Uudised      KKK      Aastaplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tulekustutusvaip Tulekustutusvaip *Allikas: Päästeamet Tulekustutusvaip

Tulekustutusvaip

Tulekustutusvaip on  valmistatud klaaskiudkangast, mis on küll tulepüsiv materjal aga mitte tulekindel. See tähendab, et tulekustutusvaip ei sütti küll põlema, kuid kestva kõrge temperatuuri ja leegi toimel sulab. Tulekustutusvaip on efektiivne vahend väikeste tulekollete kustutamiseks, näiteks rasvapõleng pannil, süttinud kodumasinad, süttinud riided inimese seljas jne.

 

Tulekustutusvaip on tavaliselt kahes mõõdus, kas 120x120cm või 120x180cm. Väiksem vaip sobib eelkõige köögis pannil süttinud rasva kustutamiseks, suurem aga näiteks televiisori kustutamiseks. Oluline on, et vaip kataks täielikult süttinud seadme või aine.

Tulekustutusvaip

Kuhu panna?

 

Kodus tuleks tulekustutusvaip paigaldada köögi väljapääsu juurde, piisavalt eemale pliidist, et seda oleks vajaduse korral võimalik ohutult kätte saada.

 

Tulekustutusvaip kinnitatakse sobivasse kohta seinal kruvi abil. Kinnitus peab olema piisavalt tugev ning kindel, et tuleteki saaks kotist hooga rihmade abil välja tõmmata.

 

*Allikas: Päästeamet

FastLion CMS

Tulekustutusvaip

Tulekustutusvaip

Tulekustutusvaip on valmistatud klaaskiudkangast, mis on küll tulepüsiv materjal aga mitte tulekindel See tähendab, et tulekustutusvaip ei sütti küll põlema, kuid kestva kõrge temperatuuri ja leegi toimel sulab

Tulekustutusvaip

www.naiskodukaitse.ee © 2019 » Naiskodukaitse