Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pärnu evakuatsiooniõppus Pärnu evakuatsiooniõppus Suurõppuse Siil raames korraldasid politsei ja Naiskodukaitse koos Kaitseliiduga Pärnus esimese ühise evakuatsiooniõppuse. ← Eelmine Pärnumaa naiskodukaitsjad külastasid Tapa sõjaväelinnakut Järgmine → Pärnumaa naiskodukaitsjad Siilil Pärnu evakuatsiooniõppus

Pärnu evakuatsiooniõppus

Karmen Vesselov 6. mail 2018

Suurõppuse Siil raames korraldasid politsei ja Naiskodukaitse koos Kaitseliiduga Pärnus esimese ühise evakuatsiooniõppuse.

Pärnu evakuatsiooniõppus

Õppuse stsenaariumi järgi tabas Pärnumaad suur üleujutus. Seetõttu tuli evakueerida hulk inimesi, kelle hulgas oli juhtumisi ka erinevate probleemidega välismaalasi. Välismaalastega tegid menetlustoiminguid politseinikud. Kel dokumendid korras, liikusid edasi Naiskodukaitse evakuatsiooniüksuse hoole alla. 

 

Pärnumaa Naiskodukaitse jaoks oli see esimene kord, kus evakuatsiooniõppust korraldati. Eesmärgiks oli seatud korraldada saabunute esmane registreerimine, millele olid lisatud veel meditsiiniintsidendid, hingehoid, lastetuba, toitlustus ja evakueeritute tööle rakendamine evakuatsioonipunktis. Lisaks oli õppus ka hea võimalus harjutada koostööd politseiga.

 

Õppuse eripära oli see, et evakuatsiooni korraldavale üksusele ei olnud korraldatud spetsiaalset koolitust. Lähtuti võimalikust tegelikust olukorrast, kus etteteatamise aeg on lühike ja muutuvatele tingimustele tuleb reageerida kiiresti.

 

Naiskodukaitsjate tegevust jälgisid Kaitseliidu spetsialistid ning õppuse vaheajal korraldati põhjalik tagasisidekoosolek, et päeva teises pooles saaks juba mõned asjad teisiti lahendada. Koosolekul tegid nii hindajad kui ka üksuse liikmed ise asjalikke ettepanekuid, kuidas tööd ladusamaks ja loogilisemaks muuta. Pausi järel tehtud parandused aitasid nii palju, et vinti juurde saanud lavastatud vahejuhtumid töö tempot ei pidurdanud. 

 

Kokku osales evakuatsiooniõppusel üle 30 naiskodukaitsja. Evakueeritud kaitseliitlasi ja lapsi oli lisaks poolsada.

FastLion CMS

Pärnu evakuatsiooniõppus

Pärnu evakuatsiooniõppus

Õppuse stsenaariumi järgi tabas Pärnumaad suur üleujutus Seetõttu tuli evakueerida hulk inimesi, kelle hulgas oli juhtumisi ka erinevate probleemidega välismaalasi Suurõppuse Siil raames korraldasid politsei ja Naiskodukaitse koos Kaitseliiduga Pärnus esimese ühise evakuatsiooniõppuse.

Pärnu evakuatsiooniõppus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse