Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
24 tundi metsas. Missioon: ellu jääda. 24 tundi metsas Missioon: Vändra ja Ülejõe jaoskond otsustasid ühendada jõud. Aprilli viimastel päevadel võtsid naised kotid selga ja hakkasid astuma. Eesmärgiks elada üle 24h metsas väheste vahendite ja ilma kaasa võetud toiduta. Mina väga tänan! Kuva: Maret Kaljulaid ← Eelmine Traditsiooniline sinilillejooks Pärnus Järgmine → Muljeid tänavuselt koormusmatkalt 24 tundi metsas. Missioon: ellu jääda.

24 tundi metsas. Missioon: ellu jääda.

Leiu Lepik, Vändra jsk 3. mail 2022

Vändra ja Ülejõe jaoskond otsustasid ühendada jõud. Aprilli viimastel päevadel võtsid naised kotid selga ja hakkasid astuma. Eesmärgiks elada üle 24h metsas väheste vahendite ja ilma kaasa võetud toiduta.

Selleks olime kaasanud kaks instruktorit: Asso Kommer ja Mehis Born. Asso alustas meie üleelamist väikse matkaga laagripaika. Selle jooksul näitas ta erinevaid taimi, mida saab kohe suhu pista, millest teed teha ning millega putukaid peletada. Laagripaigas tutvusime ümbrusega ning otsisime sealt söödavaid taimi. Julgemad sõid ära ka mõne ussikese. 

24 tundi metsas. Missioon: ellu jääda.
Kuva: Maret Kaljulaid
24 tundi metsas. Missioon: ellu jääda.
Kuva: Pille Lehtemaa

Laager jätkus Mehise õpitubadega. Esmalt tule tegemine erinevate vahenditega. Sellele järgnes veefiltri valmistamine. Vahepeal oli ka aeg oma ööbimiskohad ja lõkkeplatsid valmis teha. Jagunesime väiksemateks puntideks ning igaüks meisterdas omale meelepärase magala. Kes magas eraldi, kes kahekesi ja kes lausa neljakesi ühes varjualuses.

24 tundi metsas. Missioon: ellu jääda.
Kuva: Leiu Lepik
Vabal ajal tehti vaarikavarre teed ja nauditi lõkke praksumist. Kui laagrilised puhkasid, siis samal ajal kerkis uhke kilesaun. See oli laagri tippsündmus. Sisse mahtus 6 naist ja kuumadel kividele vett visates sai korraliku leili. Peale sauna loputati ennast raba äärses kraavis. 
Kuigi kõht tegi ikka erinevaid konna hääli ja koguaeg oli tunne, et tahaks puhata, siis kogemus oli väga vinge. Saime ennast proovile panna, uusi teadmisi ja uusi tutvusi. 
24 tundi metsas. Missioon: ellu jääda.
Kuva: Kaie Põldaru
Siin ka ühe uue liikme Kaie Põldaru tagasiside: "Minu kui algaja jaoks oli see väga suur mugavustsoonist väljatulek. Eriti 24 tundi söömata ja magamine sõna otseses mõttes kuuse all. Kuid väga hea kogemus juures, kuidas ilma telgita metsas öö veeta. Edaspidiseks ka mõtteid juurde, kuidas endale see võimalikult mugavaks teha ja et kindlasti külmetama ei peaks. 
Väga palju suurem huvi tekkis taimede kohta, mida võib süüa ja mida mitte. Väga head teadmised puhta vee saadavuse kohta sellistes tingimustes, kus on rabad ja metsad. Tule tegemise võimalused olid väga huvitavad, ilma tikke kasutamata. Proovisime oma lõkkeplatsil ka järgi tulepulgaga tule tegemist, kuid ilmselgelt peame veel harjutama  ja kasutasime sel korral veel tikke. Väga äge oli meie ülilahe seltskond. Läheks iga kell uuesti koos midagi sarnast - luurele või üksõik mis tegevusi - koos tegema. 
Lähen järgmisel korral juba metsa veidi suurema enesekindlusega seal hakkamasaamise suhtes. 
Mina väga tänan!
24 tundi metsas. Missioon: ellu jääda.
Kuva: Maret Kaljulaid

FastLion CMS

24 tundi metsas Missioon:

24 tundi metsas Missioon:

Selleks olime kaasanud kaks instruktorit: Asso Kommer ja Mehis Born Asso alustas meie üleelamist väikse matkaga laagripaika Vändra ja Ülejõe jaoskond otsustasid ühendada jõud. Aprilli viimastel päevadel võtsid naised kotid selga ja hakkasid astuma. Eesmärgiks elada üle 24h metsas väheste vahendite ja ilma kaasa võetud toiduta.

24 tundi metsas. Missioon: ellu jääda.

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse