Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Asjalik nädalavahetus Naiskodukaitse esmaabi instruktoritel. Asjalik nädalavahetus Naiskodukaitse esmaabi Koostas:Angelina Oblikas NKK Harju esmaabi erialagrupi instruktor ← Eelmine September Võrumaa ringkonnas Järgmine → Oktoober Võrumaa ringkonnas Asjalik nädalavahetus Naiskodukaitse esmaabi instruktoritel.

Asjalik nädalavahetus Naiskodukaitse esmaabi instruktoritel.

Angelina Oblikas 24. okt. 2021
Asjalik nädalavahetus Naiskodukaitse esmaabi instruktoritel.
Pildistas: Elina Antsi
Asjalik nädalavahetus Naiskodukaitse esmaabi instruktoritel.
Pildistas: Emma Juuse

Reedel ja 15. oktoobril oli kohutav ilm, sest taevast sadas alla meeletut vihma, millega koos vastu auto akent lendasid puude lehed. Lisaks paras ports liikluse piiranguid. Lõpptulemusena siiski jõudsid Urvaste külla Võrumaale kohale üle vabariigi esmaabi õpetajad.

Laupäeval vara hommikul algas tõsine õppepäev. Koolitajateks olid kohal SA Tartu Kiirabi koolituskeskusest Karin Kaigas ja Martti Laube. Kindlasti mitmed õppurid mõtlesid, et milleks need koolitajad räägivad asjadest, mida me õpetades nagunii teame. Teemadeks olid muutused ja uued suunad esmaabis, innovaatilised lähenemised esmaabi õpetamisel eriolukorra tingimustes, uuendatud tõenduspõhiste rahvusvaheliste juhistega tutvumine. Samas peab ütlema, et koolitus oli päris heal tasemel ja suurel määral eesmärki saavutanud. Õhtuses arutelus sai koostöös läbi mõeldud, kas teadvuseta inimesele on vaja meiesugusel õpetajal teha kannatanule valuvõtteid või peaks jääma päris meedikule pärusmaaks. Lihtne seletus asjale, et abi osutav meedik peab oma ankeeti märkima, kas kannatanu reageeris valule või mitte. Mida otsustasime meie esmaabi instruktoritena, siis seda ja kogu koolituse tagasisidet saab asjaga seotud isik oma esmaabi erialagrupi juhilt.Urvaste Koolis toimuv õppepäev oli väga sisutihe ja kindlasti väsitav. Positiivne, et kooli võimlas oli palju hingamisruumi, kus sai teooria kõrvalt praktiliselt elustamist ja stabiilset küliliasendit harjutada.

Organiseerijate poolt oli väga positiivne näidata kõrval olevas Urvaste Seltsimajas filmi „Isa“. Peab ütlema, et tabavalt valitud, sest filmi kangelane oli sügavalt dementne ning igati aktuaalne teema meile, kui esmaabi õpetajatele. Hea oli ka see, et filmile kaasa elades tuli nii mõnelgi piisaval hulgal pisaraid poetada ja lõppkokkuvõttes emotsioone tuleb välja lasta!Hilisõhtuni jätkus arutelu, et instruktorid peavad esmaabi teemal midagi konkreetset kindlasti ära tegema, et muudatused hakkaksid päriselt toimima. Erinevatesse teemadesse määrati kindlad instruktorid, kes hakkavad lähiajal koos tööd tegema.

Pühapäeval sai töist laupäeva tasakaalustatud rahuliku käelise tegevusega keraamikatoas Elina Antsi juhendamisel. Lausa ime, millised anded ilmnesid naistel. Ahju panemist jäid ootama geniaalsed vaagnad, kausid, kruusid, eriotstarbelised topsid.Ei saa jätta mainimata Eestimaa kõige jämedamat Tamme-Lauri tamme, mis 700-aastasena kasvab täies jõus kõigest mõnisada meetrit Urvaste Kooli taga. See tamm oli meie Eesti 10-kroonisel rahatähel. Pühapäeval oli täisuslik sügisilm, mis igati soosis seda lühikest jalutuskäiku. Tamm-Lauri tamm andis head energiat, et esmaabi instruktorid jätkaksid sama entusiastlikult oma vabatahtlikku tööd esmaabi õpetamisel.

Aitäh kõikidele korraldajatele ja NKK Võrumaa ringkonna esmaabi erialagrupi juhile Eleri Dräbtsinskile.

Koostas:Angelina Oblikas

NKK Harju esmaabi erialagrupi instruktor

FastLion CMS

Asjalik nädalavahetus Naiskodukaitse esmaabi

Asjalik nädalavahetus Naiskodukaitse esmaabi

Pildistas: Elina Antsi Pildistas: Emma Juuse Reedel ja 15 oktoobril oli kohutav ilm, sest taevast sadas alla meeletut vihma, millega koos vastu auto akent lendasid puude lehed

Asjalik nädalavahetus Naiskodukaitse esmaabi instruktoritel.

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse