Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Võidupüha vettinud kostüümides Võidupüha vettinud kostüümides Pärnus võidupüha paraadil marssinud hiidlased ajasid Rohuküla sadamas veel märja vormiriide uuesti selga, et võidutuli Hiiumaal väärikalt vastu võtta. Foto: Hiiu Nädal Paraad ← Eelmine Lääne ringkonna auliikmel ja Hiiumaa vanimal elanikul aastake sajast puudu Järgmine → Läänlaste ja hiidlaste seiklused Saaremaal juhtide laagris Võidupüha vettinud kostüümides

Võidupüha vettinud kostüümides

Helja Kaptein juuni 2012

Pärnus võidupüha paraadil marssinud hiidlased ajasid Rohuküla sadamas veel märja vormiriide uuesti selga, et võidutuli Hiiumaal väärikalt vastu võtta.

Võidupüha vettinud kostüümides
Foto: Hiiu Nädal

Neljandat korda paraadil osalenud naiskodukaitsja Heli Tuisk ütles, et teda üllatas Pärnus võidupüha paraadil paduvihmas vettinud naiskodukaitsjate, kodutütarde ja noorkotkaste vaprus. Läbimärjaks saanud naised ja noored riietusid uuesti vormidesse, et osaleda Heltermaa sadamas maavanema korraldatud võidutule jagamise tseremoonial.

Märjad kaitseliitlased marssisid samal ajal Kullamaal peetud maakaitsepäeva pidutustustel.

Tuisk leidis, et oma riigi sügavamale tähendusele mõeldaksegi enim riiklikel tähtpäevadel, kui marsitakse õlg õla kõrval rivis, lauldakse hümni või kuulatakse isamaalisi kõnesid.

Võidupüha vettinud kostüümides
Vaprad kodutütred. Foto: Hiiu Nädal

Hiiumaa noorkotkaste ja kodutütarde noorteinstruktor Tuuli Karukäpp lisas, et paraadil osalenud 24 noore hiidlase isamaa armastuse tõestuseks oli nende vankumatu seismine vihmas ja tuules võidupüha paraadil Pärnus ja võidutule vastuvõtmisel Heltermaal.

“Paraadid ja riigi tähtpäevade tähistamine aitavad kindlasti kaasa noorte isamaalisele kasvatusele. Koos noortega rivis marssides oli minulgi võimas tunne ja liblikad ringlesid kõhus,” rääkis instruktor.

 

Naiskodukaitse Lääne ringkonna Hiiumaa jaoskonna esinaine Marge Vähter ütles, et temalgi oli paraadile minnes hinges ärevus ja rõõmus elevus: “Juba paraadi peaproovil jooksid külmavärinad üle selja kui üheskoos hümni laulsime ja kolme orkestri saatel marssimist harjutasime.”

Vähter leidis, et riigi kodaniku isamaalisus on ikka kodust kaasa antud, lihtsalt mõni laseb sel rohkem välja paista, mõni ei julge oma isamaa-armastust välja näidata. Ta pakkus, et kui koolis oleks rohkem isamaalist kasvatust, oleks ka kaitseliidus palju rohkem liikmeid. “Mina arvan, et riiki, kus sa oled sündinud, kasvanud ja lood oma tulevikku, tuleb kaitsta, hoida, toetada, armastada,” kinnitas Vähter.

Oma kolmandal paraadil osalenud naiskodukaitsja Anu Saue rääkis, et meeldiv oli kuulda pealtvaatajate kiitussõnu nende rühma kohta ja teda rõõmustas, et vihmale vaatamata oli paraadil nii palju pealtvaatajaid. “Kodumaa armastus tuleb välja erilistes olukordades ja välismaal olles, aga tegelikult võiks inimestes igapäevastki patriotismi rohkem olla,” ütles Saue.

Hiiumaalt osales Pärnus võidupüha paraadil 12 noorkotkast, 12 kodutütart, 7 naiskodukaitsjat ja 30 kaitseliitlast. Võidutule võtsid presidendilt vastu ja tõid Hiiumaale kapral Aadi Kaasik ja naiskodukaitsja Karin Rünkorg.

Võidupüha vettinud kostüümides
Tuletoojad. Foto: Hiiu Nädal

FastLion CMS

Võidupüha vettinud kostüümides

Võidupüha vettinud kostüümides

Foto: Hiiu Nädal Neljandat korda paraadil osalenud naiskodukaitsja Heli Tuisk ütles, et teda üllatas Pärnus võidupüha paraadil paduvihmas vettinud naiskodukaitsjate, kodutütarde ja noorkotkaste vaprus Läbimärjaks saanud naised ja noored riietusid uuesti vormidesse, et osaleda Heltermaa sadamas maavanema korraldatud võidutule jagamise tseremoonial Pärnus võidupüha paraadil marssinud hiidlased ajasid Rohuküla sadamas veel märja vormiriide uuesti selga, et võidutuli Hiiumaal väärikalt vastu võtta.

Võidupüha vettinud kostüümides

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse