Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta naiskodukaitsja on Triin Seppet ja aasta kaitseliitlane on Arvid Siilak Aasta naiskodukaitsja on Triin Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid täna Rakvere Reaalgümnaasiumis üle rändauhindadena pronksist naiskodukaitsja ja kaitseliitlase kujud. Varasematel aastatel on aasta naiskodukaitsjaks valitud: 2010 Kristiina ABEL Tartu ringkonnast 2011 Nele PERNITS Rapla ringkonnast 2012 Lembe LAHTMAA Sakala ringkonnast 2013 Anu SAUE Lääne ringkonnast 2014 Kaire LÕHMUS Järva ringkonnast 2015 Triinu KÜÜNAL Jõgeva ringkonnast 2016 Kristlin KÕRGESAAR Järva ringkonnas 2017 Mare KIRR Saaremaa ringkonnast Aasta kaitseliitlaseks on varem valitud: 2010 Madis MINTEL Lääne malevast 2011 Kaupo VARIK Pärnumaa malevast 2012 Kristjan BACHMAN Tartu malevast 2013 Meelis TINNO Alutaguse malevast 2014 Tiia KIIS Võrumaa malevast 2015 Aare KABEL Järva malevast 2016 Marko REISEL Lääne malevast 2017 Enno OTTIS Jõgeva malevast ← Eelmine Täna toimub aasta naiskodukaitsja ja aasta kaitseliitlase nominentide tänuüritus Järgmine → Need, kes kasvatavad tõeliseid naiskodukaitsjad, on muutusteks valmis Aasta naiskodukaitsja on Triin Seppet ja aasta kaitseliitlane on Arvid Siilak

Aasta naiskodukaitsja on Triin Seppet ja aasta kaitseliitlane on Arvid Siilak

5. jaan. 2019

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid täna Rakvere Reaalgümnaasiumis üle rändauhindadena pronksist naiskodukaitsja ja kaitseliitlase kujud.

Parimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid tulid tervitama ka kaitseminister Jüri Luik ning kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem. Luik ütles oma kõnes, et Eesti kaitsmine on ustavust, ausust ja vaprust nõudev ülesanne ning selle igapäevasel elluviimisel on suurimaks väärtuseks vabatahtlikult riigikaitsesse oma tarkust, jõudu ja aega andvad inimesed.

Aasta naiskodukaitsja on Triin Seppet ja aasta kaitseliitlane on Arvid Siilak
Aasta 2018 kaitseliitlane Arvid Siilak ja aasta naiskodukaitsja Triin Seppet koos Kaitseväe juhataja, kaitseministri, Naiskodukaitse esinaise ja Kaitseliidu ülemaga. | FOTO: Kristjan Prii/Kaitseliit

Aasta naiskodukaitsja Triin Seppeti kohta on kirjutatud järgmiselt:

 

Ta on juht, CIMIC-spetsialist, vabatahtlik instruktor, suurepärane administreerija, hea kõneleja, innustav eeskuju. Tal on selged eesmärgid ja ta suundub sihikindlalt nende eesmärkide täitmise poole. Samas on ta vajadusel ka lihtsalt mutrike, see, kes toitlustab, tõstab kaste, formeerib ja protokollib. Ta on eeskujuks igal tasandil.

Ta on oma sooja suhtumisega oodatud instruktor noortelaagrites ja koondustel, õpetades geenitehnoloogina näiteks DNA eraldamist või siis esmaabi andmist.

Suuresti tema entusiasm ja lõputu selgitustöö on viinud ringkonna naiskodukaitsjateni info mitmekesistest panustamisvõimalustest erinevates sõjaajaüksustes. Tema eestvedamisel on naiskodukaitsjate baasil komplekteeritud staabitoetusrühm.

Juhina on ta äärmiselt süsteemne ning töötab pidevalt selle nimel, et meeskond toimiks võimalikult efektiivselt. Tema juhtimisel on väljatöötatud hulk juhendmaterjale ringkonnas. Samuti on ta panustanud üle-eestilisel tasandil nii arengukava kui õppekavade väljatöötamisesse.
Ta on mõtleja ja organisatsiooni arendaja, ta on võtnud oma südameasjaks arenguvestluste läbiviimise Naiskodukaitses, korraldades muuhulgas üle-eestilisi õppepäevi ning nõustades teiste ringkondade vabatahtlikke juhte.

Õigupoolest tundub see ebaloogiline ja uskumatu, et seda kõike teeb ja jõuab üks vabatahtlik! Me oleme uhked ja tänulikud!

 

Aasta kaitseliitlase Arvid Siilaki kohta on kirjutatud:

 

Legendaarne malevkonna relvur, kes väga pühendunult kontrollib relvade puhtust ja nende korrektset käsitlemist,» iseloomustas aasta kaitseliitlast Arvid Siilakut Kaitseliidu Alutaguse malev.

Lisaks on ta olnud aastaid malevkonna juhatuses, on rühmavanem ning on valitud ka Alutaguse maleva esindajatekogu poolt Kaitseliidu keskkogu liikmeks. 2017 aastal võttis ta maleva kõige aktiivsema liikmena osa pea kõikidest malevkonna üritustest. Tal on Alutaguse maleva sõnul meeletus koguses patriotismi ja kohusetunnet, et endale südamelähedast Kaitseliitu edendada ja arendada. 

 

 

Aasta kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat valiti üheksandat korda.
 
Varasematel aastatel on aasta naiskodukaitsjaks valitud:
2010 Kristiina ABEL Tartu ringkonnast
2011 Nele PERNITS  Rapla ringkonnast
2012 Lembe LAHTMAA  Sakala ringkonnast
2013 Anu SAUE Lääne ringkonnast
2014 Kaire LÕHMUS Järva ringkonnast
2015 Triinu KÜÜNAL Jõgeva ringkonnast
2016 Kristlin KÕRGESAAR Järva ringkonnas

2017 Mare KIRR Saaremaa ringkonnast
 
Aasta kaitseliitlaseks on varem valitud:
2010 Madis MINTEL Lääne malevast
2011 Kaupo VARIK Pärnumaa malevast
2012 Kristjan BACHMAN Tartu malevast
2013 Meelis TINNO Alutaguse malevast
2014 Tiia KIIS Võrumaa malevast
2015 Aare KABEL Järva malevast
2016 Marko REISEL Lääne malevast

2017 Enno OTTIS Jõgeva malevast

FastLion CMS

Aasta naiskodukaitsja on Triin

Aasta naiskodukaitsja on Triin

Parimaid kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid tulid tervitama ka kaitseminister Jüri Luik ning kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem Luik ütles oma kõnes, et Eesti kaitsmine on ustavust, ausust ja vaprust nõudev ülesanne ning selle igapäevasel elluviimisel on suurimaks väärtuseks vabatahtlikult riigikaitsesse oma tarkust, jõudu ja aega andvad inimesed Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ja Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming andsid täna Rakvere Reaalgümnaasiumis üle rändauhindadena pronksist naiskodukaitsja ja kaitseliitlase kujud.

Aasta naiskodukaitsja on Triin Seppet ja aasta kaitseliitlane on Arvid Siilak

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse