Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Eesti lasterikaste perede liidu 14. suvekooli toitlustamine Eesti lasterikaste perede liidu 26 -28 juulil toimus Eesti lasterikaste perede liidu (ELPL) 14. suvekool. Üritus toimus Elvas, Tartumaa tervisespordikeskuses ning sellel osales 120 suurperet (ligi 700 inimest) kõikjalt Eestist. Suvekooli märksõnaks oli tänavu «Terves kehas terve vaim» - keskenduti liikumisele, tervisespordile ning heategevusele. Üks kõigi ja kõik ühe eest!” Foto: Silvester Jürjo ← Eelmine Kas uppuja päästmine on uppuja enda asi? Järgmine → Uue koostöö algus Eesti lasterikaste perede liidu 14. suvekooli toitlustamine

Eesti lasterikaste perede liidu 14. suvekooli toitlustamine

5. augustil 2019

26 -28 juulil toimus Eesti lasterikaste perede liidu (ELPL) 14. suvekool. Üritus toimus Elvas, Tartumaa tervisespordikeskuses ning sellel osales 120 suurperet (ligi 700 inimest) kõikjalt Eestist. Suvekooli märksõnaks oli tänavu «Terves kehas terve vaim» - keskenduti liikumisele, tervisespordile ning heategevusele.

Eesti lasterikaste perede liidu 14. suvekooli toitlustamine
Foto: Silvester Jürjo

Osalejaid aitasid toitlustada riigikaitseliselt organiseerunud vabatahtlikud - Naiskodukaitse Tartu ringkonna liikmed Merle Muruvee, Laura Loolaid, Tiiu Kupper, Sirje Pärn, Annika Tamm, Merili Sepp ja Liis Kruuse, abiks veel Krista Loog ja Maris Järveoja. Köögi tegevust juhtis Marina Liinar

 

Toitu valmistasime nelja Rootsi katlaga kolmel päeval - reede õhtust pühapäeva lõunani. Menüü oli lihtne, toitev ja lastesõbralik: makaronid hakklihaga ja riisi-hakklihapada õhtul, hommikuks tervislikud helbepudrud ja võileivad, lõunaks sõdurisupp. Pearoogade kõrvale hakkisime ohtralt värsket kurki ja tomatit; kuuma ilma tõttu pidi ka hoolega jälgima, et jagamispunktides jätkuks jahedat morssi.

Palavus kimbutas lisaks osalejatele ka toitlustajaid - päikese eest pidi varjuma küdeva katla taha ning hommikune juust ja või tuli tükeldada kiiresti.

Suurt töökoormust aitasid hajutada korraldajatepoolsed vabatahtlikud, kes tegutsesid toidujagamispunktides ja pärast esialgseid juhtnööre võtsid toidujagamise täielikult enda kanda. Samuti hoolitses korraldajate-pool toiduainete paigutamise ja ladustamise eest. Kiidame ka osalejate meesperet, kelle abiga rasked toidukoormad köögist jagamispunktidesse jõudsid.

 

Lisaks toitlustusele pakkus Naiskodukaitse suvekoolilistele temaatilisi õppimisvõimalusi. Koduse ohutushoiu küsimusi koos kriisivarude ja “Ole valmis!” äpiga tutvustasid Jaanika Palm ja Inge Leitu, kes kõnelesid huvilistele ka Naiskodukaitse organisatsioonist üldiselt; lastele oli üles seatud takistusrada, juhendajaks Dagmary Kuslap ning Krista Soosaar; traatside ja raadiojaamadega suhtlemist tutvustas Tiina Jaksman.

Köögivarustus eesotsas kateldega sõitis Tartust Elvasse ja tadasi DAF-i pardal, mida tüüris kindlal käel autojuht Merle Muruvee.

 

Marina arvab: “Tänu fantastilistele meeskonnaliikmetele pole miski ülesanne ületamatu. Üks kõigi ja kõik ühe eest!”

Eesti lasterikaste perede liidu 14. suvekooli toitlustamine
Foto: Silvester Jürjo
Järgmine →
Uue koostöö algus

FastLion CMS

Eesti lasterikaste perede liidu

Eesti lasterikaste perede liidu

Foto: Silvester Jürjo Osalejaid aitasid toitlustada riigikaitseliselt organiseerunud vabatahtlikud - Naiskodukaitse Tartu ringkonna liikmed Merle Muruvee, Laura Loolaid, Tiiu Kupper, Sirje Pärn, Annika Tamm, Merili Sepp ja Liis Kruuse, abiks veel Krista Loog ja Maris Järveoja Köögi tegevust juhtis Marina Liinar Toitu valmistasime nelja Rootsi katlaga kolmel päeval - reede õhtust pühapäeva lõunani 26 -28 juulil toimus Eesti lasterikaste perede liidu (ELPL) 14. suvekool. Üritus toimus Elvas, Tartumaa tervisespordikeskuses ning sellel osales 120 suurperet (ligi 700 inimest) kõikjalt Eestist. Suvekooli märksõnaks oli tänavu «Terves kehas terve vaim» - keskenduti liikumisele, tervisespordile ning heategevusele.

Eesti lasterikaste perede liidu 14. suvekooli toitlustamine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse