Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tervisele pühendatud päev Tervisele pühendatud päev Tänavuse Liikumisaasta ühel kaunil maikuupäeval pidasime Tartus maha ühe vahva Tervisepäeva. Põnev! Tervisele pühendatud päev

Tervisele pühendatud päev

Kerli Prants 1. juunil 2014

Tänavuse Liikumisaasta ühel kaunil maikuupäeval pidasime Tartus maha ühe vahva Tervisepäeva.

Tervisele pühendatud päev
Foto: Triin Viltrop

Tervis on hindamatu vara - seda ei saa osta, laenata ega kinkida ja seda on lihtsam säilitada kui tagasi võitma hakata. Ringkonna spordipäeva õigusjärgse järeltulijana toimus Tervisepäev päris esimest korda. Läbivaks teemaks oli tervisesport ja eesmärgiks nii spordipisiku levitamine kui ka juba tervisesporti harrastavatele naiskodukaitsjatele soovituste ja nippide jagamine.

Hommik algas kahe põneva loenguga toitumise ja tervisliku sportimise teemadel. Saime selgeks, et tervislik toitumine ei tähenda kapsa närimist ja miks võiks vaatamata füüsilise koormuse rohkusele või selle puudumisele igaüks aeg-ajalt oma toitumisharjumused üle vaadata.

Näiteks leidsime ühiste arutelude käigus, et igapäevamenüüs jääb meil tihtipeale vajalikke kaunvilju väheks. Teises loengus jagati kasulikke õpetussõnu, mida sportimisel jälgida, ja tekitati ka motivatsiooni tervisespordiga üleüldse alustada. Saime teada, kuidas oma hingamise järgi treeningu tempot reguleerida ning miks enese staadionil või jõusaalis hingetuks rassimine soovitud tulemusi ei anna - kasulikum on treenida sellises tempos, et hingeldama ei hakka ja jaksab sõbrannaga mõnusalt juttu puhuda, ehk nn aeroobses tsoonis.

Lektorid olid nii põnevad, et neid oleks võinud kuulama jäädagi ja hilisem arutelu ja küsimustevoor ei tahtnud kuidagi lõppeda.

Tervisele pühendatud päev
Foto: Triin Viltrop
Pärast loenguid ja lõunapausi algas päeva praktiline osa: seltskondlik-sportlikud mängud ja näidistreeningud. Mängud panid proovile meie nutikuse, koostöövõime, tasakaalu, kiiruse ja spordialased teadmised.
Näidistreeningutel õpetati, kuidas käib õige jooksusamm (ei tohi hüpelda, vaid sujuvalt edasi liikuda, nagu peaks midagi pea peal tasakaalus hoidma), milliseid soojendus- ja võimlemisharjutusi teha (ja ka millistest kasu ei ole), kuidas kasutada treeningvahendina näiteks lauluväljaku pinke või omaenda keharaskust, kuidas teha ja kuidas mitte teha kõhulihastele mõeldud harjutusi ning palju muud kasulikku. Päeva lõpetas meeleolukas võrkpallilahing.
Kes sai innustust kodus iseseisvalt treenima hakata, kes julges pärast aastapikkust puusavalu tõttu tehtud pausi jälle jooksmas hakata käima (vastõpitud juhtnööride järgi), kes üritas igapäevamenüüsse herneid ja ube lisama hakata, kes veetis lihtsalt mõnusalt aega end toredas seltskonnas tervislikult liigutades - kasu sai loodetavasti iga osaleja.
Järgmisel aastal teeme jälle!
Tervisele pühendatud päev
Foto: Triin Viltrop
← Eelmine
Tore on head teha

FastLion CMS

Tervisele pühendatud päev

Tervisele pühendatud päev

Foto: Triin Viltrop Tervis on hindamatu vara - seda ei saa osta, laenata ega kinkida ja seda on lihtsam säilitada kui tagasi võitma hakata Ringkonna spordipäeva õigusjärgse järeltulijana toimus Tervisepäev päris esimest korda Tänavuse Liikumisaasta ühel kaunil maikuupäeval pidasime Tartus maha ühe vahva Tervisepäeva.

Tervisele pühendatud päev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse