Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ühtsustunne viis võidule! Ühtsustunne viis võidule! NKK Põlva ringkonna esimene laskevõistlus on nüüdseks peetud. Väikeste mööndustega (osalesid ka mõned liikmekandidaadid) külastasid lasketiiru täpselt pooled Põlvamaa naiskodukaitsjad. Seda võib pidada keskmiselt heaks tulemuseks. Viimase üle võime aga olla väga uhked! ← Eelmine Põlvamaa noortekonverents „Noorte rohelisem elu?!“ Järgmine → Põlva ringkond sai 15-aastaseks Ühtsustunne viis võidule!

Ühtsustunne viis võidule!

K. Epler, K. Kurg, S. Kingla

NKK Põlva ringkonna esimene laskevõistlus on nüüdseks peetud. Väikeste mööndustega (osalesid ka mõned liikmekandidaadid) külastasid lasketiiru täpselt pooled Põlvamaa naiskodukaitsjad. Seda võib pidada keskmiselt heaks tulemuseks.

Laskmine pole kindlasti põhiline, mille pärast naised NKK-ga on liitunud ja paljudele (üllatus-üllatus!) on relva käeshoidmine siiski vastumeelne. Seda enam on hinnatud võistlustel saavutatud keskmine punktisumma 82,7. Eks viimases oli oma osa sellelgi, et sportpüssist lastes sai kasutada tuge.

 

Enamus naisi käis treeningvõistluse perioodi jooksul tiirus mitmeid kordi. Osavõtjaid innustas hasart, kuid mitte ainult. Paljud tegid seda kindlasti kohusetundest ning ka treeneri pärast. Annel jätkus rahulikku meelt ja head sõna absoluutselt iga naise jaoks. Ning laskmine ise, uskuge või mitte, on omamoodi meditatsioon. Selleks, et sellest aru saada, tuleb tiiru minna, püss kätte võtta ja siis lõdvestuda, lõdvestuda, lõdvestuda. Seda ei ole ma ise välja mõelnud, vaid see on kirjas tarkades õppematerjalides, mida Annel oli aega meiega jagada. Minu jaoks suurim üllatus oli, et püssid tuleb parajaks „timmida“. See tähendab, et esmalt tuleb saavutada ühtlane laskekindlus ja tabada kõik lasud ühte auku ning siis keeratakse sihik vastavalt laskja silmale „kümne peale“.

 

Võistluse algul sai välja hõigatud, et karika saab parima aktiivsusprotsendiga jaoskond. Kui võistlus oli jõudnud umbes poole peale, sai sellest peamine argument, millega naisi laskma meelitada. Kihutustööd selleks tegime kõik, nii instruktorid (lapsehoolduspuhkusele minev Karin ja mina asendajana) kui jaoskondade esindajad. Selle tulemusena koondusid naised oma jaoskonna „lipu alla“, organiseerisid ühiseid tulemisi ja kutsusid ühinema veel tiirus käimata liikmeid. Ka mitmed liikmekandidaadid said oma esimese ühistegevuse kogemuse just lasketiirust.

 

 

Kindlasti tekitas meie laskevõistlus ja sellega kaasnev ärgitustöö sügisesse elevust. Usun, et info võistlusest jõudis kõigi, isegi „uinunud“ liikmeteni. Kui meil ka ei õnnestunud kõiki naisi igapäevaste toimetuste-tegemiste juurest kohale meelitada, siis eesmärk, kus vähemalt pooled meie naiskodukaitsjatest saavad oktoobri lõpuks tulemuse kirja, sai täidetud. Viimase üle võime aga olla väga uhked!

FastLion CMS

Ühtsustunne viis võidule!

Ühtsustunne viis võidule!

Laskmine pole kindlasti põhiline, mille pärast naised NKK-ga on liitunud ja paljudele (üllatus-üllatus!) on relva käeshoidmine siiski vastumeelne Seda enam on hinnatud võistlustel saavutatud keskmine punktisumma 82,7 NKK Põlva ringkonna esimene laskevõistlus on nüüdseks peetud. Väikeste mööndustega (osalesid ka mõned liikmekandidaadid) külastasid lasketiiru täpselt pooled Põlvamaa naiskodukaitsjad. Seda võib pidada keskmiselt heaks tulemuseks.

Ühtsustunne viis võidule!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse