Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
KadriTrall Sangaste Pansionaadis KadriTrall Sangaste Pansionaadis 24. novembril käisid Valga jaoskonna naised Sangaste Pansionaadis kadripäeva tähistamas. Kadriepre on väga tänulik selle võimaluse eest ja suur kummardus pererahvale ← Eelmine Vaprad Otepää jaoskonna naiskodukaitsjad öörannakul Järgmine → Euroopa Saunamaraton Tõrvas! KadriTrall Sangaste Pansionaadis

KadriTrall Sangaste Pansionaadis

Evelin Tamm, Valga jsk 19. dets. 2022

24. novembril käisid Valga jaoskonna naised Sangaste Pansionaadis kadripäeva tähistamas.

KadriTrall Sangaste Pansionaadis
KadriTrall Sangaste Pansionaadis

Kadrilaupäeva õhtul külastati Sangaste Pansionaadi pererahvast, räägiti kadrikommetest ja lauldi ning tantsiti. Enne teeleasumit jagati majarahvale õnne ja tervist.


Tiina oli kehastunud kadriemaks, Evelin nooremaks tütreks, Katrin vanemaks tütreks ning Marje lumememmeks. Kadriema rääkis pererahvale, kuidas nad tulid jalgsi läbi pilliroo ja pika heina kaugelt-kaugelt, et jõuda Sangaste Pansionaadi pererahvale külla. Kohale jõudes tervitas meid rõõmsalt pansionaadi juhataja ning suunas edasi saali, kus teised meid juba ootasid.

Kõigepealt kadrisandid, nii nagu ikka, laulsid sisselaskmise laulu. Seejärel kadriema tutvustas ja rääkis, kes nad on ja kust nad tulevad. Siis kadriema vanem tütar mängis kannelt ja lauldi koos üks sanditamise laul, mille eesmärk oli vanasti pererahvalt ande paluda. Peale laulu esitamist rääkis kadriema veel kadripäeva sanditamise kommetest ja traditsioonidest ning tantsiti üks lihtne ja lõbus tants ning saalisolijad, kes tahtsid, tantsisid kaasa.


Kadriskäimisele kombekohaselt oli kaasa võetud natuke heina, kui külm hakkab, saab varbad ja sõrmed heina sisse sooja sättida. Kaerateri pandi lauale ja visati põrandale, et pererahval oleks alati leib laual ja töö olemas. Vitsaga õrnalt patsutades jagati õnne ja tervist, aeti ära haigus ja laiskus, et nad ei leiaks enam teed sinna majja. Samad vitsad jäeti pererahvale ning lisati juurde õpetussõnu, kui peaks haigus ja laiskus tagasi tulema, siis uuesti vitsad välja võtma ja need kaks pahalast aknast välja ajama.


Pansionaadi juhataja tänusõnadest, eakate naeratusest ja nende säravatest silmadest oli näha, et neile väga meeldis kadride külaskäik, kes pakkusid pererahvale rõõmu ja lusti. Neid siiraid emotsioone, mida kadripere tundis, on raske ainult sõnadesse panna. Kadrisandid olid võtnud kaasa pererahvale ka omaltpoolt külakosti, mis enne äraminekut pererahvale üle anti.


Kadriepre on väga tänulik selle võimaluse eest ja suur kummardus pererahvale

FastLion CMS

KadriTrall Sangaste Pansionaadis

KadriTrall Sangaste Pansionaadis

Kadrilaupäeva õhtul külastati Sangaste Pansionaadi pererahvast, räägiti kadrikommetest ja lauldi ning tantsiti Enne teeleasumit jagati majarahvale õnne ja tervist 24. novembril käisid Valga jaoskonna naised Sangaste Pansionaadis kadripäeva tähistamas.

KadriTrall Sangaste Pansionaadis

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse