Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tango, Tango, Juliet, Uniform – sidekontroll viiele Tango, Tango, Juliet, Uniform Pühapäeval, 20. mail toimus täiendõpe side- ja staabigrupi liikmetele. Side- ja staabigrupp on Tallinna ringkonnas üks suuremaid põhierialagruppe. Õppel osalesid nii grupi liikmed kui ka need huvilised, kellel staabiassistendi tööga varasemat kokkupuudet polnud. Õppureid õpetas pikaajalise kogemusega Tallinna maleva staabiülem kpt Valjo Tooming. ← Eelmine Kallistus emale Järgmine → Tallinna naised said maleva karikavõistlustel laskmises III koha Tango, Tango, Juliet, Uniform – sidekontroll viiele side- ja staabigrupi täiendõpe; staabiassistent; valjo tooming

Tango, Tango, Juliet, Uniform – sidekontroll viiele

Heidi Tormet, Akadeemiline jsk 27. mail 2012

Pühapäeval, 20. mail toimus täiendõpe side- ja staabigrupi liikmetele. Side- ja staabigrupp on Tallinna ringkonnas üks suuremaid põhierialagruppe. Õppel osalesid nii grupi liikmed kui ka need huvilised, kellel staabiassistendi tööga varasemat kokkupuudet polnud. Õppureid õpetas pikaajalise kogemusega Tallinna maleva staabiülem kpt Valjo Tooming.

Tango, Tango, Juliet, Uniform – sidekontroll viiele
Staabiassistendid loengut kuulamas Foto: Heidi TormetKes on siis staabiassistent ja millised on tema tööülesanded? Neil teemadel said kursuslased kõigepealt mõtiskleda individuaalselt ja valida sobivaid vastuseid ette antud ülesandes. Kas staabiassistent peab peast teadma taktikalisi tingmärke, üksuste koosseise ja tabelvarustust, olema täiskohaga telefonist ja ülemat staabi olukorrast teavitama? Kui eelnevalt loetletud näited pigem ei kuulu staabiassistendi ülesannete hulka, siis ühiselt kaardistati sõjaajal maleva koosseisus oleva staabiassistendi tegevused. Näiteks peab staabiassistent kopeerima lahinguplaane kiledel, kopeerima ja komplekteerima kirjalikke käske, täitma asendajana lahingpäevikut, joonistama maastike sketše ja asendajana üles kirjutama sõjamängu tulemusi.

Tango, Tango, Juliet, Uniform – sidekontroll viiele
kpt Valjo Tooming Foto: Heidi Tormet
Tango, Tango, Juliet, Uniform – sidekontroll viiele
Praktilisi teadmisi omandamas Foto: Heidi Tormet

Kursuslased said väga head teoreetilised teadmised erinevatest käskudest ning sellest, milline peaks olema käsu sisu ja kuidas seda vormistada. Samuti anti ülevaade, millist lahingdokumentatsiooni täita ja millist liiki ettekandeid olemas on. Õppuritelt küsiti näiteks, mis on SALUTE ja SALTA, sest erinevad lühendid on mis tahes staabitöös väga vajalikud tööriistad. Praktiseerida said osalejad Icomi käsiraadiojaamadega sidekontrolli tehes ja NATO tähestiku abil teateid edastades, samuti tutvuti kaardikiletamise põhitõdedega.

 

 

 

 

 

 

Kursuslased jäid õppuse plaaniga rahule – oli neid, kes said meelde tuletada varem õpitut, ja neid, kes alles tutvusid staabiassistendi tööga. Loodetavasti nende huvi kasvas ja tekkis soov edasi õppida.

 

Kui täiendõpe oli seekord pigem teoreetilist laadi, siis Tallinna ringkonnas 11.–12. augustini toimuval erialagruppide kompleksõppusel on põhirõhk kindlasti praktilisel harjutamisel.

← Eelmine
Kallistus emale

FastLion CMS

Tango, Tango, Juliet, Uniform

Tango, Tango, Juliet, Uniform

Staabiassistendid loengut kuulamas Foto: Heidi Tormet  Kes on siis staabiassistent ja millised on tema tööülesanded? Neil teemadel said kursuslased kõigepealt mõtiskleda individuaalselt ja valida sobivaid vastuseid ette antud ülesandes Kas staabiassistent peab peast teadma taktikalisi tingmärke, üksuste koosseise ja tabelvarustust, olema täiskohaga telefonist ja ülemat staabi olukorrast teavitama? Kui eelnevalt loetletud näited pigem ei kuulu staabiassistendi ülesannete hulka, siis ühiselt kaardistati sõjaajal maleva koosseisus oleva staabiassistendi tegevused Pühapäeval, 20. mail toimus täiendõpe side- ja staabigrupi liikmetele. Side- ja staabigrupp on Tallinna ringkonnas üks suuremaid põhierialagruppe. Õppel osalesid nii grupi liikmed kui ka need huvilised, kellel staabiassistendi tööga varasemat kokkupuudet polnud. Õppureid õpetas pikaajalise kogemusega Tallinna maleva staabiülem kpt Valjo Tooming.

Tango, Tango, Juliet, Uniform – sidekontroll viiele

side- ja staabigrupi täiendõpe; staabiassistent; valjo tooming
www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse