Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Avinurme perepäev võistlusrohkes melus Avinurme perepäev võistlusrohkes melus Naiskodukaitse Avinurme jaoskonna naised korraldasid Avinurmes 20. augustil perepäeva juba seitsmendat korda. Avinurme perepäev võistlusrohkes melus

Avinurme perepäev võistlusrohkes melus

Merje Mälton 21. augustil 2020

Naiskodukaitse Avinurme jaoskonna naised korraldasid Avinurmes 20. augustil perepäeva juba seitsmendat korda.

Avinurme perepäev võistlusrohkes melus

Seitse peaks sümboliseerima õnne ja seda meile jagus. Ilmataat jagas taaskord ilusat ilma ja kaaskorraldajad vaprat tegutsemistahet.

Igal  aastal on meil midagi teisiti ja sel aastal lõime seljad kokku Seebihokiturniiriga, mille peakorraldaja  oli Katrin Kaarama. Seebihoki näol on tegemist Eestis alles populaarsust koguva meelelahutusliku spordialaga. Katrini sõnul oli see ka üheks põhjuseks, miks üritused ühendati. ``Leidsime, et sedasi on mängijatel võimalik pauside aeg rohkem tegevust leida ning samuti ka külastajatel mida vaadata ja avastada".

Lisaks jätkasime Noorpäästjate ohutusretkega, mida viis läbi Avinurme Vabatahtlike Pritsumeeste Selts eesotsas Ivar Ilvesega. Seega kolm ühes. 

Avinurme perepäev võistlusrohkes melus

Päev algas kell 11.00 tegevuste tutvustamisega. Naiskodukaitsjatel roll oli hoolitseda selle eest, et kõik mida perepäev vajas oleks olemas. Staadionil  võis meid kohata Naiskodukaitse  telgis töötuba tegemas ja organisatsiooni tutvustamas, välikatla juures sõdurisuppi valmistamas ja parameediku telgis esmaabi näpunäiteid jagamas. Suppi jagati umbes 200 korraldajale ja võitlejale.

Esindatud olid Kaitseliidu Avinurme malevkond, kodutütred ja noorkotkad, kes samuti tutvustasid oma organisatsiooni ja olid valmis seadnud huvilistele erinevad töötoad. Perepäeva külastajatele pakkus kõhutäidet Militarcatering, kus kokkas lihameister Roger Vinni.  

Avinurme perepäev võistlusrohkes melus

Samuti olid platsil Lõuna regiooni Häirekeskus, Tartu kiirabi ja Elyis Tomson ning Maanteeamet, kus sai katsetada õpperada ja jagati ohutusalaseid näpunäiteid. Turvavöö vajalikkuses ei kahelnud enam keegi. Päästjate poolelt olid väljas Voore Vabatahtlik Pääste, Lohusuu Vabatahtlik Veepääste,  Avinurme Pritsimeeste selts ja Mustvee Päästekomando.
Lapsed said lustida Viru Batuutidel, Meeli Pandis kaunistas soovijate näod vahvate maalingutega ning Helor Nigul  sõidutas vapra hobuga lapsi hobuvankril. Päeva juhtisid kohalikud noormehed Henn ja Karl.

Avinurme perepäev võistlusrohkes melus

Päeva keskmeks oli Eesti II Seebihokiturniir. Kuna võistlus oli uudne, soovisid võistelda paljud. Kahjuks said mahupiirangu tõttu võistlema ainult kiiremad reageerijad. Võistlus kestis terve päeva ja õhtuks selgusid turniiri võitjad. Seebihoki on võistkondlik võistlus, kus kummaski tiimis oli korraga platsil kolm liiget. Seebihokit mängiti tänavahoki reeglite järgi, mis tähendab, et ühe mängu kestvuseks on 12 minutit jooksvat aega. Mängu võitis enim väravaid löönud võistkond, teenides sellega tabelisse 3 punkti. Kui mängus väravaid ei löödud või seis jäi viiki, teenisid mõlemad võistkonnad ühe punkti.
Nii meeste kui naiste arvestuses võidutsesid eelmise aasta võitjad. Meeste arvestuses oli parim võistkond ``Seep ja Kepp``, kellele järgnesid ``Tormajad`` ning kolmandale kohale tulid ``VHP ehk Vana Hea Puur.`` Naiste arvestuses võidutses``Näri Muru``, teiseks tuli ``Maani Maas`` ja kolmandaks ``Stars.`` Kokku võttis turniirilt osa 10 meeskonda ja 9 naiskonda. Seebivahust aitas võistlejad puhtaks saada kaitseliidu saunaaauto ja ülesseatud välidušš. 

Avinurme perepäev võistlusrohkes melus

Päästeala ohutusretke eesmärgiks oli pakkuda praktilisi tegevusi ohutusalaste teadmiste kinnistamiseks. Võistlus oli hajutatud Avinurme peale ja võistkondi transportis vastavasse punkti Kaitseliidu masin. Staadionil toimus meeskondlik tuletõrjespordi võistlus. Avinurme muuseumirongi juures saadi teadmisi raudteeohutusest ja toimus võistlus dreziinal ehk kondimootoriga liikuril raudteel. Avijõe ääres koguti teadmisi veeohutusest ja meeskonnal tuli katsetada veepeal liikumist kanuu ja paadiga. Lisaks said perepäeval päästeala noored infot esmaabi, liikluskasvatuse, hädaabi numbrite vajalikkuse ja kasutamise kohta õnnetusjuhtumi teatamisel, tuleohutuse alaste teadmiste ja tegutsemise kohta ohtliku lõhkekeha leidmisel.

Ohtusretke esikohale tuli ``Avinurme Ifis Quard`` vanem grupp, teiseks ``Uhtna noored`` ja kolmandaks ``Avinurme noorem grupp``. Kokkuvõttes oli tegus ohutusalane päev ning lisaks noortele said staadionil tuletõrjespordirada ka külastajad läbida ning auhindu jagus neilegi. Pääste pakkus taaskord lastele võimalust lustida vahupeos, mis on alati väga oodatud.  

Perepäev oli hea võimalus tulla pere, sõprade ja tuttavatega vaatama, lustima ja õppima eluliselt vajalikke nippe inimestelt, kes töötavad või panustavad vabatahtlikult, Eesti iseseisvusesse ja turvalisusesse. 

Loomulikult ei saa selline üritus toimuda ilma heade ja toredate toetajateta. Me südamest täname  perepäeval kohalolijaid ja  teisi vahvaid abilisi: Mustvee valda, Avinurme teenuskeskust ja Gümnaasiumi, Alutaguse kaitseliidu malevat, Asula OÜ-d, Kommipommi, FB Drinks ja JAEK-i.

Artikli koostasid: Merje Mälton( Avinurme jsk esinaine), Ivar Ilves ( Päästeala Noorteringide juhendaja) ja Henn Uuetoa.

Fotod: Silvi Sirelpuu

FastLion CMS

Avinurme perepäev võistlusrohkes melus

Avinurme perepäev võistlusrohkes melus

Seitse peaks sümboliseerima õnne ja seda meile jagus Ilmataat jagas taaskord ilusat ilma ja kaaskorraldajad vaprat tegutsemistahet Naiskodukaitse Avinurme jaoskonna naised korraldasid Avinurmes 20. augustil perepäeva juba seitsmendat korda.

Avinurme perepäev võistlusrohkes melus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse