Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tartu naiskodukaitsjad Utrial Tartu naiskodukaitsjad Utrial 11. -13. jaanuaril toimus Ida-Virumaa maastikul järjekordne Utria dessant, mis on välja kasvanud omaaegsest Erna retkest ning oli järjekorras 20-s. Koostöö Mentorlus Rahvusvaheline Võistlused ← Eelmine Kuidas jääda ellu ilma Bruce Willise kombel kangelast mängimata ehk Ohutushoiu kursus Tartus Järgmine → Tartus õpiti parema õpetamise nimel Tartu naiskodukaitsjad Utrial

Tartu naiskodukaitsjad Utrial

Maret Meriste 16. jaan. 2018

11.-13. jaanuaril toimus Ida-Virumaa maastikul järjekordne Utria dessant, mis on välja kasvanud omaaegsest Erna retkest ning oli järjekorras 20-s.

Tartu naiskodukaitsjad Utrial

Utria dessant on sõjalis-sportlik võistlus, mida korraldab Erna selts ning millel osalevad võistkonnad Eesti kaitse- ning jõustruktuuridest. Samuti on viimastel aastatel osalenud ka välisvõistkonnad. Võitluste korraldamise eripäraks on see, et kohtunike kogu koosneb välisekspertidest, keda juhib Soome Reservväelaste Kogu esindajate grupp, kuid millega on liitunud tegev- ja eruohvitsere Rootsist, Norrast ja Taanist. 

 

Sellise rahvusvahelise seltskonna töökorralduse sujuvaks tagamiseks on võistlustel alati töös ka staap. Ja ühe staabi muudavad töövõimeliseks enne kõike staabi assistendid. Sel korral oli kohtunike staabis assistentideks KL Tartu maleva 3 liiget: kaitseliitlane Aleksandra Zaverjuhha (endine naiskodukaitsja) ja naiskodukaitsjad Aliis Liin ning Maret Meriste. Kõik meist on olnud selle ürituse staabis toimetamas korduvalt ning seetõttu oskasime juba üsna hästi aimata, mis meid ees ootab. Suur osa tööst oli rutiinne: planeerida ja korraldada kohtunike transport kontrollpunktidesse ja tagasi, tagada kohtunikele vajalik informatsioon, materjalid ja vahendid, süstematiseerida ja vahendada infot, lahendada jooksvalt tekkivaid probleeme. 

Tartu naiskodukaitsjad Utrial

Töö käis 24/7. Staabi töökeeleks oli inglise keel. Lisaks kohustustele on selle võistluse kohtunike staabis töötamisel alati ka meeldiv pool. Saame jooksvalt jälgida võistluste kulgu, kaas elada omadele ja kaasa tunda katkestajatele. Alati saab nalja, sest reeglina on kontrollpunktidest naasnud kohtunikel ikka mõni kentsakas lugu rääkida. Ja muidugi vanad sõbrad: korduvalt samadel ettevõtmistel käies kujuneb välja 'omade' ring, keda on alati tore kohata ja kellega mõtteid vahetada. Rahulolu, mida pakub hästi kordaläinud ettevõtmine koos vanade sõpradega on see, mis iga järgminegi kord kodunt koti pealt välja meelitab ja tegusate inimeste sekka viib.

FastLion CMS

Tartu naiskodukaitsjad Utrial

Tartu naiskodukaitsjad Utrial

Utria dessant on sõjalis-sportlik võistlus, mida korraldab Erna selts ning millel osalevad võistkonnad Eesti kaitse- ning jõustruktuuridest Samuti on viimastel aastatel osalenud ka välisvõistkonnad 11.-13. jaanuaril toimus Ida-Virumaa maastikul järjekordne Utria dessant, mis on välja kasvanud omaaegsest Erna retkest ning oli järjekorras 20-s.

Tartu naiskodukaitsjad Utrial

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse