Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2020 on PIIA KUSLAP Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja “Piia ennast esile väga ei tõsta, ta on kui nähtamatu haldjas, kes on alati olemas, kui tuge või nõu vaja. Sageli püüab ta kõigepealt anda teistele võimalusi tegutsemiseks, kogemuste saamiseks, ametikohtade täitmiseks, aga kui on näha, et napib tegijaid, siis asub ise tegutsejate ridadesse. “Kui on vaja, teeme ära!” Nagu ütlus: “kes palju teeb, see palju jõuab!” Ta on eeskuju kõigile! ← Eelmine Varbola Vambola sahistas Tartus sidet Järgmine → Pidulaua katmine välitingimustes Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2020 on PIIA KUSLAP

Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2020 on PIIA KUSLAP

15. dets. 2020

“Piia ennast esile väga ei tõsta, ta on kui nähtamatu haldjas, kes on alati olemas, kui tuge või nõu vaja. Sageli püüab ta kõigepealt anda teistele võimalusi tegutsemiseks, kogemuste saamiseks, ametikohtade täitmiseks, aga kui on näha, et napib tegijaid, siis asub ise tegutsejate ridadesse. “Kui on vaja, teeme ära!”

Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2020 on PIIA KUSLAP

Tamme jaskond ja Merle Muruvee iseloomustab Piiat selliselt: 

 

Tean Piiat alates 2016. aastast, oleme mõlemad Tamme jaoskonna liikmed. Olen Piiat pidevalt näinud erinevatel üritustel nii osaleja kui sageli ka korraldajana. Piia puhul on silma jäänud, et lisaks iga-aastastele tegevliikme kohustuste täitmisele, on Piia panustanud organisatsiooni pühendunult mitmel rindel. Piia valiti Tartu ringkonna juhatuse liikmeks 2016. aastal, sellest ajast alates on ta enda kanda võtnud nii suuremaid kui väiksemaid ülesandeid. Olles aktiivne kaasamõtleja ning sõnavõtja ringkonna juhatuse tegemistes ja otsustes, on Piiast saanud asendamatu meeskonna liige. Tal on alati oma arvamus ning ta

julgeb väljendada oma seisukohti erinevatel teemadel.

 

Piia tegeles ringkonna omatulu laekumistega ning väljaminekutega, hoides silma peal, et kõik kulutused oleksid kooskõlas nii omatulu eelarvega kui ringkonna juhatuses vastu võetud otsustega. Piia töötas läbi kõik juhendid ja dokumendid, millega ringkonna juhatusel oli vaja kokku puutuda. Piia on alati omale võetud ülesannetes täpne ja kohusetundlik, täites kõike õigeaegselt ning pöörates erilist rõhku detailidele.


Piia kuulus ringkonna revisjonikomisjoni aastatel 2014-2015. “Endise ringkonna revisjonikomisjoni liikmena on Piia teadmised meie organisatsiooni alusdokumentidest esmaklassilised ning ka selles valdkonnas on Piia tähtsaks nõuandjaks ringkonna esinaisele.” kiitis Tartu ringkonna esinaine Triin Seppet.

 

Piia on jõudnud panustada ka kolme erialagruppi: noortejuhid, spordigrupp ja meditsiinigrupp. 2019. aasta kevadeni kuulus Piia ka formeerimisgruppi, mille koosseisus võttis osa 2018. aasta suurõppusest SIIL 2018.

 

Spordigrupi juht Kerli Prants on iseloomustanud Piiat järgnevalt: “Piiale võib igatahes alati kindel olla. Kui ta juba meeskonnas on, siis toimetab väsimatult ja täidab oma ülesanded ilusti ära, lisaks jälgib ülejäänud olukorda ja aitab, kus vähegi oskab ja saab.” Tartu ringkonna korraldatud Koormusmatk 2019 korraldusmeeskonda kuulus ka Piia, tegutsedes peamiselt staabis, kuid aidates igal pool, kus aga abi vaja oli. Piia on olnud korraldusmeeskonna liige ka Tartu ringkonna NKK proovil aastatel 2017 ja 2018 ning 2017. aastal oli ta vastutav korraldaja Naiskodukaitse BVÕ IV ehk sõdurioskuste moodulil. Piia oli ringkonna poolne vastutaja 2019. aasta Maakaitsepäeval ja Võidupühal, mis leidis aset Tartus. Sellist üritust korraldada on ilmselgelt suur vastutus, kuid Piiale on juba kõik tuttav eelmisest korrast, sest ka 2018. a Maakaitsepäeva korraldamine oli Piia vastutusel. Ta on olnud ringkonna uutele juhtidele suunatud infotundide korraldaja aastatel 2017-2019.

 

Olles aktiivne inimene, kellele meeldib aega looduses veeta, võttis Piia osa 2020. aasta juulis toimunud KL meistrivõistlustel orienteerumises. Teadagi on tema panus ja osalus Naiskodukaitses kordades suurem, kui seda näitavad osalustunnid.

 

Alates 2020. aasta veebruarist asus Piia Tartu ringkonna meditsiinigrupi juhiabi ametikohale. Ta võttis instruktorina osa 2020. aasta Esmaabi BVÕ, lisaks korraldas meditsiinigrupi õppe, kus külalislektor viis läbi loengu teemal “Missioonil Malis PTSD sündroom”. Piia peab arvestust meditsiinigrupi liikmete
osalustundide üle. 

 

Tamme jaoskonna juhatuse endine aseesinaine (2014-2020) Piret Valge on Piia kohta öelnud: “Piia ennast esile väga ei tõsta, ta on kui nähtamatu haldjas, kes on alati olemas, kui tuge või nõu vaja. Sageli püüab ta kõigepealt anda teistele võimalusi tegutsemiseks, kogemuste saamiseks, ametikohtade täitmiseks, aga kui on näha, et napib tegijaid, siis asub ise tegutsejate ridadesse. “Kui on vaja, teeme ära!” on Piiat iseloomustav lause. Vahel on tunne, et kust ta selle jaksu, aja või ideed küll võtab, et kõigile abiküsijatele olemas olla.”

 

Piia on suurepärane näide naiskodukaitsjast, kes julgeb võtta vastutust, panna ennast proovile, arendada seeläbi iseennast ning organisatsiooni. Ta võtab asjad suurelt ette ning teeb ka kõik teoks. Nagu ütlus:
“kes palju teeb, see palju jõuab!” Ta on eeskuju kõigile!

FastLion CMS

Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja

Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja

Tamme jaskond ja Merle Muruvee iseloomustab Piiat selliselt: Tean Piiat alates 2016 aastast, oleme mõlemad Tamme jaoskonna liikmed “Piia ennast esile väga ei tõsta, ta on kui nähtamatu haldjas, kes on alati olemas, kui tuge või nõu vaja. Sageli püüab ta kõigepealt anda teistele võimalusi tegutsemiseks, kogemuste saamiseks, ametikohtade täitmiseks, aga kui on näha, et napib tegijaid, siis asub ise tegutsejate ridadesse. “Kui on vaja, teeme ära!”

Tartu ringkonna Aasta Naiskodukaitsja 2020 on PIIA KUSLAP

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse