Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vabatahtlikud instruktorid käisid end Soomes täiendamas Vabatahtlikud instruktorid käisid end 21. -23. augustil toimus Soomes Lappenrantaal Maanpuolustuskoulutusyhdistys´e ( edaspidi MPK) korraldamisel 3 päevane sõdurioskusi tutvustav kursus ligi 150 naisele, kuhu oli kutsutud ka 14 vabatahtliku instruktorina tegutsevat naiskodukaitsjat erinevatest ringkondadest. Kursus „Intti tutuksi naisille 2015“ on kord aastas korraldatav tutvustav väljaõppeüritus. Sellel osalevad Soome (nais)vabatahtlikud, kes erinevalt naiskodukaitsjatest maksavad ise oma väljaõppe eest, mis antud õppuse puhul oli 60 eurot. Õppuse raskeim osa oli võitlus ligi 30 kraadise kuumaga aga võitudeks parimad tulemused laskmistes ja ilusaim rivimarss. aastapäeva Vabatahtlikud instruktorid käisid end Soomes täiendamas

Vabatahtlikud instruktorid käisid end Soomes täiendamas

Heidi Tormet 1. sept. 2015

21.-23. augustil toimus Soomes Lappenrantaal Maanpuolustuskoulutusyhdistys´e ( edaspidi MPK) korraldamisel 3 päevane sõdurioskusi tutvustav kursus ligi 150 naisele, kuhu oli kutsutud ka 14 vabatahtliku instruktorina tegutsevat naiskodukaitsjat erinevatest ringkondadest. Kursus „Intti tutuksi naisille 2015“ on kord aastas korraldatav tutvustav väljaõppeüritus. Sellel osalevad Soome (nais)vabatahtlikud, kes erinevalt naiskodukaitsjatest maksavad ise oma väljaõppe eest, mis antud õppuse puhul oli 60 eurot. Õppuse raskeim osa oli võitlus ligi 30 kraadise kuumaga aga võitudeks parimad tulemused laskmistes ja ilusaim rivimarss.

*

Naiskodukaitsjad hiilgasid oma lasketulemustega

 

Üheks õppuse osaks oli relvaõpe ja laskmised. Suurt tähelepanu pöörati relva ohutule käsitlemisele, salve laadimisele, täitekäsklustele ja laskeasenditele. Harjutamiseks oli meil püstol Glock ja kauguseks 15-20 meetrit. Laskmise puhul 5 proovilasku + 10 lasku oli ka võistlusmoment. Võistluse pani kinni 3 Eesti naist tulemustega 99, 100 ja 100 punkti. Ei saa mainimata jätta, et esimese ja teise koha vahe otsustas Eva Nessleri  sihtmärgi  9 napakymppi ja 1 tavaline 10. Automaadi AK-47 laskmised toimusid 150 meetri kauguselt, milles samuti tegid Eesti naised suurepäraseid tulemusi. Mõlema laskmise tulemused liideti ja auhinnati medalitega, millest kuldse ja hõbeda tõid koju meie omad naiskodukaitsjad.

Vabatahtlikud instruktorid käisid end Soomes täiendamas
Clocki õpe. Foto: Maret Kommer

*

Elevust tekitav varustus ja naiskodukaitsjad

 

Kindlasti oli silmaringi avardav näha soomlaste varustust. Näiteks sellist kastiautot, mille toolid meenutasid karusselli istmeid, kus traksidega on igaüks tugevalt tooli külge kinnitatud, pole me oma seniste Kaitseliidu õppuste ajal veel kohanud.

 

Midagi täiesti uut ja ebaharilikku saime kogeda nn leirikirkkossa. Kõik osalejad viidi vabatahtlikult metsa ehitatud katuseta metsakirikusse, kus toimub poole tunnine jumalateenistus. Lauldi, palvetati ja kuulati jutlust ning armulauaosadus - Kristuse ihu ja vere sakramenti vastu võttes.

Vabatahtlikud instruktorid käisid end Soomes täiendamas
Foto: Maret Kommer

*

Kuna Eesti naised olid ainsad, kes varasemalt olid jaotelkides maganud, siis pakkus erilist põnevust nii oma üksustele kui MPK instruktoritele Maret Kommeri otsus magada nn lageda taeva all ehk oma telkmantli all. Ka lõpurivistusel kommenteeriti, et kõige paremini marssisid eestlased, seega võib öelda, et hoidsime Soomes oma väga hea sooritusega Eesti lippu kõrgel ja meie üle võib kindlalt uhkust tunda.

Vabatahtlikud instruktorid käisid end Soomes täiendamas
Telkide püstitamine. Foto: Eva Nessler

*

Kursusel osalesid naiskodukaitsjatest vabatahtlikud instruktorid-koolitajad Tartu, Viru, Lääne, Pärnumaa, Jõgeva, Harju, Viru, Rapla ja Tallinna ringkonnast. Kõigi kursuslaste muljeid olid väga positiivsed. Nii mõnegi ringkonna esindaja õppis enda jaoks midagi uut, aga väga palju parralleele saab tuua Naiskodukaitse enda sõdurioskuste baasväljaõppega. Üldiselt kiideti Soomlaste korralduslikku poolt ja väga sõbralikku vastuvõttu. Jao ja rühmaülemad olid väga toetavad ja täitsid iga vaba hetke harjutamisega. Meie, kes me sellel kursusel osalesime, ootame nüüd soomlasi enda poole külla, et saaksime neile tutvustada oma väljaõpet ja loodame tuleviku koostööle uute kursuste näol.

 

Kursusest loe pikemalt järgmisest Kaitse Kodust!

Vabatahtlikud instruktorid käisid end Soomes täiendamas
Foto: Heli Jürisson

FastLion CMS

Vabatahtlikud instruktorid käisid end

Vabatahtlikud instruktorid käisid end

* Naiskodukaitsjad hiilgasid oma lasketulemustega Üheks õppuse osaks oli relvaõpe ja laskmised Suurt tähelepanu pöörati relva ohutule käsitlemisele, salve laadimisele, täitekäsklustele ja laskeasenditele 21.-23. augustil toimus Soomes Lappenrantaal Maanpuolustuskoulutusyhdistys´e ( edaspidi MPK) korraldamisel 3 päevane sõdurioskusi tutvustav kursus ligi 150 naisele, kuhu oli kutsutud ka 14 vabatahtliku instruktorina tegutsevat naiskodukaitsjat erinevatest ringkondadest. Kursus „Intti tutuksi naisille 2015“ on kord aastas korraldatav tutvustav väljaõppeüritus. Sellel osalevad Soome (nais)vabatahtlikud, kes erinevalt naiskodukaitsjatest maksavad ise oma väljaõppe eest, mis antud õppuse puhul oli 60 eurot. Õppuse raskeim osa oli võitlus ligi 30 kraadise kuumaga aga võitudeks parimad tulemused laskmistes ja ilusaim rivimarss.

Vabatahtlikud instruktorid käisid end Soomes täiendamas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse