Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Suvi, sõbrad ja seiklused ehk Tallinna ringkonna toitlustuse baasväljaõpe noorte suurlaagris Suvi, sõbrad ja seiklused Naiskodukaitse Tallinna ringkonna välitoitlustuse baasväljaõppe moodul Kaitseliidu noorte suurlaagris Laulasmaal ← Eelmine Järgmine → Tallinna ringkonna Lõuna jaoskonna taasasutamine Suvi, sõbrad ja seiklused ehk Tallinna ringkonna toitlustuse baasväljaõpe noorte suurlaagris

Suvi, sõbrad ja seiklused ehk Tallinna ringkonna toitlustuse baasväljaõpe noorte suurlaagris

Annely Koolmann 25. augustil 2023

Naiskodukaitse Tallinna ringkonna välitoitlustuse baasväljaõppe moodul Kaitseliidu noorte suurlaagris Laulasmaal

Suvi, sõbrad ja seiklused ehk Tallinna ringkonna toitlustuse baasväljaõpe noorte suurlaagris
Annely ja Andre. Foto: Annely Koolmann.

10.-13. augustil toimus Laulasmaal Kaitseliidu Noorte Kotkaste ja Kodutütarde suurlaager Specter, kus osales ca 200 noort koos juhendajatega. 

 

Naiskodukaitse aastaplaani oli juba sissekirjutatud, et laagris toimub ka Naiskodukaitse Tallinna ringkonna 2023.a. ametlik välitoitlustuse baasväljaõppe moodul. Nelja päeva jooksul osales toitlustusnaiskonnas 3 gruppi ja käe said valgeks 12 uut Tallinna ringkonna tegevliiget. Lisaks baasväljaõppel osalejatel tulid meile appi ka juba staa¾ikad toitlustajad Inge Laht, Anne Ojala, Kirke Kink ja Katrin Valkna. Samuti ulatasid meile abikäe Laura Liivrand (Kaitseliidust) ning üllatus abiline, 12-aastane noormees Andre Kiis, kelle jaoks ei olnud ükski ülesanne liiga raske, olgu selleks puude lõhkumine, vee toomine või pudru segamine. Ma ei ole varem kohanud last, kes oleks nii vaimustunud toitlustusest. Andre oli igal hommikul kell 6.30 kõps köögis ja toimetas koos meiega hiliste õhtutundideni.

 

Suvi, sõbrad ja seiklused ehk Tallinna ringkonna toitlustuse baasväljaõpe noorte suurlaagris
Reedene tiim. Foto: Liina Soidla.

Laupäevane grupp oli sel korral erilisem, sest väljaõppel osales ka ukraina tüdruk Mariya ning koolituspäev käis kahes keeles, nii eesti kui inglise.

Suvi, sõbrad ja seiklused ehk Tallinna ringkonna toitlustuse baasväljaõpe noorte suurlaagris
Laupäevane tiim. Foto: Annely Koolmann.

Mariya ja Ave laupäevasest tiimist jagasid ka enda kogemust välitoitlustuse moodulil osalemisest.  Ave aitas Mariya mõtted eesti keelde tõlkida.

 

Last weekend, I attended Toitlustuse BVÕ which took place at Spekter suurlaager in the heart of mighty Estonian forest. Long story short, it could not have been better than cooking for young people from Kodutütred & Noored kotkad. I was glad to feel their boundless energy, although these were the final days of camping. Thanks for sharing it with me, folks! You are awesome!

 

Eelmisel nädalavahetusel osalesin Toitlustuse BVÕl mis toimus Spekter suurlaagris võimsa Eesti metsa südames. Pikka juttu lühidalt öeldes, midagi ei oleks saanud olla parem, kui toitlustamine Kodutütarde ja Noorkotkaste jaoks. Oli rõõm tunda nende lõputut energiat, kuigi need olid laagri viimased päevad. Aitäh, et jagasite seda minuga, sõbrad! Te olete imelised!

 

The next person whom I am thankful is our Chief Instructor Annely Koolmann who has managed the whole framework to make it happen. This collaboration went successfully only because of your organizational skills and friendliness. You deserve to take all the credit!

 

Järgmine inimene, kellele olen tänulik, on meie toitlustusgrupi juht Annely Koolmann, kelle abil kõik teoks sai. See koostöö õnnestus vaid tänu teie korraldusoskustele ja sõbralikkusele. Te väärite kogu tunnustust!

 

I am also grateful to other participants of our Saturday-Sunday shift. It was a real pleasure to cooperate with you. Thanks for supporting me during this event and afterwards. I am looking forward to our next meeting! Next year in Ukraine, I guess.

 

Olen tänulik ka teistele laupäeva-pühapäeva vahetuse osalejatele. Oli tõeline rõõm teiega koostööd teha. Aitäh, et toetasite mind selle sündmuse ajal ja pärast seda! Ootan juba meie järgmist kohtumist! Järgmine aasta Ukrainas, ma arvan.

 

Last but not least, it is hard for me to put into words how proud I am to be a member of Naiskodukaitse. Your help is truly invaluable! I appreciate your trust and faith in me despite the current circumstances. Whether or not I have been the first Ukrainian in your team, I will not be the last one.

Elagu Eesti! Слава Україні!

 

Viimaks on mul raske sõnadesse panna, kui uhke ma olen Naiskodukaitse liikmeks olemise üle. Teie abi on tõesti hindamatu! Hindan teie usaldust ja usku minusse hoolimata praegustest olukorrast. Isegi kui olin või siis ka mitte teie meeskonna esimene ukrainlane, usun, et ma ei jäänud kindlasti viimaseks.

Elagu Eesti! Слава Україні!

 

Ave tagasiside

 

Naiskoduskaitse baasväljaõppe moodulistest tegin eelmisel nädalavahetusel ära enda jaoks viimase – välistoitlustuse mooduli. Õpe toimus Spekter noortelaagris ning pakkus meeldiva vahelduse nii keskkonna kui seltskonna näol. Olin end ettevalmistanud pikaks ja keeruliseks päevaks, mis algas Tallinnast väljasõiduga 05:30 ning lõppes Tallinnasse tagasijõudmisega veidi enne südaööd. Kõik, mis vahele jäi, oli eelnevalt pigem teadmata, seega saabusin laagrisse ootusärevalt. 

 

Mind hämmastas päeva kulgemise juures, et mingit suurt stressi ei saabunudki.

 

Annely oli juhina teinud nii hea ettevalmistuse, et pidevalt oli selge, mis saab järgmiseks, mis võiks olla järgmised ülesanded, kelle jaoks ja miks me tegutseme. Hämmastav, toidud saidki alati õigeaegselt valmis ning laste poolt sadas komplimente nagu oavarrest. Teised meeskonnaliikmed olid samui toetavad, tarmukad, viisakad ja abivalmid. Kõik olid valmis innukalt ülesandeid enda peale võtma, virisemist ei märganud.

 

Olin üpris sageli endale omaselt rohmakas või veidi mõtlematu, näiteks siis kui veekannu kindad katelt pestes üleni nõgiseks tegin – ometi olid nii Annely kui ülejäänud välitoitlustajad imeliselt kannatlikud ning nägid minu eksimustes pigem võimalust arenguks, mitte läbikukkumist. See oli tohutult motiveeriv. Nii juhtuski, et päeva lõpuks oli küll kontides rammestus ning herilase suts ajas käel valuse paistetuse üles ent südames ja silmis oli suur rõõm.

 

Suur aitäh Annelyle ja teistele selle meeldiva ja arendava päeva eest!

 

Suvi, sõbrad ja seiklused ehk Tallinna ringkonna toitlustuse baasväljaõpe noorte suurlaagris
Foto: Ave.

Suur, suur aitäh kõigile osalenutele nende imeliste päevade eest!

 

Mul oli suur au olla teie välitotilustuse baasväljaõppe mooduli instruktoriks.

 

Suvi, sõbrad ja seiklused ehk Tallinna ringkonna toitlustuse baasväljaõpe noorte suurlaagris
Foto: Liina Soidla.
← Eelmine

FastLion CMS

Suvi, sõbrad ja seiklused

Suvi, sõbrad ja seiklused

Annely ja Andre Foto: Annely Koolmann Naiskodukaitse Tallinna ringkonna välitoitlustuse baasväljaõppe moodul Kaitseliidu noorte suurlaagris Laulasmaal

Suvi, sõbrad ja seiklused ehk Tallinna ringkonna toitlustuse baasväljaõpe noorte suurlaagris

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse