Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tallinna ringkonna staabi ja siderühm korraldab koostöös malevaga staabitöö koolituse Tallinna ringkonna staabi ja 13. -14. oktoobril 2007 korraldab Tallinna ringkond aadressil Uus-Tatari 25a naiskodukaitsjatele sideõppuse, mille eesmärgiks on kaasata Naiskodukaitse liikmeid rohkem maleva õppustele. com 53 819 373 Side ja staap ← Eelmine ÜKS artikkel: "Vormis naised" Järgmine → Tallinna ringkond korraldab koduturvalisuse kursuse Tallinna ringkonna staabi ja siderühm korraldab koostöös malevaga staabitöö koolituse

Tallinna ringkonna staabi ja siderühm korraldab koostöös malevaga staabitöö koolituse

Tallinna ringkond 24. sept. 2007

13.-14. oktoobril 2007 korraldab Tallinna ringkond aadressil Uus-Tatari 25a naiskodukaitsjatele sideõppuse, mille eesmärgiks on kaasata Naiskodukaitse liikmeid rohkem maleva õppustele.

Kaitseliidu muutmisel malevkonnapõhisteks üksusteks on Tallinna maleva staabil plaan rakendada naiskodukaitsjaid sidemeestena, kirjutajatena ja staabiassistentidena, niiet kõigil õppusel osalejatel saaks kindlasti olema reaalne väljund staabi- ja sidetöö tagamisel.

Koolitus on eelkõige mõeldud side-staabirühma liikmetele, kuid oodatud on ka kõik teised, eriti uued liikmed, kellel peatselt seisab ees erialarühma valimine. Kohale on kutsutud on ka malevkondade pealikud ja nende abid.

Õppus ei eelda mingeid eelteadmisi ei sidest ega staabist, kuna seal korratakse ja  kinnistatakse staabitöö- ja sideprotseduure lähtuvalt maleva vajadustest. Laupäeva hommikupoole tegeltakse sidepidamiseeskirjade ja sidevahenditega ning sealt edasi staabiga. Õppetöö toimub osaliselt ka öösel, kus proovitakse läbi võimalikult reaalne olukorra, mille hulka kuulub ka unise peaga adekvaatsete vastuste andmine.
 
Koolituse edukalt läbinud peaksid olema suutelised:
- abistama staabi tööd nii rahu kui ka sõja ajal, sh nt lahingupäeviku täitmine;
- mõistma staapi kui sellist, staabi ülesannet ja struktuuri üleüldiselt;
- mõistma enda rolli staabis;
- jne.
 
Õppusel osalejatele antakse komplektne abistav materjal, mida edaspidi abimaterjalina kasutada.
 
Õppusel käsitletavad teemad:
1.    Sõjalised ja sõjavälised operatsioonid (~2h) – sõjalised, rahutagamise ja terrorismivastased operatsioonid. Mis on nende vahe ja milline on nende mõju staabitöö intensiivsusele (loeng)
2.    Koosseisud ja funktsioonid (3h) – erineva taseme üksused, funktsioonid (loeng)
3.    Staap ja selle osad (~2h) – erinevad staabisektsioonid ja nende ülesanded ning erinevad juhtimispunktid ja ülesanded. (loeng)
4.    Topograafia ja taktikalised tingmärgid (2h) – kaardid, ristkoordinaadid, suunamääramine kaardil ja tingmärgid.
5.    Lahingukäsk ja selle lisad (2h) – loeng + harjutus STANAG 2014 põhjal.
6.    Sideprotseduurid (2h) – sideeeskirjade tutvustamine ja nende kasutamine raadiojaama, välitelefoniga.
7.    Lahingdokumentatsiooni täitmine (1h) – lahingupäevik, kaotuste arvestamine, ettekanded. 

 

 

Täpsem info:
Margareta Muru
side-staabirühma vanem
kaheksajalg(ät)gmail.com
53 819 373

FastLion CMS

Tallinna ringkonna staabi ja

Tallinna ringkonna staabi ja

Kaitseliidu muutmisel malevkonnapõhisteks üksusteks on Tallinna maleva staabil plaan rakendada naiskodukaitsjaid sidemeestena, kirjutajatena ja staabiassistentidena, niiet kõigil õppusel osalejatel saaks kindlasti olema reaalne väljund staabi- ja sidetöö tagamisel Koolitus on eelkõige mõeldud side-staabirühma liikmetele, kuid oodatud on ka kõik teised, eriti uued liikmed, kellel peatselt seisab ees erialarühma valimine 13.-14. oktoobril 2007 korraldab Tallinna ringkond aadressil Uus-Tatari 25a naiskodukaitsjatele sideõppuse, mille eesmärgiks on kaasata Naiskodukaitse liikmeid rohkem maleva õppustele.

Tallinna ringkonna staabi ja siderühm korraldab koostöös malevaga staabitöö koolituse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse