Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võsu vahvad suvehetked Võsu vahvad suvehetked Nagu juba viimastel aastatel on traditsiooniks saanud, siis võtavad naiskodukaitsjad pered kaasa ning minnakse suvel ühel nädalavahetusel Võsule suvitama. Sellel aastal oli meil hea kokkulepe ilmataadiga, sest saime tõeliselt sooja ja päikselise suvitamise ilma. Foto: Anne Sõber Foto: Anne Sõber ← Eelmine Triin Kravets - vormikandjate keskel kasvanud Järgmine → Ole valmis! Võsu vahvad suvehetked

Võsu vahvad suvehetked

Piret Jürman 9. juulil 2018

Nagu juba viimastel aastatel on traditsiooniks saanud, siis võtavad naiskodukaitsjad pered kaasa ning minnakse suvel ühel nädalavahetusel Võsule suvitama. Sellel aastal oli meil hea kokkulepe ilmataadiga, sest saime tõeliselt sooja ja päikselise suvitamise ilma.

Võsu vahvad suvehetked
Foto: Anne Sõber

Osalejate kogunemine algas reede lõuna paiku ning jätkus laupäevalgi, tegevustega lõpetasime pühapäeva pealelõunal. Reede õhtul oli „vaba kava“ - kes  saunatas, kes lobises, tublimad läksid Võsule pidudesse.

 

Laupäeval pärast  hommikukohvi ja -pudru manustamist ootas meid Palmse mõis. Inimesed pakiti bussi ja autodesse ning sõitsime Palmsesse.

 

Palmse lossis tegime mõisahärraga ringkäigu. Mõisahärra rääkis mõisa ajaloost: kunagi oli selle omanikuks olnud Tallinna tsistertslaste Tallinna Püha Mihkli nunnaklooster, 1510. aastal läks see Pahlenite kätte, 250 aastat hiljem revolutsiooni ajal Pahlenid põgenesid. Kuulasime 19.sajandi "CD-mängijat", naistele  ja lastele tehti näitlik õppetund, kui raske nende elu oli 19. sajandi lõpus, ja naistel sõna otses mõttes, sest "raudkleit" kaalus ise juba 2,5 kg, rääkimata kõigest muust. Ühes ruumis oli Baruto raudrüü... Ega sellegagi ei olnud omal ajal kerge Rakvere linnust vallutades mäest alla ja üles joosta. Magamistoas näidati tolle aja "WC-d", mis võis küll päris kõvasti haiseda, kui endal oli millegipärast kiire ning teenijad seda kohe ära ei viinud...

Nägime ka pilte vanast ajast, kui maja oli tunduvalt suurem. Mõisahärra ütles, et võib-olla antakse loss Kaitseliidule tagasi, kui ehitatakse üles Kaitseliidu poolt lammutatud majaosa laste- ja teenijaskonna ruumidega.

 

Ringkäik lõppes keldris veinikojas, kus mõisahärra rääkis loo veini kadumisest ning sellest, kuidas üle poole sajandi hiljem üks mees asja üles tunnistas. Kuid seda ta enam ei mäletatud, kuhu noos maeti. Paar kohustuslikku klõpsu ning mõnus olemine mõisapargis, siis taas bussidesse ning teel Võsule tegime veel peatuse Ilumäel, kus külastasime ka kabelit.

Võsu vahvad suvehetked
Foto: Anne Sõber

Pärast kiiret lõunasööki sõitsime edasi  Käsmu poole, kus külastasime kirikut ja kabelis näitust ning läksime jalutama Käsmu peale plaaniga Kuradisaarele minna (kajakad seda meile siiski ei lubanud). Õhtul oli taas vaba aeg ning tegevused nagu eelmisel õhtul, peole minejaid oli ainul natukene rohkemgi.

 

Pühapäevane hommikune tubade koristamise rügement liikus ruttu ka tänavale ning isegi aiatagune sai ka puhtaks. Kui maja oli korras ning kõht täis, siis istusime bussi-autodesse, et sõita kodudesse. Mõned masinad tegid vahepeatuse Nõmmeveskil ning käidi ka allikal joomas.

 

Tõeliselt mõnus „tšill“ nädalavahetus...

Võsu vahvad suvehetked
Foto: Anne Sõber
Võsu vahvad suvehetked
Foto: Anne Sõber
Järgmine →
Ole valmis!

FastLion CMS

Võsu vahvad suvehetked

Võsu vahvad suvehetked

Foto: Anne Sõber Osalejate kogunemine algas reede lõuna paiku ning jätkus laupäevalgi, tegevustega lõpetasime pühapäeva pealelõunal Reede õhtul oli „vaba kava“ - kes saunatas, kes lobises, tublimad läksid Võsule pidudesse Nagu juba viimastel aastatel on traditsiooniks saanud, siis võtavad naiskodukaitsjad pered kaasa ning minnakse suvel ühel nädalavahetusel Võsule suvitama. Sellel aastal oli meil hea kokkulepe ilmataadiga, sest saime tõeliselt sooja ja päikselise suvitamise ilma.

Võsu vahvad suvehetked

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse