Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kirde maakaitseringkonna evakuatsiooniõppusel „Miljon MIKSI 2023“ osaleb ligi 500 inimest Kirde maakaitseringkonna evakuatsiooniõppusel „Miljon 15. -16. aprillil toimub Kirde maakaitseringkonna (KiMKR) evakuatsiooniõppus „Miljon MIKSI 2023“, mis toimub korraga neljas piirkonnas Ida-Virumaal Narvas, Jõgevamaal Jõgeva linnas, Järvamaal Koerus ja Lääne-Virumaal Kadrinas. Evakuatsiooniõppus eelneb suuremale õppusele Põhjakonn, mis toimub 14. -21. aprillil 2023. ← Eelmine Sinilille heategevusoksjoni võitjad saavad sõita rahavedude soomukiga või minna peaminister Kaja Kallasega Stenbocki majja ekskursioonile Järgmine → Heategevusliku Sinilille oksjoniga koguti Eesti veteranide toetuseks 10 714 eurot Kirde maakaitseringkonna evakuatsiooniõppusel „Miljon MIKSI 2023“ osaleb ligi 500 inimest

Kirde maakaitseringkonna evakuatsiooniõppusel „Miljon MIKSI 2023“ osaleb ligi 500 inimest

13. aprillil 2023

15.-16. aprillil toimub Kirde maakaitseringkonna (KiMKR) evakuatsiooniõppus „Miljon MIKSI 2023“, mis toimub korraga neljas piirkonnas Ida-Virumaal Narvas, Jõgevamaal Jõgeva linnas, Järvamaal Koerus ja Lääne-Virumaal Kadrinas. Evakuatsiooniõppus eelneb suuremale õppusele Põhjakonn, mis toimub 14.-21. aprillil 2023.

Kirde maakaitseringkonna evakuatsiooniõppusel „Miljon MIKSI 2023“ osaleb ligi 500 inimest
Naiskodukaitse evakuatsioonirühm õppusel KILP 2022 (Foto: Kristel Kitsing)

„Ulatusliku evakuatsiooni korraldamise plaan on Päästeameti ja kaasatud asutuste kokkulepe, mille põhjal kasutatakse olemasolevaid võimeid ja ressursse ulatusliku evakuatsiooni ettevalmistamiseks, läbiviimiseks, juhtimiseks ja lahendamiseks hädaolukorras või selle ohu korral. Kaitseliidul on koostööpartnerina selles oma roll ja tegevused, mida seekordsel õppusel läbi harjutatakse“, ütles evakuatsiooniõppuse juht, Naiskodukaitse Viru ringkonna instruktor Aili Ehamaa.


Õppuse raames harjutatakse evakuatsioonirühmade protseduurilisi tegevusi evakuatsioonipunktide ülesse seadmisel, töös hoidmisel ning töö lõpetamisel. Põhiline eesmärk on rühmadel evakueeritavate vastuvõtmine ning käitlemine evakuatsioonipunktides. Harjutatakse rühmade omavahelist koostööd ja info liikumist läbi etteantud stsenaariumide. Õppusele on kaasatud koostööpartneritena Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, kohalikud omavalitsused ja Kaitseväe ajateenijad.

 

Kokku osaleb õppusel ligi 500 inimest. „Sellises mastaabis õppus on Kirde maakaitseringkonnas esmakordne. Saame läbi harjutada 300 evakueeritava vastuvõtmist neljas erinevas evakuatsioonipunktis, harjutame veel ühe evakuatsioonipunkti sulgemist ning evakueeritavate laialisaatmist teistesse evakuatsioonipunktidesse. Õppus saab kindlasti olema väljakutsete rohke“, ütles Aili Ehamaa.

FastLion CMS

Kirde maakaitseringkonna evakuatsiooniõppusel „Miljon

Kirde maakaitseringkonna evakuatsiooniõppusel „Miljon

Naiskodukaitse evakuatsioonirühm õppusel KILP 2022 (Foto: Kristel Kitsing) „Ulatusliku evakuatsiooni korraldamise plaan on Päästeameti ja kaasatud asutuste kokkulepe, mille põhjal kasutatakse olemasolevaid võimeid ja ressursse ulatusliku evakuatsiooni ettevalmistamiseks, läbiviimiseks, juhtimiseks ja lahendamiseks hädaolukorras või selle ohu korral Kaitseliidul on koostööpartnerina selles oma roll ja tegevused, mida seekordsel õppusel läbi harjutatakse“, ütles evakuatsiooniõppuse juht, Naiskodukaitse Viru ringkonna instruktor Aili Ehamaa 15.-16. aprillil toimub Kirde maakaitseringkonna (KiMKR) evakuatsiooniõppus „Miljon MIKSI 2023“, mis toimub korraga neljas piirkonnas Ida-Virumaal Narvas, Jõgevamaal Jõgeva linnas, Järvamaal Koerus ja Lääne-Virumaal Kadrinas. Evakuatsiooniõppus eelneb suuremale õppusele Põhjakonn, mis toimub 14.-21. aprillil 2023.

Kirde maakaitseringkonna evakuatsiooniõppusel „Miljon MIKSI 2023“ osaleb ligi 500 inimest

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse