Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„Räägi mida võid, kirjuta mida tead“ ehk naiskodukaitsjad avalike suhete kursusel „Räägi mida võid, kirjuta Ühel ilusal kevadisel märtsikuu hommikul kogunesid 20 naiskodukaitsjat üle Eesti Lõõla õppekeskusesse, et omandada esmaseid teadmisi avalike suhete vallast ehk kuidas paremini Naiskodukaitset tutvustada ja meedias kajastada. Foto: Kati Ojaver-Heidemann ← Eelmine Mehed on vallutanud välikoka kursuse Järgmine → Naistepäeval naistelt naistele „Räägi mida võid, kirjuta mida tead“ ehk naiskodukaitsjad avalike suhete kursusel

„Räägi mida võid, kirjuta mida tead“ ehk naiskodukaitsjad avalike suhete kursusel

Angela Mettus, Järva ringkonna avalike suhete grupi liige 8. märtsil 2012

Ühel ilusal kevadisel märtsikuu hommikul kogunesid 20 naiskodukaitsjat üle Eesti Lõõla õppekeskusesse, et omandada esmaseid teadmisi avalike suhete vallast ehk kuidas paremini Naiskodukaitset tutvustada ja meedias kajastada.

„Räägi mida võid, kirjuta mida tead“ ehk naiskodukaitsjad avalike suhete kursusel
Kõik lõpetajad said Kaitseliidu Kooli tunnistuse. Foto: Kati Ojaver-Heidemann

Naiskodukaitse avalike suhete kursust on korraldatud juba eelenval kolmel aastal, sel korral toimus see 03. – 04. märtsisni Lõõlas. Kursuse puhul on tegu nö baaskursusega, kus antakse esmane ülevaade avalikest suhetest ning näpuneiteid kuidas koduste vahenditega valmistada plakateid ja muid organisatsiooni tutvustavaid vahendeid.

 

Tunnid varieerusid sisu poolest alates pressiteate koostamisest kuni fotode töötlemiseni. Kuna tegu oli pigem baaskursusega, siis teemasid käsitleti suhteliselt lühidalt. Sellest olenemata olid antud valdkonnad huvitavad ning need teadmised vajalikud NKK avalike suhete grupi liikmetele, et oma ringkondades  organisatsiooni tutvustada. Kuna teemasid oli rohkelt, siis õpetasid kursuslasi mitmed vahvad instruktorid: Leane Morits, Elisa Sammelselg, Eveli Sammelselg, Ene Sügav, mjr Tanel Rütman, n-ltn Merle Ott ja Airi Neve.

„Räägi mida võid, kirjuta mida tead“ ehk naiskodukaitsjad avalike suhete kursusel
Iga kursus tõestab, et Naiskodukaitse on kõikjal Eestis. Foto: Kati Ojaver-Heidemann

Kursuse teemad olid mitmetest eri valdkondadest ning võimaldasid praktikas mitmeid aspekte läbi proovida. Kursuslastel tuli üles seada messiboks ja seal külastajaid vastu võtta. Tegu oli loova ülesandega, sest kasutada tuli improviseeritud vahendeid. Taoline võimendatud situatsioon koos instruktorite intrigeerivate küsimustega andis ettekujutuse kuidas läheneda erinevatele sihtgruppidele.

 

Pildidtöötluse ja küljendamise tarkvarade kasutamist käsitlev praktiline tund tekitas enamikele veidi elevust, kuna programme prooviti üheskoos kasutama õppida. Tunnis omandatud teadmised näitasid, et tegu polegi ületamatu tegevusega. Tuli välja, et ringkonnale vajalikke infomaterjale on võimalik kättesaadava tarkvaraga ka kodus iseseisvalt teha. Kuna kursuse maht oli piiratud, siis väga pikalt ei saanud taolisi huvitavaid teemasid käsitleda.

 

Kursus oli avalike suhete grupi liikmetele hea stardipakk, et siit nüüd iseseisvalt edasi areneda. Sellele võiks jägneda täiendkoolitus, kus käsitletakse teatud teemasid sügavamalt, näiteks ajakirjanduse eri¾anrid, meediaga suhtlemine jne.

 

Ühesõnaga oli kursus hea algus, mille põhjal edasi liikuda. Pühapäeva õhtupoolikul sõitsid kõik oma kodude poole uutest ideedest pakatavana.

„Räägi mida võid, kirjuta mida tead“ ehk naiskodukaitsjad avalike suhete kursusel
Kursuslased pidid käepäraste vahenditega sisustama Naiskodukaitset tutvustava messiboksi. Foto: Kati Ojaver-Heidemann

FastLion CMS

„Räägi mida võid, kirjuta

„Räägi mida võid, kirjuta

Kõik lõpetajad said Kaitseliidu Kooli tunnistuse Foto: Kati Ojaver-Heidemann Naiskodukaitse avalike suhete kursust on korraldatud juba eelenval kolmel aastal, sel korral toimus see 03 Ühel ilusal kevadisel märtsikuu hommikul kogunesid 20 naiskodukaitsjat üle Eesti Lõõla õppekeskusesse, et omandada esmaseid teadmisi avalike suhete vallast ehk kuidas paremini Naiskodukaitset tutvustada ja meedias kajastada.

„Räägi mida võid, kirjuta mida tead“ ehk naiskodukaitsjad avalike suhete kursusel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse