Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Valmimas on Naiskodukaitse arengukava Valmimas on Naiskodukaitse arengukava Tänaseks teab küllap iga naiskodukaitsja, et koostamisel on Naiskodukaitse arengukava aastateks 2016-2020. Oleme võtnud sihiks, et protsessi kaasame võimalikult palju liikmeid ning et kaasa rääkida saaks tõepoolest igaüks, kes soovib. Nõnda toimusid kahel septembrikuu nädalavahetusel arengukava seminarid Tartus ja Tallinnas, kuhu olid oodatud kõik organisatsiooni arengutest huvitatud liikmed. Ühtekokku osales seminaridel 37 naiskodukaitsjat 12 ringkonnast. Foto: Kati Ojaver ← Eelmine Isetoimiv kursus – mis see veel on? Järgmine → Võrumaal stardib Naiskodukaitse side- ja staabi erialavõistlus Valmimas on Naiskodukaitse arengukava

Valmimas on Naiskodukaitse arengukava

Airi Tooming 30. sept. 2015

Tänaseks teab küllap iga naiskodukaitsja, et koostamisel on Naiskodukaitse arengukava aastateks 2016-2020. Oleme võtnud sihiks, et protsessi kaasame võimalikult palju liikmeid ning et kaasa rääkida saaks tõepoolest igaüks, kes soovib. Nõnda toimusid kahel septembrikuu nädalavahetusel arengukava seminarid Tartus ja Tallinnas, kuhu olid oodatud kõik organisatsiooni arengutest huvitatud liikmed. Ühtekokku osales seminaridel 37 naiskodukaitsjat 12 ringkonnast.

Seminaripäevade fookuses oli Naiskodukaitse hetkeseisu analüüs. Vaagisime, mis on meie tugevused ja nõrkused, seejärel analüüsisime, millised on meie võimalused ja ohud, arvestades väliskeskkonna mõjusid ning lõpuks jõudsime ka lahenduste pakkumiseni. Samuti oli igaühel võimalus välja käia kõige olulisem idee, mis tema arvates kindlasti tuleks Naiskodukaitses järgmise 5 aasta jooksul ära teha.

 

Organisatsiooni tugevustena toodi väga paljudel juhtudel välja motiveeritud, kohusetundlikku ja eesmärgile suunatud liikmeskonda. Kiideti heal tasemel väljaõppesüsteemi, toimivaid infokanaleid, tõhusaks peeti meie administreerimisvõimekust ning juhtimisstruktuuri. Meie tugevusteks peeti ka tegevuste mitmekesisust ning head mainet. 

Valmimas on Naiskodukaitse arengukava
Foto: Kati Ojaver

Nõrkustena toodi välja vähene erialane rakendatus ning juhised ja oskused seoses võimalike kriisiolukordadega. Selge arengukohana nähti ringkonna tasandil erialase väljaõppe eesmärgistamist ja kvaliteetsemaks muutmist. Kurdeti vabatahtlike juhtide nappuse üle ja leiti, et olemasolevad juhid on tihti ülekoormatud ja neil puudub toimiv tugisüsteem. Üks teemadering seostus ka ressursinappusega, peamiselt seonduvalt varustuse ja transpordiga.

 

Tööõhkkond oli aga ülimalt positiivne ja inspireeriv, usutavasti läksid kõik osalejad koju teotahtelistena ja viivad ellu nii mõnegi väljakäidud mõtte juba enne, kui see arengukavasse raamitud saab.

 

Naiskodukaitsel on kehtiv arengukava aastateks 2012-2015. Väljatöötav arengukava koostatakse perioodiks 2016-2020 ning jõuab plaanide järgi kinnitamisvalmis Naiskodukaitse keskkoguks 2016. a aprillikuus.

Valmimas on Naiskodukaitse arengukava
Foto: Kati Ojaver

FastLion CMS

Valmimas on Naiskodukaitse arengukava

Valmimas on Naiskodukaitse arengukava

Seminaripäevade fookuses oli Naiskodukaitse hetkeseisu analüüs Vaagisime, mis on meie tugevused ja nõrkused, seejärel analüüsisime, millised on meie võimalused ja ohud, arvestades väliskeskkonna mõjusid ning lõpuks jõudsime ka lahenduste pakkumiseni Tänaseks teab küllap iga naiskodukaitsja, et koostamisel on Naiskodukaitse arengukava aastateks 2016-2020. Oleme võtnud sihiks, et protsessi kaasame võimalikult palju liikmeid ning et kaasa rääkida saaks tõepoolest igaüks, kes soovib. Nõnda toimusid kahel septembrikuu nädalavahetusel arengukava seminarid Tartus ja Tallinnas, kuhu olid oodatud kõik organisatsiooni arengutest huvitatud liikmed. Ühtekokku osales seminaridel 37 naiskodukaitsjat 12 ringkonnast.

Valmimas on Naiskodukaitse arengukava

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse