Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„Malts“ sünnib süüa küll „Malts“ sünnib süüa küll 10. mai õhtul toimus Rapla jaoskonna järjekordne naisteõhtu sedapuhku üsna intrigeeriva alapealkirjaga „Malts söögiks“. ← Eelmine Viies Saare maakonna aasta ema on Tiina Rüütel Järgmine → Naiskodukaitse laskevõistluse võitis Järva ringkond „Malts“ sünnib süüa küll

„Malts“ sünnib süüa küll

Nele Sarrapik 11. mail 2011

10. mai õhtul toimus Rapla jaoskonna järjekordne naisteõhtu sedapuhku üsna intrigeeriva alapealkirjaga „Malts söögiks“.

„Malts“ sünnib süüa küll

Hoolimata sellest, et naiskodukaitsjad olid möödunud sajandi algul just need, kes Eestile toorsalatit tutvustasid, oli kõigil Alu mõisa naisteõhtule kogunenuil ilmselt pisuke kahtlus hinges, kas umbrohi ikka süüa sünnib. Ainuke, kes ilmselt päris kindel oli, et toit, mida plaaniti valmistada, hamba all karjuma ei hakka, oli Rapla jaoskonna liige ja „maltsaõhtu“ juhendaja Kairi Baumer.

 

Tooraine, millest süüa hakati valmistama oli nii oma kui oma saab olla - otse Alu mõisa pargist korjatud. Igapäevaselt läbi pargi poe või söökla poole vantsides pole märganudki, milline rikkalik toidulaud tegelikult otse puude all laiutab. Ja kui piruka tegemiseks ühel hetkel naati nappima hakkas, sai vaid trepist käimise vaevaga (aga liikumine on terviseks) korralik kimbuke toorainet juurde muretsetud. Tõsi, ühest kodusest külmkapist jogurti tarbeks välja ilmunud põldmarjad, olid Raplamaa inimestele vaata et sama uudsed kui naadi söömine.

 

Kairi kogenud näpunäidete järgi, üheskoos hakkides, leotades, segades, lisades, maitstes ja muidugi ohhetades, ahhetades ning suuri silmi tehes valmisid naiskodukaitsjate käe all naadipirukas, nurmenuku salat, võilille salat, naadi-vanilje muffinid, punane libajogurt ja roheline libajogurt. Seda viimast kusjuures keegi teist tassitäit proovida ei julgenud, sest mine sa seda tundmatut kraami tea. Imeline lõhnapilv ja töö juurde käiv lõbus jutuvada täitsid kiiresti mõisaköögi – sai jagada nii viimaseid uudiseid kui ka enda järeleproovitud kokandusnippe.

„Malts“ sünnib süüa küll

Ja lõpuks see kõige põnevam hetk. Valminud roogadega kenasti kaetud laua taha istumisel peegeldus ootusärevus kõigi kokkade silmades – kas siis sünnib süüa? Ja oi, kuidas veel sündis süüa. Mõni roog oli kohe väga maitsev, teine natuke harjumatu maitsega, aga heaks kiideti kõik. Naiskodukaitsjate lemmikuteks võib vist kuulutada nii naadipiruka, naadi-vanilje muffinid kui ka nurmenuku salati.

 

Meeleoluka ja näpunäidete ning inspiratsioonirohke õhtu lõpuks lepiti kokku ka juunikuise naisteõhtu teema, mis näitab ilmselgelt, et kokkamine ja tervislik toit on Rapla jaoskonna naistele meelt mööda. Järgmisel korral valmistatakse nimelt ühes koos imelisi ja imelikke tervislikke magustoite.

 

Naadi-vanilje muffinite retsept.

FastLion CMS

„Malts“ sünnib süüa küll

„Malts“ sünnib süüa küll

Hoolimata sellest, et naiskodukaitsjad olid möödunud sajandi algul just need, kes Eestile toorsalatit tutvustasid, oli kõigil Alu mõisa naisteõhtule kogunenuil ilmselt pisuke kahtlus hinges, kas umbrohi ikka süüa sünnib Ainuke, kes ilmselt päris kindel oli, et toit, mida plaaniti valmistada, hamba all karjuma ei hakka, oli Rapla jaoskonna liige ja „maltsaõhtu“ juhendaja Kairi Baumer 10. mai õhtul toimus Rapla jaoskonna järjekordne naisteõhtu sedapuhku üsna intrigeeriva alapealkirjaga „Malts söögiks“.

„Malts“ sünnib süüa küll

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse