Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kiire abi päästab elu Kiire abi päästab elu „Ühiselt lõunasöögile minnes, avastavad naised, et köögi põrandal lamab Heli keeva veega poti kõrval. Mis juhtus? Naiskodukaitsja ei jää ootama. Juba tuvastatakse, et Heli on oma käe keeva veega raskelt ära põletanud, keegi juba helistab häirekeskusesse ning kutsub sündmuskohale kiirabi. Juba on keegi külmavee kausi ja rätikuga põlenud kohta jahutamas. Kuna Heli on näost kahvatu ja kohe- kohe teadvust kaotamas, pannakse ta ¹okiasendisse. Samal ajal keegi räägib ja rahustab kannatanut. Juba saabubki kiirabi ning naised said esmase abi andmisega professionaalselt hakkama. “ taasloomise aastapäeva tähistamine Järgmine → Admiral Johan Pitka mälestuseks pühendatud rahvamatkal Kiire abi päästab elu

Kiire abi päästab elu

Helen Allas 1. veebr. 2012

„Ühiselt lõunasöögile minnes, avastavad naised, et köögi põrandal lamab Heli keeva veega poti kõrval. Mis juhtus? Naiskodukaitsja ei jää ootama. Juba tuvastatakse, et Heli on oma käe keeva veega raskelt ära põletanud, keegi juba helistab häirekeskusesse ning kutsub sündmuskohale kiirabi. Juba on keegi külmavee kausi ja rätikuga põlenud kohta jahutamas. Kuna Heli on näost kahvatu ja kohe- kohe teadvust kaotamas, pannakse ta ¹okiasendisse. Samal ajal keegi räägib ja rahustab kannatanut. Juba saabubki kiirabi ning naised said esmase abi andmisega professionaalselt hakkama.“

Kiire abi päästab elu
Kiire abi päästab elu

Õnneks oli kõik siiski mängult ning Heli on suurepärane näitleja.

 

Külmal, kuid kaunil jaanuari viimasel nädalavahetusel kogunes Harju malevasse hulk naisi nii Harju kui ka Rapla ringkonnast. Osa naisi on tulnud uusi teadmisi saama esmaabist, kuid on ka mitmeid, kes tulid olemasolevaid teadmisi värskendama.

 

Käima läks BVÕ  II moodul – esmaabi. Esmaabi eesmärk on anda oskused elupäästva esimese abi osutamiseks. Kahtlemata on see vajalik oskus igal naiskodukaitsjal, kuigi tegelikult igal kodanikul!

 

Kahe päeva jooksul said naised teadmiseid ja oskuseid paljude erinevate terviseprobleemide, traumade ja õnnetuste korral esmaabi andmise kohta. Kuidas käituda kui keegi on elektrilöögi saanud, vette kukkunud, teadvuse kaotanud, alajahtunud, kuumarabanduse saanud, infarkti saamas, mürgistuse saanud, kukkunud kõrguselt ning veel paljude erinevate situatsioonide korral. Kindlasti väga oluline on ka osata hinnata sündmuskohta ning mitte ennast ohtu seada. Vastasel korral võib olla ühe kannatanu asemel juba kaks.

 

Päevakava on tihe ning aega kasutati maksimaalselt. Teooria ja praktilised ülesanded olid vaheldumisi. Instruktoriteks olid oma ala spetsialistid: Astrit Mägi, Pille-Riin Piirmets, Heli Jürisson, Gerlin Järvela, Angelina Oblikas ja Priit Pärgmaa. Instruktorite mitmekesisus muutis õppimise värvikamaks ning vaheldusrikkaks.

 

Pea kõiki situatsioone mängiti korduvalt läbi ja tehti erinevaid praktilisi ülesandeid. Omal käel proovimine ja olukorda sisse elamine andis lisaks teooriale  palju juurde. Kõik said proovida elustamist, kannatanu transportimist, šokiasendisse panemist, sidumist ning palju muud.

 

Põneva uuendusena õpiti ka kannatanute sorteerimist sõltuvalt vigastuse astmest ning ravi prioriteetideks ehk triaa¾i. Kuidas panna tähtsuse järjekorda kannatatuid, kellel on lahtine luumurd, põletushaav või on hoopis teadvuseta- keda saata esimesena haiglasse?

 

Et traagilise tagajärjega õnnetusi ja traumasid vähem oleks, on vähemalt jälle 23 naiskodukaitsjat juures, kes oskavad ja saavad abivajajat aidata. Nagu aga koolituselt kõlama jäi, on peamine siiski see, et naistel on julgem ja enesekindlam tunne abivajajale appi minna ning esmast abi osutada.

Kiire abi päästab elu

FastLion CMS

Kiire abi päästab elu

Kiire abi päästab elu

Õnneks oli kõik siiski mängult ning Heli on suurepärane näitleja Külmal, kuid kaunil jaanuari viimasel nädalavahetusel kogunes Harju malevasse hulk naisi nii Harju kui ka Rapla ringkonnast „Ühiselt lõunasöögile minnes, avastavad naised, et köögi põrandal lamab Heli keeva veega poti kõrval. Mis juhtus? Naiskodukaitsja ei jää ootama. Juba tuvastatakse, et Heli on oma käe keeva veega raskelt ära põletanud, keegi juba helistab häirekeskusesse ning kutsub sündmuskohale kiirabi. Juba on keegi külmavee kausi ja rätikuga põlenud kohta jahutamas. Kuna Heli on näost kahvatu ja kohe- kohe teadvust kaotamas, pannakse ta ¹okiasendisse. Samal ajal keegi räägib ja rahustab kannatanut. Juba saabubki kiirabi ning naised said esmase abi andmisega professionaalselt hakkama.“

Kiire abi päästab elu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse