Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tallinnas ja Tartus algab parameediku erialakursus Tallinnas ja Tartus algab Naiskodukaitse viib parameediku erialakursust esmakordselt läbi korraga kahes linnas, kuna kursusele kandideeris erakordselt palju pädevaid ja nõuetele vastavaid kandidaate. Foto: Naiskodukaitse Meditsiin ← Eelmine Naiskodukaitsjana Lahingukoolis Järgmine → Miks naiskodukaitsjad mentorlusega tegelevad? Tallinnas ja Tartus algab parameediku erialakursus

Tallinnas ja Tartus algab parameediku erialakursus

Merle Norit 18. märtsil 2016

Naiskodukaitse viib parameediku erialakursust esmakordselt läbi korraga kahes linnas, kuna kursusele kandideeris erakordselt palju pädevaid ja nõuetele vastavaid kandidaate.

Kokku osaleb Tallinnas ja Tartus toimuvatel kursusel 28 Naiskodukaitse  ja Kaitseliidu tegevliiget.

Esimesel nädalavahetusel õpitakse peamiselt taaselustamist ALS algoritmi järgi, EKG teostamist ning traumakannatanu käsitlust.

 

Kokku  koosneb parameediku moodul viiest nädalavahetusest, millele lisandub iseseisev töö kaugõppes ja kohustuslik õppepraktika kiirabijaamades. Enne parameediku erialakursusele kandideerimist läbisid kõik kandidaadid sanitari taseme õppe (5 nv) ja sooritasid vastuvõtukatsed.

 

Kõiki kursuslasi ootab kursuse lõpetamise järel parameediku ametikoht Kaitseliidus. Lisaks ametikohajärgsetele ülesannetele reservõppekogunemistel võetakse endale ka vastutus osaleda täiendväljaõppel ning tagada esmaabi suurematel üritustel oma  kodumalevas või Kaitseliidu suurüritustel. Huvi korral suunatakse parimad õppurid edasi õppima esmaabiinstruktoriteks.

Lisaks Naiskodukaitse ja Kaitseliidu instruktoritele õpetavad parameedikuid Raul Jalast Tartu Kiirabi koolituskeskusest ning Heiko Porval ja Riho Männik PERHi koolituskeskusest.

Parameedikute väljaõpet Kaitseliidus korraldab Naiskodukaitse alates 2009. aastast.

Tallinnas ja Tartus algab parameediku erialakursus
Foto: Naiskodukaitse

FastLion CMS

Tallinnas ja Tartus algab

Tallinnas ja Tartus algab

Kokku osaleb Tallinnas ja Tartus toimuvatel kursusel 28 Naiskodukaitse ja Kaitseliidu tegevliiget Esimesel nädalavahetusel õpitakse peamiselt taaselustamist ALS algoritmi järgi, EKG teostamist ning traumakannatanu käsitlust Naiskodukaitse viib parameediku erialakursust esmakordselt läbi korraga kahes linnas, kuna kursusele kandideeris erakordselt palju pädevaid ja nõuetele vastavaid kandidaate.

Tallinnas ja Tartus algab parameediku erialakursus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse