Uudised      KKK      Aastaplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tuli Tuli Söe kuumus on ligi kolm korda suurem kui tavalisel puidul! Tuli

Tuli

Tuld saad süüdata kaasas oleva süütepulgaga, kuid selle puudumisel võid kasutada läätsega kiirte koondamist (prilliklaas, objektiiv, mõnede pudelite põhjad, õllepurgi põhja lihvitud sisepind jne) kasetohule, kuni see süttib. Samuti saad mobiiliakuga tuld teha, kui sul on kaasas peent metallvilla, sest seda lühistades tekib aktiivne säde.

 

Selleks et sädemest saaks lõke, pead sa varuma valmis mitmeid materjale – kasetoht on kättesaadav pea igal pool ning kasutatav iga ilmaga. Sama kehtib kuuse alumiste kuivade ja imepeente okste kohta. Säti asjad valmis nii: eemalda tohult ülikergete ebemetena selle pealmine kiht ja kogu väiksesse hunnikusse; siis tõmba ülejäänud toht peenikesteks ribadeks ebemete juurde; sinna kõrvale säti peente kuuseokste puru ja aseta käepärast järkjärgult jämedamaid kuivi kuuseoksi.

 

Süüta ebemed, sealt tekkinud leegist saavad tuld ka ülejäänud süütepalad, kui asetad neid jämeduse järjekorras tulele. Lõkke säilimiseks pead juba valgel ajal varuma puid kogu ööks. Selleks et lõkkesoojus ei hajuks, tee palginottidest, mätastest või kividest sein lõkke taha – tulepeegel suunab kogu soojuse sinu poole.

 

Kui pead edasi liikuma ja tuld kandma, siis otsi suur ja kuiv (võid eelnevalt lõkkel kuivatada) puuseen. Kui oled ta lõkkes korralikult hõõguma saanud, siis hõõgub ta tükk aega ja sa saad tuld edasi kanda. Lisaks on puuseene ehk taeliku suits putukaid eemale peletav.

 

Alati jääb lõkkesse sütt. Kui oled leidnud mõne konservikarbi, mida sa ei vaja muuks, siis tee sinna põhja ja ülaserva augud, kogu sinna allesjäänud söed ja saad nii omale söepriimuse (pildil). Kasutamiseks süüta seal olevad söed peente kuivade laastude abil ja sa saad kruusiga vett soendada selle kohal. Söe kuumus on ligi kolm korda suurem kui tavalisel puidul!

 

Tuli

FastLion CMS

Tuli

Tuli

Tuld saad süüdata kaasas oleva süütepulgaga, kuid selle puudumisel võid kasutada läätsega kiirte koondamist (prilliklaas, objektiiv, mõnede pudelite põhjad, õllepurgi põhja lihvitud sisepind jne) kasetohule, kuni see süttib Samuti saad mobiiliakuga tuld teha, kui sul on kaasas peent metallvilla , sest seda lühistades tekib aktiivne säde

Tuli

www.naiskodukaitse.ee © 2019 » Naiskodukaitse