Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt
Jalgrattasportlane naasis Scoutsrännakult võiduga Jalgrattasportlane naasis Scoutsrännakult võiduga 31. märtsil läbisid 30 kilomeetri pikkuse Scoutsrännaku naistest kõige kiiremini Anet Sirvel ja Maria Reinstein ning jäid esimest ja teist kohta jagama. Ajalugu Matkamine Sport Tähtpäevad ← Eelmine Järgmine → Oodatud on ettepanekud Väike-Maarja valla aasta ema aunimetusele Jalgrattasportlane naasis Scoutsrännakult võiduga

Jalgrattasportlane naasis Scoutsrännakult võiduga

Kristel Kitsing 3. aprillil 2023

31. märtsil läbisid 30 kilomeetri pikkuse Scoutsrännaku naistest kõige kiiremini Anet Sirvel ja Maria Reinstein ning jäid esimest ja teist kohta jagama.

Anet (pildil paremalt esimene) enne Scoutsrännakut. Foto: erakogu

„Läksin seetõttu, et ennast proovile panna ja näha, kui hästi keha vastu peab, sest varem pole kümnekilose koti ja relvaga 30 km jooksma pidanud,“ rääkis mullu suvel Naiskodukaitse Viru ringkonnaga liitunud jalgrattasportlane Anet Sirvel.

Eesmärgiks seadis ta lõpetada rännaku nelja tunniga. „Koha peale väga ei mõelnud,“ kommenteeris ta.

Võitjate aeg oli 3 tundi ja 42 minutit.

Kolmanda koha saavutas Egle Villik, kes kaotas võitjatele vaid ühe minutiga.

Meestest jõudis esimesena finišisse ning püstitas uue rajarekordi politsei- ja piirivalveameti esindaja Steven Rehelem, kes läbis 30 kilomeetrit ajaga 2 tundi ja 36 minutit.

Teise koha saavutas Indrek Roos ajaga 2:46 ja kolmanda koha pälvis Josemir Dos Santos ajaga 2:47.

Lisaks individuaalarvestusele selgusid Scoutsrännakul ka kaitseväe parimad võistkondlikus rännakus. Esimese koha võitis küberväejuhatuse ning diviisi staabi- ja sidepataljoni ühisvõistkond. Teise koha saavutas Vahipataljon ning kolmanda koha Scoutspataljoni võistkond.

Kokku osales Scoutspataljoni taasloomise 22. aastapäevale pühendatud Scoutsrännakul 1441 osalejat, mis on suurim osalejate arv ürituse ajaloos.

Rännaku algataja oli kapten Urmas Abel, kes 20 aastat tagasi oli staabi- ja tagalakompanii veebel. Tema idee oli luua sarnane üritus taanlaste Dancon March’iga, kus inimesed saavad ühiselt looduses jalutada ning omavahel suhelda. Tänavune Scoutsrännak kulges läbi kaitseväe keskpolügooni mitmekesise maastiku ja looduse.

← Eelmine

FastLion CMS

Anet (pildil paremalt esimene) enne Scoutsrännakut Foto: erakogu „Läksin seetõttu, et ennast proovile panna ja näha, kui hästi keha vastu peab, sest varem pole kümnekilose koti ja relvaga 30 km jooksma pidanud,“ rääkis mullu suvel Naiskodukaitse Viru ringkonnaga liitunud jalgrattasportlane Anet Sirvel 31. märtsil läbisid 30 kilomeetri pikkuse Scoutsrännaku naistest kõige kiiremini Anet Sirvel ja Maria Reinstein ning jäid esimest ja teist kohta jagama.