Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Harju naised tegid ennast lõkkelõhnaseks Harju naised tegid ennast 5. mail oli kogu Eesti kaetud ärategijatega. Harju naised tegid ennast talgute aktsiooni „Teeme ära 2012“ käigus lõkkelõhnaseks, põletades Aruküla terviseraja laiendamisel ja puhastamisel tekkinud oksi ning muud prahti. Meie tegime ka ära! Meie meelest oli kõik SUPER ja alati uuesti minemas, kui aga kutsutakse! Teeme ÄRA! ← Eelmine Naiskodukaitse mälestuspäev Harju ringkonnas Järgmine → Kose malevkonna lahtiste uste päev Harju naised tegid ennast lõkkelõhnaseks

Harju naised tegid ennast lõkkelõhnaseks

Reinika Tatter 8. mail 2012

5. mail oli kogu Eesti kaetud ärategijatega. Harju naised tegid ennast talgute aktsiooni „Teeme ära 2012“ käigus lõkkelõhnaseks, põletades Aruküla terviseraja laiendamisel ja puhastamisel tekkinud oksi ning muud prahti. Meie tegime ka ära!

Harju naised tegid ennast lõkkelõhnaseks
Teeme-ära-supp
Harju naised tegid ennast lõkkelõhnaseks
Teeme ära lõkked

NKK Harju ringkonna Männiku jaoskonna aktiivsed naised otsisid jupp aega kohta, kus oma töökätega „Teeme ära 2012“ aktsioonis kaasa lüüa. Kohti oli palju ja pakkumised huvitavad, aga lõpuks sai otsustavaks selle aasta Harju Maakaitsepäeva korraldamise koht – Raasiku vald. Sealsed talgulised olid võtnud koristamisobjektiks Aruküla terviseraja, mille ümbrus tuli puhastada võsast ja muust oksarisust.

 

Asusime varakult teele, et kogu seltskond kokku koguda ja õigeks ajaks kohale jõuda, talgupäeva algus oli määratud kella 11-ks. Kuna jõudsime veerandtunnise varuga kohale, ei olnud me algul päris kindlad, kas õigesse kohta sattusime. Astusime ligi kahele metsatukas toimetavale härrasmehele, kelle käest terviseraja asukoha kohta uurima hakkasime. Tuli välja, et olime täiesti õiges kohas.

 

Kellegi töökad käed olid võsasaagimise ja okste kokkutassimise töö suures osas ära teinud, meile pakuti võimalus oma lõkkesüütamise oskusi näidata ja arendada, sest need okshunnikud tuli ära põletada. Ega see lõkkemeistri amet nii lihtne polnudki, sest öösel sadanud vihm oli kogu lõkkematerjali niiskeks teinud ja hoolimata julgest pealehakkamisest ei tahtnud esimesel korral meid sugugi edu saata. Aga püsivus viib sihile ja varsti lõõmas metsa all päris mitu lõket, mis küttis isegi ilma soojemaks.

 

Peale mitmetunnist ilma soojendamist oli enamus okstest põletatud. Saabus talgusupp. Supp, mis nii mõnelgi väikemehel osutus lausa lemmikuks ja seda emmede teadmata.

 

Mõnus seltskond, väga ilus ilm (kuigi eelneval ööl ladistas vihma nagu oavarrest), selged tööülesanded … omas tempos koos nalja ja naeruga. Mida sa hing veel ihaldada oskad? Lõpetuseks korraldaja tänusõnad koos vastava paberiga (ei saa mainimata jätta nö eriauhinda meie naistele – vahuvein).

 

Meie meelest oli kõik SUPER ja alati uuesti minemas, kui aga kutsutakse! Teeme ÄRA!

FastLion CMS

Harju naised tegid ennast

Harju naised tegid ennast

Teeme-ära-supp Teeme ära lõkked NKK Harju ringkonna Männiku jaoskonna aktiivsed naised otsisid jupp aega kohta, kus oma töökätega „Teeme ära 2012“ aktsioonis kaasa lüüa Kohti oli palju ja pakkumised huvitavad, aga lõpuks sai otsustavaks selle aasta Harju Maakaitsepäeva korraldamise koht – Raasiku vald 5. mail oli kogu Eesti kaetud ärategijatega. Harju naised tegid ennast talgute aktsiooni „Teeme ära 2012“ käigus lõkkelõhnaseks, põletades Aruküla terviseraja laiendamisel ja puhastamisel tekkinud oksi ning muud prahti. Meie tegime ka ära!

Harju naised tegid ennast lõkkelõhnaseks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse