Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sügise otsimine Tabasalu looduspargis... Sügise otsimine Tabasalu looduspargis . . . ehk kuidas Harku naiskodukaitsjad korraldasid koguperematka. Me teeme seda kindlasti uuesti! Foto: erakogu ← Eelmine Hea revideerimisaruande peaks valmis saama kuue tunniga! Järgmine → Harju ringkonna aasta naiskodukaitsja Liina Riismaa Sügise otsimine Tabasalu looduspargis. . .

Sügise otsimine Tabasalu looduspargis...

Eve Tobias 25. okt. 2020

... ehk kuidas Harku naiskodukaitsjad korraldasid koguperematka.

Sügise otsimine Tabasalu looduspargis...
Foto: Jaanika Kindlam

Naiskodukaitsjatel on tore tradistsioon korraldada igal aastal sügise otsimise matka. Eelmisel aastal korraldasid Harku jaoskonna naiskodukaitsjad oma koduvallas paraja pikkusega ja veidi nutikust vajavate kontrollpunktidega võistlusmatka.

Seda head kogemust ei saanud ju raisku lasta ja nii otsustasime sel aastal korraldada vallaelanikele ühe vahva koguperematka, kus lisaks liikumisele on võimalus uusi teadmisi saada ja oma osavust proovile panna.

 

Sügise otsimine Tabasalu looduspargis...
Foto: Eve Tobias

Suvel alustasime raja kaardistamisega ja ülesannete väljamõtlemisega. Kohtusime ja kõndisime rada läbi, arutasime, vaidlesime ja jõudsime kokkuleppele. Märkamatult oligi oktoobrikuu käes ja kuulutasime registreerimise avatuks. Väike värin oli hinges, kas ikka suudame piisavalt matkahuvilisi  kohale meelitada, aga matkapäevaks oli registreerunud 17 võistkonda. Oma valla ettevõtjate seast  leidsime paar toetajat, kes aitasid matkaliste energiat taastada küpsistega ja panid välja mõned loosiauhinnad. Kõik see tegi ainult rõõmu, nüüd jäi üle veel ilmataadiga kokkuleppele saada ja ka see õnnestus meil, saime vihmahoogude vahele ühe mõnusa päikeselise ennelõuna. 

 

Sügise otsimine Tabasalu looduspargis...
Foto: Jaanika Kindlam

Paar võistkonda ei saanud erinevatel põhjustel starti ilmuda, aga 14 võistkonda matkas terve raja läbi, lahendas ülesandeid ja nautis liikumist. Matkalised said panna proovile oma pildimälu, mõõta vett, valmistada looduslikest vahenditest veefitrit,  arvata kompamise põhjal kuivaineid, kaaluda oma käes erinevaid köögivilju, mõõta spiraali pikkust ilma mõõdulindita ja elustada Annekest. Viimase ülesandena oli lõbus Aliase mäng, kus kõik sõnad olid seotud kriisivarudega. 

Kõigi osalejate nägudelt peegeldus rõõm looduses liikumisest ja veidi uhkust, et ülesanded olid edukalt sooritatud. Eriti hea meel oli näha laste säravaid silmi, kui matka alguses oli nii mõnigi neist veidi turris, siis lõpus oli see unustatud ja alles olid ainult positiivsed emotsioonid.

 

Kõik see tegi ka meie päeva ilusaks. Aitäh kõigile matkal osalejatele ja toetajatele. Ja loomulikult aitäh kõigile, kellega koos tänane matk teoks sai. Me teeme seda kindlasti uuesti!

Sügise otsimine Tabasalu looduspargis...
Foto: erakogu

FastLion CMS

Sügise otsimine Tabasalu looduspargis

Sügise otsimine Tabasalu looduspargis

Foto: Jaanika Kindlam Naiskodukaitsjatel on tore tradistsioon korraldada igal aastal sügise otsimise matka Eelmisel aastal korraldasid Harku jaoskonna naiskodukaitsjad oma koduvallas paraja pikkusega ja veidi nutikust vajavate kontrollpunktidega võistlusmatka ... ehk kuidas Harku naiskodukaitsjad korraldasid koguperematka.

Sügise otsimine Tabasalu looduspargis. . .

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse