Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ekskursioon läbi Eesti ajaloo Ekskursioon läbi Eesti ajaloo 20. septembri varahommikul kogunesid Pärnumaa naiskodukaitsjad, et minna sügisesele ekskursioonile Pärnu- ja Järvamaale. Tihedaks kujunenud reisipäev oli mitmekesine ja elamuse said sealt nii maamajanduse-, tehnika-, kui ka ajaloohuvilised. ← Eelmine Heategevusega tegelemine toob hea tunde Järgmine → 'Naisteranna' võistkond tõi Sookollilt III koha Ekskursioon läbi Eesti ajaloo

Ekskursioon läbi Eesti ajaloo

Karmen Vesselov

20. septembri varahommikul kogunesid Pärnumaa naiskodukaitsjad, et minna sügisesele ekskursioonile Pärnu- ja Järvamaale. Tihedaks kujunenud reisipäev oli mitmekesine ja elamuse said sealt nii maamajanduse-, tehnika-, kui ka ajaloohuvilised.

Ekskursioon läbi Eesti ajaloo
Tugevad on need, kes on koos põrgust läbi käinud. Pärnumaa naised Tori põrgus. Foto: Ave Rallmann

Esimene põgus peatus oli Toris. Sealset põrgut olid külastanud kõik, kuid viimasest käigust oli paljudel aastatetagune mälestus. Kohapeal rääkis naiskodukaitsja Maie Pitsal lühidalt ka Toris asuva Eesti Sõjameeste Mälestuskiriku ajaloost.

Pikemalt veedeti aega Kurgjal C. R. Jakobsoni talumuuseumis. Muuseumi perenaine jagas ajaloohuvilistele põnevaid seiku Jakobsoni ja tema pere elust ning andis pooleteist sajandi vanuseid vihjeid talumajapidamiste paremaks majandamiseks.

Reisiliste järgmine sihtpunkt oli Türil asuv Eesti Ringhäälingumuuseum. Muuseumi direktor hr Sihveri abiga käivitati muuseumis ka kõige vanemad raadiod ja telerid, et paremini mõista seda, kui palju on ringhääling muutunud veidi enam kui saja aastaga.

Päeva lõpuks võtsid vaprad naised ette ajarännaku muinasaega, et sealt tasapisi tänapäeva tagasi liikuda. Ajarännakul oli abiks Wittensteini ajakeskuse moodne masinavärk. Mõne aasta eest Paides avatud muuseumitornis oli kasutusel palju kaasaegset tehnikat. Vaatamata sellele, et interaktiivsed ekraanid ja seadmed köitsid tähelepanu ning pakkusid uusi fakte Eesti ajaloo kohta, jätsid kõige sügavama mulje siiski Wittensteini giidi Mariliisi laulud, mis hea akustikaga ruumides kõlades liigutasid igaüht. Läbi erinevate ajastute ja okupatsioonide kulgenud ajarännak lõppeski torni kõige kõrgemal korrusel ärkamisaegsete vabaduslaulude ja kütkestavate maastikuvaadete saatel. Selles ülevas meeleolus lõppes ka ekskursioon ja reisiseltskond asus koduteele.

FastLion CMS

Ekskursioon läbi Eesti ajaloo

Ekskursioon läbi Eesti ajaloo

Tugevad on need, kes on koos põrgust läbi käinud Pärnumaa naised Tori põrgus 20. septembri varahommikul kogunesid Pärnumaa naiskodukaitsjad, et minna sügisesele ekskursioonile Pärnu- ja Järvamaale. Tihedaks kujunenud reisipäev oli mitmekesine ja elamuse said sealt nii maamajanduse-, tehnika-, kui ka ajaloohuvilised.

Ekskursioon läbi Eesti ajaloo

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse