Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Utria 2018 - naiskodukaitsjad rajal Utria 2018 - naiskodukaitsjad 11. -13. jaanuarini kestnud Utria Dessandile startis üks neljaliikmeline naiskond. Naised võistlesid nime all "KL Tallinna maleva Meredivisjoni naiskond" ning võistkonda kuulus koguni kolm Naiskodukaitse liiget. ← Eelmine Aasta naiskodukaitsja on Mare Kirr ja aasta kaitseliitlane Enno Ottis Järgmine → Naiskodukaitse juubelinäitus jõudis aasta jooksul nii Toompeale, Munamäe torni kui ka parvlaevadele Utria 2018 - naiskodukaitsjad rajal

Utria 2018 - naiskodukaitsjad rajal

17. jaan. 2018

11.-13. jaanuarini kestnud Utria Dessandile startis üks neljaliikmeline naiskond. Naised võistlesid nime all "KL Tallinna maleva Meredivisjoni naiskond" ning võistkonda kuulus koguni kolm Naiskodukaitse liiget.

Utria 2018 - naiskodukaitsjad rajal
Foto: Kaidi Peterkop
Utria 2018 - naiskodukaitsjad rajal
Foto: Karri Kaas

Naistetiim tõi koju 15. koha. Lisaks lõpetas Naiskodukaitse Rapla ringkonna liige Marju Prosin Kaitseliidu Rapla maleva võistkonna koosseisus 17. kohal.

Utria 2018 - naiskodukaitsjad rajal
Foto: Kristjan Prii

Traditsiooniliselt on "Utria dessandi" ülesannete lahendamisel põhirõhk sõdurioskustel ja heal füüsilisel ettevalmistusel, kuid ERNA Seltsi presidendi ja võistluse peakorraldaja Meelis Rätsepa sõnul on tänavu lisandunud hulk intellektuaalseid võimeid ning teadmisi nõudvaid väljakutseid. Trassi pikkus on sel aastal umbes 60 kilomeetrit, kuid eelmiste aastatega võrreldes on kontrollpunkide hulk suurenenud.
 

"Utria dessanti" korraldab ERNA Selts alates 1999. aastast koostöös Kaitseliidu ja Vaivara vallavalitsusega, tänavusest aastast on toetajaks Narva-Jõesuu linn. ERNA Seltsi presidendi Meelis Rätsepa sõnul on "20 aastat inimese elust üsna pikk aeg, ühe korraliku militaarvõistlusele puhul aga võib eeldada, et suured teod ootavad alles ees, mille tunnistuseks on võistluse kasvav populaarsus välisriikides, Eestis on talvisel "Utrial"  jõustruktuuride jaoks ammu kindel koht".
 
1919.a. jaanuaris korraldatud ja Johan Pitka juhitud Utria dessant oli Vabadussõja suurim dessantoperatsioon, milles osalesid Soome vabatahtlikud, Narva kaitseliitlased, Eesti merevägi ning Kaitsevägi, lisaks Vene Loodermee ohvitseridest koosnev võitlusgrupp. Lahingutega ülekaaluka vastasega vabastati 17.-19. jaanuaril 1919.a. Narva-Jõesuu ning Narva punastest.

FastLion CMS

Utria 2018 - naiskodukaitsjad

Utria 2018 - naiskodukaitsjad

Foto: Kaidi Peterkop Foto: Karri Kaas Naistetiim tõi koju 15 koha 11.-13. jaanuarini kestnud Utria Dessandile startis üks neljaliikmeline naiskond. Naised võistlesid nime all "KL Tallinna maleva Meredivisjoni naiskond" ning võistkonda kuulus koguni kolm Naiskodukaitse liiget.

Utria 2018 - naiskodukaitsjad rajal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse