kirnal toimus katastroofiline esmaabivõistlus

Nädalavahetusel, kui võistlus käis, oli Kirna õppekeskuse ümbruses märgata palju sagimist ja ärevaid inimesi Mõnele juhuslikule möödujale võis tunduda, et ta on sattunud tõelisele katastroofipaigale 18.-19. septembril osalesid Kirna Õppekeskuses esmaabi erialavõistlusel 13 Naiskodukaitse ja 1 Kodutütarde võistkond. Neljaliikmelised naiskonnad lahendasid erinevaid ülesandeid alates teooriatestidest kuni keeruliste situatsioonülesanneteni välja. Esmaabivõistluse eesmärk oli testida ja arendada naiskodukaitsjate esmaabialaseid oskusi, et tagada naiskodukaitsjate võimekus ohuolukorras targalt ja tõhusalt tegutseda.

Kirnal toimus katastroofiline esmaabivõistlus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse