Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kaitseliit 95 - pidu pisut teise nurga alt Kaitseliit 95 - pidu “Andke mulle kirvest", hüüdis Naiskodukaitse Alutaguse ringkonna instruktor Elle Vinni ja tuhises meist mööda nagu hipodroomil võidu peale kappav hobune, tihedalt kannul teine laigulises välivormis naiskodukaitsja, Maarika Raja. ← Eelmine Kandidaatide esitamine „Aasta naiskodukaitsja 2013“ ja „Aasta kaitseliitlane 2013“ konkursile Järgmine → Põlvamaal võtsid omavahel mõõtu Naiskodukaitse staabiassistendid Kaitseliit 95 - pidu pisut teise nurga alt

Kaitseliit 95 - pidu pisut teise nurga alt

Kristi Goldberg, Alutaguse ringkonna avalike suhete grupi juht, 13. novembril 2013

“Andke mulle kirvest", hüüdis Naiskodukaitse Alutaguse ringkonna instruktor Elle Vinni ja tuhises meist mööda nagu hipodroomil võidu peale kappav hobune, tihedalt kannul teine laigulises välivormis naiskodukaitsja, Maarika Raja.

Kaitseliit 95 - pidu pisut teise nurga alt
Suppi jagus kõigile! Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald

Selline oli pildike umbes kell kümme 10. novembri hommikul Narva kindluse platsil. Juhtumisi oli isadepäev ning samal ajal tähistati samas kohas ka Kaitseliidu 95. aastapäeva. Arusaadavalt olid Alutaguse naised ähmi täis, sest meile oli langenud austav ülesanne kostitada sõdurisupiga umbes kolme tuhandet oodatavat külalist, lõigata lahti ning välja jagada 200 kilo torti ning samal ajal, justkui möödaminnes, kuid elegantselt ning ligitõmbavalt tutvustada Naiskodukaitset. Ühele tublile Eesti naisele on see ju käkitegu. Et tordilõikamisest ei saaks tõepoolest käkitegu, alustasime planeerimistöödega tegelikult juba varem.

Kaitseliit 95 - pidu pisut teise nurga alt
200 kilo sünnipäevatorti! Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald
Kaitseliit 95 - pidu pisut teise nurga alt
Naiskodukaitse hõivas suure osa kindluse õuest! Taustal meie toitlustustelk ja messiboks. Foto: Tiit Tamberg

 

Meile sülle langenud õnnest kuulsime esmakordselt septembrikuus. Loomulikult käivitus kõigepealt paanikaosakond, sest instruktor oma abipalvetega oli kui hüüdja hääl kõrbes. Vaatamata kõigele suutsime end mobiliseerida, asjakohased ja head ideed ürituse paremaks korraldamiseks Tallinna poole teele panna ning jäime ootele. Oktoobrikuus olime juba üsna sapsu täis ja mõtlesime, et kui nüüd kohe midagi juhtuma ei hakka, jääme me rahva naerualuseks. Kuid juba juhtuski, tegevused said kinnituse ning asusime kohustusi ja ülesandeid omavahel ära jagama. Kõigepealt panime kirja kõik osalevad naised – neid sai paarikümne jagu. Seejärel tegime nimekirjad vahenditest ja vastutajatest ning panime infokirjad teele. Uskuge mind, see pakkimine, mis juba reede hommikul pihta hakkas, ei olnud kergete killast – sool, suhkur, 160 purki suppi, leib , nööpnõelad, teip, kübarad, tee, kohv, puud, katlad ja veel tuhat ja üks asja, mis kõik tuli kaasa võtta. 

Kaitseliit 95 - pidu pisut teise nurga alt
Mehed olid supi keetmise juures asendamatud! Foto: Karri Kaas

 

Pühapäeva hommikul Narva saabudes hakkas esialgu meeletu sagimine ja esimesed kümme minutit jooksime ringi nagu peata kanad, kuid siis hakkas keegi kuskilt käsklusi jagama ning paari minuti pärast teadis igaüks täpselt, mida tegema peab ja kuhu poole joosta tuleb. Pajad said tulele ja lauad püsti, õuna-piparmündijook podises lõbusalt ning meie instruktor jooksis endiselt kirves peos ringi – noh, et katla alla ikka puid jätkuks! :)

 

Igatahes olime tuule ja külma kiuste valmis kõiki külalisi tervitama - osad naised laigulises vormis ning teised uhketes kübarates ja mantlites. Ülejäänud päev möödus tegusa toimetamise tähe all, tutvustasime esmaabi võtteid, pakkusime sooja eriretsepti järgi valmistatud jooki, panime rahva kompimis- ja haistmismeele proovile maitseainete tundmises, jagasime sõdurisuppi ning isegi 200 kilo torti sai lõigatud ja jagatud ilma suuremate vahejuhtumiteta.

 

Vaatamata tuule korduvatele katsetele minema puhuda telke, kausse ja kübaraid, olid ürituse lõpuks naistel väga rahulolevad ilmed. Me saime hakkama millegi suurega ja tegime seda hästi ning mis kõige olulisem – me tegime seda kõike koos! Tore on teada, et vajadusel me suudame teha kõike!

Rohkem fotosid meie tublidest toidujagajatest, katlakütjatest, esmaabiõpetajatest ja rahvatantsurühma "Kõver Küünarnukk" naistest saate vaadata SIIT

FastLion CMS

Kaitseliit 95 - pidu

Kaitseliit 95 - pidu

Suppi jagus kõigile! Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald Selline oli pildike umbes kell kümme 10 novembri hommikul Narva kindluse platsil “Andke mulle kirvest", hüüdis Naiskodukaitse Alutaguse ringkonna instruktor Elle Vinni ja tuhises meist mööda nagu hipodroomil võidu peale kappav hobune, tihedalt kannul teine laigulises välivormis naiskodukaitsja, Maarika Raja.

Kaitseliit 95 - pidu pisut teise nurga alt

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse