Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kallid naiskodukaitsjad, sõbrad ja külalised! Kallid naiskodukaitsjad, sõbrad ja Me ei saa suunata tuult, kuid me saame seada purjeid. Olemegi kui üks väike laevuke, kes muudkui seilab, seab uusi eesmärke, küll tuul hoogu annab… Foto: Madis Mintel ← Eelmine Nõrganärvilistele ei soovita! Järgmine → Me ei saa suunata tuult, aga me saame seada purjeid Kallid naiskodukaitsjad, sõbrad ja külalised!

Kallid naiskodukaitsjad, sõbrad ja külalised!

Maret Kollin 25. märtsil 2023

Me ei saa suunata tuult, kuid me saame seada purjeid. Olemegi kui üks väike laevuke, kes muudkui seilab, seab uusi eesmärke, küll tuul hoogu annab…

Me oleme olnud tublid! Aeg muudab inimesi ja meie aega. Aasta on möödunud. Oleme saanud uue jaoskonna võrra rikkamaks. Meid tuntakse kui tublisid naisi, kes ei löö kõhklema ühegi väljakutse ees. Meid kaasatakse ka väljaspool organisatsiooni, kas siis toitlustama suurtele massidele, viima läbi huvitavaid õpitubasid, mille raames on Naiskodukaitse tegevuste tutvustamine esmane. Toetame igati jaoskondade motivatsiooniüritusi. Need armsad koosviibimised tagavad alati uue hingamise. Igal ühel meil on teine teisele midagi anda, millest õppida ja õpitut edasi kanda. Meie olemegi need, kes kujundavad Lääne ringkonna näo. Meie näos võiks olla jätkuvalt naerukurdudest ümbritsetud silmad.

 

Naiskodukaitse juhtlause: „Väärtustame Kodumaad“- ei ole ainult kodu, kus elame, ega põld, mis toidab. See on lause, mis paneb väärtustama neid inimesi, kes sammuvad organisatsioonis õlg-õla kõrval. Need on samasuguste väärtushinnangutega naised, kes leiavad pere, töö ja muude tegemiste kõrvalt aega panustada organisatsiooni nagu SINA. Mitte sina üksi, mina üksi, vaid meie- ühiselt!

 

Täna on meil hea võimalus vaadata tagasi aega kui meist kõigist said naiskodukaitsjad. Kuidas Sa leidsid tee meie sekka ja kuidas sul läinud on? Mina liitusin pea üheksa aastat tagasi. Täis entusiasmi, janunesin absoluutselt kõige järele, mida organisatsioon pakkus. Üha enam leidsin võimaluse end koolitada, läbides kursuseid, seminare ja õppepäevi. Võimalusi on olnud palju. Selle aja sisse on mahtunud nii palju huvitavat, harivat. Olen olnud hea jutukaaslane ja mõtete vahetaja, kuidas saaks paremini? Leidnud end kohtades, kuhu tsiviilinimene ei pruugi oma elu jooksul kordagi sattuda. Mind ümbritsevad ägedad Eesti naised igast Eestimaa nurgast. Mis on muutunud nende aastatega? Lisandunud on vanusele mõned numbrid, juustest leiab halli, mul on autojuhiload ning paari kuu pärast hakkan kandma uut tiitlit– vanaema. Organisatsioon pakub mulle tänagi hulka võimalusi, et taaskord seada lühemad, kaugemad ja pikemaajalised eesmärgid. Küll tuul hoogu annab…

 

Mida ma soovin Teile? Soovin, et Te võtaksite hetke meenutamaks oma aega naiskodukaitsjana, kuidas kõik sai alguse. Tabaksite end mõttelt, kuidas läinud on? Olen kindel, et nende aastate, kuude, nädalate jooksul, kui Te Lääne ringkonnas naiskodukaitsjana olete tegutsenud, on olnud põnev. Te olete leidnud kindlasti palju uusi tuttavaid, toredaid kursusekaaslasi, head sõbrad, kes on kui heasoovlikud takjad, kes Teid muudkui uutele väljakutsetele utsitavad. Üheskoos ongi kõik kuidagi kergem. Ma loodan, et olete leidnud endale sobivad tegevused, mille suunas end koolitada, saada väljaõpet. Soovin, et teis jaguks julgust vastu võtta uusi väljakutseid! Organisatsioon kasvab ka seest poolt väljapoole. Kutsuge oma lähedasi, tuttavaid meie sekka. Miks mitte olla meie seas kogu perega? Meil on ringkonnas üritusi, kuhu saab kaasata pere. Looge läbi organisatsiooni traditsioone. Me kasvatame oma poegadest ja tütardest korralikud riigikodanikud, kel pulbitseb veresoontes patriotism. Vanemate eeskujul. 

 

Ühel päeval seisab siin minu asemel kellegi tütar ja alustab oma kõne lausega:„ Mäletad õeraas, kuidas me ema Naiskodukaitse vormi salaja selga proovisime…“ Kui ei oleks eelkäijad, eeskujusid, siis meil ei oleks tänast 95. aastapäeva. Täna on pidupäev. Päev, mil saame kõik korraga teha teine-teisele tunnustava patsutuse õlale. Tänasest algab uus aasta, lähme ühiselt sellele vastu positiivselt häälestatuna. Võtke kaasa möödunust ainult head tunded, head mõtted, head teod!

 

Ilusat meeldejäävat sünnipäeva meile kõigile!

Kallid naiskodukaitsjad, sõbrad ja külalised!
Maret Kollin kandis ette Naiskodukaitse Lääne ringkonna 95. sünnipäeva puhul pidukõne. Foto: Madis Mintel

FastLion CMS

Kallid naiskodukaitsjad, sõbrad ja

Kallid naiskodukaitsjad, sõbrad ja

Me oleme olnud tublid! Aeg muudab inimesi ja meie aega Aasta on möödunud Me ei saa suunata tuult, kuid me saame seada purjeid. Olemegi kui üks väike laevuke, kes muudkui seilab, seab uusi eesmärke, küll tuul hoogu annab…

Kallid naiskodukaitsjad, sõbrad ja külalised!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse