Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Täna tähistatakse veteranipäeva Täna tähistatakse veteranipäeva Täna tähistatakse Eestis traditsiooniks saanud veteranipäeva juba kaheteistkümnendat korda, et tunnustada kaitseväe ja Kaitseliidu veterane ning mälestada langenud võitluskaaslasi. Veteranipäev on alates 2014. aastast ametlikult lipupäev, mistõttu kutsub kaitsevägi kõiki inimesi üles heiskama oma kodudel riigilipud, et näidata toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele. Heategevus Sinilillekampaania ← Eelmine Naiskodukaitsjad võistlesid lahingrelvadest laskmises Järgmine → Pea 600 000 Eesti kodu postkasti jõuavad juhised, kuidas kriisis käituda Täna tähistatakse veteranipäeva

Täna tähistatakse veteranipäeva

23. aprillil 2024

Täna tähistatakse Eestis traditsiooniks saanud veteranipäeva juba kaheteistkümnendat korda, et tunnustada kaitseväe ja Kaitseliidu veterane ning mälestada langenud võitluskaaslasi. Veteranipäev on alates 2014. aastast ametlikult lipupäev, mistõttu kutsub kaitsevägi kõiki inimesi üles heiskama oma kodudel riigilipud, et näidata toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Täna tähistatakse veteranipäeva

Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub ligi 3700  inimest, sh 150 naist, kes on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

 

Veteranipäeval toimub mitmeid erinevaid sündmusi üle Eesti:

  • Päikesetõusul heisatakse riigilipud üle kogu Eesti.
  • Skywheel of Tallinn särab päeva vältel sinilillevärvides.
  • Pärnu Jõekääru discgolfipargis saab osaleda heategevuslikul „Anname au veteranidele“ discgolfi võistlusel.
  • Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus Toris toimub veteranipäeva mälestusteenistus.
  • Kampaania tippsündmuseks on Veteranirock, mis toimub sel aastal Pärnus Endla teatri ees algusega kell 19:00. Kontserdil astuvad üles Tanel Padar, Ollie, HND ja MandoTerror! Ülekanne ETV2 vahendusel algab kell 21:30.

 

Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing ja Naiskodukaitse kutsuvad igal aastal aprillikuus inimesi kandma Sinilille rinnamärki kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ja nende lähedaste austamiseks. Kuu lõpuni saab kampaaniat toetada veel liitudes virtuaalse Sinilillerännakuga, mis rändab mööda Naiskodukaitse jaoskondi.


Igal kevadel panustab kampaaniasse mitusada naiskodukaitsjat, et toetada veterane, innustada inimesi liikuma, kutsuda loodusesse ning seiklema. "On eriliselt inspireeriv, et me naiskodukaitsjad on juba üheteistkümnendat kevadet särasilmselt valmis annetusi korjama ning erinevaid heategevuslikke üritusi korraldama," sõnas Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming. Sel aastal on naised korraldamas kokku üle 60 ürituse üle maa, et kampaania ka Eesti kõige kaugematesse nurkadesse jõuaks. "Veel on võimalus osaleda nt Palukülas ja Kareperes Sinilille Discgolfi üritustel, motoriseeritud rännakul "Kuidas läheb Võhandu" ja teisel autorännakul Põlva valla piires, Sinilille matkal Kiviõlis jne. Ja loomulikult - kanname sinilille, et näidata toetust meie veteranidele," lisas Tooming.


2024. aasta kevadel kogutakse raha, et toetada veterane ja nende lähedasi ning tervishoiu valdkonda laiemalt. Sinilillesümboolika müügist saadava tulu abil aidatakse kaasa Põlva Haigla uudse taastusravilinnaku rajamisele, luuakse koostöös Eesti Discgolfi Liiduga esimene puuetega inimestele ligipääsetav discgolfi rada ning soetatakse spordi- ning taastusvahendeid Otepää Tervisekeskusele.


Sinilillekampaaniat viib läbi MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Oma panusega aitavad kampaania õnnestumisele kaasa Kaitsevägi, Kaitseministeerium, Eesti Kaitseväe Veteranid MTÜ, Coop, Selver, Circle K, Apotheka, Petcity, R-kiosk, Apollo, Myfitness, Karupoeg Puhh, Matkasport, Poke Bowl, Milworks, Ortopro, Go Craft, Huum, Defrem, Autospirit, Semetron, Threod Systems, Saab, Petronas, Nordic Armoury, Maru Ehitus, Tactical Foodpack, Fendernet, Eesti Võrkpalli Liit, Eesti Jalgpalli Liit, Eesti Korvpalli Liit, Mega Media Grupp, Digitrükk, Swedbank, Telia, Montonio, Minilaod, Stebby, Vichy, Farmi Piimatööstus, ParimPidu.ee, Viking Security, Kultuurkapital, Nordecon ja Jõhvi linn.

FastLion CMS

Täna tähistatakse veteranipäeva

Täna tähistatakse veteranipäeva

Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub ligi 3700 inimest, sh 150 naist, kes on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995 aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis Täna tähistatakse Eestis traditsiooniks saanud veteranipäeva juba kaheteistkümnendat korda, et tunnustada kaitseväe ja Kaitseliidu veterane ning mälestada langenud võitluskaaslasi. Veteranipäev on alates 2014. aastast ametlikult lipupäev, mistõttu kutsub kaitsevägi kõiki inimesi üles heiskama oma kodudel riigilipud, et näidata toetust kaitseväe ja Kaitseliidu veteranidele.

Täna tähistatakse veteranipäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse