Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Imetlesime Mulgimaa mõisahooneid Imetlesime Mulgimaa mõisahooneid Kas te teate, et Halliste alevik asub torniga maja endistel maadel? Et Eesti esimene talu osteti päriseks Abja vallas? Et Riidaja mõisnik Bernhard Heinrich von Stryck kasutas esimese öö õigust ka veel siis, kui mujal Liivimaal seda enam ei tehtud? Et Riidaja kabeli altarimaal on sellepärast ainulaadne, et selle on maalinud naine? Tuhat tänu giidile! ← Eelmine Aitasime Tüma täiskasvanute turvakodu Järgmine → Kosmosega jäime teiseks Imetlesime Mulgimaa mõisahooneid

Imetlesime Mulgimaa mõisahooneid

Eda Kivisild

Kas te teate, et Halliste alevik asub torniga maja endistel maadel? Et Eesti esimene talu osteti päriseks Abja vallas? Et Riidaja mõisnik Bernhard Heinrich von Stryck kasutas esimese öö õigust ka veel siis, kui mujal Liivimaal seda enam ei tehtud? Et Riidaja kabeli altarimaal on sellepärast ainulaadne, et selle on maalinud naine?

Imetlesime Mulgimaa mõisahooneid

Mai eelviimasel laupäeval käis pisike punt  Sakala naiskodukaitsjaid koos giidiga Mulgimaa mõisaid ja mõnd häärberit vaatamas.

 

Mulgimaa oli varemalt teada-tuntud jõukas kant, kust aga paraku ärksamad ettevõtjad riigikorra muutudes asumisele saadeti.

Rikas  Mulgi talumees püüdis olla võimalikult mõisahärra sarnane ja ehitas omalegi rehest ja laudast eraldi asuva hoone, mida ta häärberiks kutsus. Paraku on häärberid enamasti kurvas seisus, välja arvatud Hallistes asuv Mathieseni torniga maja, kus praegu hooldekodu asub.

Mõisaid on tabanud erinevad saatused: osa neist on tehtud koolideks, nagu Suislepa; osa on antud eraomandisse, nagu Abja;  osa renoveeritakse, nagu Riidaja ja osa õitseb, nagu Taagepera.

 

Kõik mõisate tuurist osavõtjaid jäid päevaga väga-väga rahule. Ja muidugi kui juba Mulgimaal olla, siis peab võimalusel sisse astuma ka Torupillitallu. Aitäh Tiiu Taulile ja Leili Särjele, kes omavahel selle "diili" tegid ja tänud Ants Taulile, kes meile oma vahvat ettevõtmist näitas. Tuhat tänu giidile!

FastLion CMS

Imetlesime Mulgimaa mõisahooneid

Imetlesime Mulgimaa mõisahooneid

Mai eelviimasel laupäeval käis pisike punt Sakala naiskodukaitsjaid koos giidiga Mulgimaa mõisaid ja mõnd häärberit vaatamas Mulgimaa oli varemalt teada-tuntud jõukas kant, kust aga paraku ärksamad ettevõtjad riigikorra muutudes asumisele saadeti Kas te teate, et Halliste alevik asub torniga maja endistel maadel? Et Eesti esimene talu osteti päriseks Abja vallas? Et Riidaja mõisnik Bernhard Heinrich von Stryck kasutas esimese öö õigust ka veel siis, kui mujal Liivimaal seda enam ei tehtud? Et Riidaja kabeli altarimaal on sellepärast ainulaadne, et selle on maalinud naine?

Imetlesime Mulgimaa mõisahooneid

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse