Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Üks päev emale Üks päev emale Laupäeval, 10. mail said kena päeva koos emaga veeta paljud Tallinna kodutütred, noorkotkad ja teised huvitatud, kes osalesid naiskodukaitse ja kodutütarde poolt korraldatud emadepäeva tähistamise üritusel Nõmmel, Kaitseliidu õppekeskuses (Plangu 4). ← Eelmine Esimest korda koormusmatkal Järgmine → Eesti lipu sünnipäev - 130 ! Üks päev emale

Üks päev emale

Tiina Kallasmaa 20. mail 2014

Laupäeval, 10. mail said kena päeva koos emaga veeta paljud Tallinna kodutütred, noorkotkad ja teised huvitatud, kes osalesid naiskodukaitse ja kodutütarde poolt korraldatud emadepäeva tähistamise üritusel Nõmmel, Kaitseliidu õppekeskuses (Plangu 4).

Üks päev emale
Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald

Osalejatele pakuti nii tubast tegevust erinevate meisterdamiste näol (käevõrude punumine, õnnitluskaartide valmistamine, vildist ehted) kui ka õues aktiivset toimetamist lasketiirus ja orienteerumisrajal. Eriti nobedad ja osavad said harjutada, kuidas ületada inimkäe loodud "ämblikuvõrgu" takistust, mis kohapeal tugevate nööridega puude vahele punuti. Et aktiivne tegevus kellelegi liiga ei teeks ning abi kohapealt võtta oleks, toimus õues elustamisõpe. Soovijad said proovida kätt mannekeen-nukule kunstliku hingamise ja südamemassaa¾i tegemisel.

Ega emad ja tütred ainult käteosavust praktiseerinud - ka käed ise said suurt tähelepanu maniküüri töötoas, kus õpetati huvitavaid küünte lakkimise ja kaunistamise viise. Töötuba oli nii populaarne, et seal oli suisa pidev järjekord ja maniküüri teinud kodutütred said vaevu hinge tõmmata. Lisaks käte kaunidusele pöörati tähelepanu veel looduslikele komponentidele, millest huulepulkasid teha sai. See töötuba oli samuti pidevalt huvilistest tulvil!

Üks päev emale
Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald
Üks päev emale
Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald
Üks päev emale
Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald

Kõige enam paelus emadepäeval osalenud noori ja vanu aga Maksu- ja Tolliameti (MTA) esinemine, mille käigus tutvustati salakauba avastamise viise. Väljas oli hulk konfiskeeritud esemeid (alates mitmemeetrisest püütoninahast kuni võltsitud kaubamärgiga Superpad'ini) ja paljudel jätkus MTA poolt ülesastunud koolitajaga juttu kauemaks. Erilist elevust tekitas narkokoer Rufuse näidisetteaste, kus ta otsis publiku hulgast üles inimese ja tema käekoti, mis väikeses koguses kanepit sisaldas. Ja kuidas kirjeldada laste rõõmu, kes väikeste "tollikoertega", keda alles treenitakse, pikalt õues mängida ning joosta said!

 

 

Üks päev emale
Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald

Igatahes, oli üks tore päev emale ja emaga.

FastLion CMS

Üks päev emale

Üks päev emale

Foto: Päivi-Pääsu Kreutzwald Osalejatele pakuti nii tubast tegevust erinevate meisterdamiste näol (käevõrude punumine, õnnitluskaartide valmistamine, vildist ehted) kui ka õues aktiivset toimetamist lasketiirus ja orienteerumisrajal Eriti nobedad ja osavad said harjutada, kuidas ületada inimkäe loodud "ämblikuvõrgu" takistust, mis kohapeal tugevate nööridega puude vahele punuti Laupäeval, 10. mail said kena päeva koos emaga veeta paljud Tallinna kodutütred, noorkotkad ja teised huvitatud, kes osalesid naiskodukaitse ja kodutütarde poolt korraldatud emadepäeva tähistamise üritusel Nõmmel, Kaitseliidu õppekeskuses (Plangu 4).

Üks päev emale

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse