Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vive Pandis – kultuurigrupi elavdaja Vive Pandis – kultuurigrupi Vive on energiast ja teotahtest pakatav naiskodukaitsja, kes võib öösel rahulikult edasi magada, isegi kui telgi ümber sõda käib. Oma pealehakkamisega teeb Vive silmad ette ka endast poole noorematele. Foto: erakogu Kodutütred Kultuur Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Jaanika Palm - naiskodukaitsja, kellega võib minna lahingusse! Järgmine → „Häirekeskus kuuleb! Mis on juhtunud?“ Vive Pandis – kultuurigrupi elavdaja

Vive Pandis – kultuurigrupi elavdaja

Velli Ehasalu 23. augustil 2017

Vive on energiast ja teotahtest pakatav naiskodukaitsja, kes võib öösel rahulikult edasi magada, isegi kui telgi ümber sõda käib. Oma pealehakkamisega teeb Vive silmad ette ka endast poole noorematele.

Vive Pandis – kultuurigrupi elavdaja
Foto: erakogu

Millal liitusid Naiskodukaitsega (edaspidi NKK) ja mis sind selleks ajendas?

Liitusin NKK-ga 2004.aastal. Töötasin sel ajal Kaitseliidu Peastaabis ja paljud mu töökaaslased olid NKK liikmed. Kuna nende tegevus pakkus mulle huvi, siis soovisingi ise ka organisatsiooniga liituda.

 

Millistesse erialagruppidesse sa kuulud ja milliseid ülesandeid hetkel NKK-s täidad?

Kuulun noortejuhtide ja kultuurigruppi. Mõlema grupi tegevused on minu jaoks väga tähtsad ja huvitavad. Lisaks olen Muusika jaoskonna juhatuse liige ja kodutütarde ringkonna juhatuse liige.

 

Millised tegevused sulle NKK-s kõige enam meeldivad?

Neid on väga palju. Pealegi muudavad toredad kaaslased kogu tegevuse juba iseenesest veelgi meeldivamaks. Olen kodutütarde rühmavanem olnud juba kaheksa aastat ja nendega toimetamine on väga vahva. Kuna mu enda lapselapsed on kaugel, siis tegelen meeleldi kodutütardega.

Mulle meeldib ka süüa teha ja väga tore on mõnusa köögiseltskonnaga mõnel üritusel koos toitu valmistada.

Vive Pandis – kultuurigrupi elavdaja
Foto: erakogu

Milliseid valdkondi oled ise NKK-s kõige enam arendanud, milliseid algatusi ellu viinud?

Kultuurigrupp oli varem suhteliselt vaikse tegevusega, aga kui selle grupijuhiks sain, siis andsin grupi aktiivsele tegevusele hoo sisse. Viisime ellu ka minu meelest väga toreda ja vajaliku algatuse – Tallinna ringkonna suvepäevad Võsul. Olen ise korduvalt Võsul puhkamas käinud ja muretsesin, et paljud uued liikmed ei teagi, et NKK-l on Võsul selline suure aiaga tore maja. Nüüd on seal juba kolmandat aastat meie suvepäevad toimunud, kus meie liikmetel on meeldiv võimalus nii puhata kui ka omavahel paremini tuttavaks saada.

Aktiivse tegutsemise eest annetati mulle Liiliaristi IV klass ja tunnen ise, et olen selle auga välja teeninud.

 

Räägi mõnest huvitavast seiklusest NKK-s.

Toredaid ja meeldejäävaid hetki on pikkade aastate jooksul olnud väga palju.

Tuleb meelde üks sõduribaaskursuse õppus Pahklas. On öö. Magad telgis; ärkad; kuuled, et sõda käib ümberringi, paugutatakse ja joostakse. Magad edasi; ärkad; sõda ikka käib; magad jälle edasi… See oli üks väga eriline öö metsas. Seal nägin ka, kuidas öine pimedus sai valgusrakettide abil valgeks nagu päev.

Samuti oli meeldejääv peolaua katmise koolitus Piirsalu metsas sõduribaaskursuse lõpulaagris. See oli ka meestele tõeline üllatuse. Uskumatu, millise peolaua võib metsas katta!

Erilised on kindlasti ka talvistel õppustel toidu valmistamine ja telgis ööbimine. Seda ju tavaelus tihti ette ei tule, et lähed varahommikul katla juurde, õues on kõvad miinuskraadid, vesi on külmunud ja hakkad tuld tegema, et hommikupuder õigeks ajaks valmis saada.

Mida on NKK sulle isiklikult andnud?

Ma olen selle eest väga tänulik, et ma kunagi NKK ridadesse astusin – kogu see tegevus on mu elu väga palju tegusamaks ja huvitavamaks muutnud. Tänu paljudele headele koolitustele olen hakanud ennast rohkem analüüsima, olen saanud juurde enesekindlust ja juhtimisoskust. Ka õpetamisoskust – alati ei peagi kogu materjali ette vuristama, oluline on panna inimesed mõtlema ja siis ise tarkuseterakesi lisada.

Suved on laagrite ja kokkutulekute abil sisukamaks muutunud. NKK on andnud väga palju uusi sõpru ja tuttavaid erinevatelt elualadelt ning ka erinevas vanuses.

 

Milline on sinu igapäevane töö?

Enne NKK-ga liitumist oli minu ootus, et töö võiks pakkuda vaheldust ja midagi huvitavat siin elus. NKK tõttu on see arvamus täielikult muutunud: kuna igapäevane töö raamatupidajana on suhteliselt rutiinne, siis ongi mulle suureks rõõmuks just NKK tegevused, mis on iseenesest väga huvitavad ja toovad ellu palju vaheldust.

 

Millised on su hobid ja vaba aja tegevused?

Vaba aega on suhteliselt vähe, kuna enamus ajast kulub töö ning kodutütarde ja NKK tegemistele. Aga lisaks on mõnus käsitööd teha ja vahel ka lugeda. Suvel nõuab suvila oma osa, kuid õnneks meeldib mulle aiatööd teha ja see pole raske kohustus – napib vaid aega, et kõike korras hoida.

 

Millised eesmärgid või unistused sul veel on?

Unistusi on mitmeid, aga ei teagi, kas neid kõiki eesmärkideks ka seada. Trenni võiks järjekindlamalt teha, samuti keeli õppida. Tööl vajan inglise, rootsi ja soome keelt, nende kõigi oskust oleks vaja edasi arendada. Alati on tore ka reisida.

Unistuseks on, et oleks piisavalt palju aega ilusa sooja suvega oma suvilas olla.

Vive Pandis – kultuurigrupi elavdaja
Foto: erakogu

FastLion CMS

Vive Pandis – kultuurigrupi

Vive Pandis – kultuurigrupi

Foto: erakogu Millal liitusid Naiskodukaitsega ( edaspidi NKK ) ja mis sind selleks ajendas? Liitusin NKK-ga 2004 aastal Vive on energiast ja teotahtest pakatav naiskodukaitsja, kes võib öösel rahulikult edasi magada, isegi kui telgi ümber sõda käib. Oma pealehakkamisega teeb Vive silmad ette ka endast poole noorematele.

Vive Pandis – kultuurigrupi elavdaja

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse