Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Spikrid peakokkadele peagi saadaval Spikrid peakokkadele peagi saadaval Oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel kogunesid 14 naist ja üks mees Jõhvi Alutaguse malevasse toitlusgrupi juhi kursusele. Koos olid 10 Naiskodukaitse toitlustusgrupi juhti ja 5 Kaitseliidu väliköögimeeskonna ülemat, viimastest mitmed olid siiski ühtlasi naiskodukaitsjad. Kursust viisid läbi Elle Vinni ja Merle Kodu, kellel mõlemal oli jagada kuhjaga tarkuseterasid nii teooria, kui praktilise poole pealt. Foto: Elle Vinni Toitlustamine ← Eelmine Naiskodukaitse side - ja staabi erialavõitluse võitis Sakala ringkond Järgmine → Naiskodukaitse avalike suhete ja ajaloo erialavõistluse võitis Pärnumaa ringkond Spikrid peakokkadele peagi saadaval

Spikrid peakokkadele peagi saadaval

Anu Tolsa, Harju ringkond 6. okt. 2015

Oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel kogunesid 14 naist ja üks mees Jõhvi Alutaguse malevasse toitlusgrupi juhi kursusele. Koos olid 10 Naiskodukaitse toitlustusgrupi juhti ja 5 Kaitseliidu väliköögimeeskonna ülemat, viimastest mitmed olid siiski ühtlasi naiskodukaitsjad. Kursust viisid läbi Elle Vinni ja Merle Kodu, kellel mõlemal oli jagada kuhjaga tarkuseterasid nii teooria, kui praktilise poole pealt.

Spikrid peakokkadele peagi saadaval
Foto: Elle Vinni

Kaks päeva õppeklassides möödusid lennates, pusides ninapidi arvutites Exceli-tabelites ja tehes rühmatöid.  Esimesel õppepäeval kalkulatsioonide tabelite täitmisel oleks kõrvalseisjale välja kostunud üks korralik laat, käis kõvahäälne info vahetamine  – kes teadis hindasid, kellel olid kalorid, kes kutsus naabrit appi arvutisse kadumaläinud tärnikesi otsima. Kursusel osalejad teadsid, et lisaks endile hakkavad hiljem nende käte(hiire)-tööd kasutama kõik, kellel on ürituste jaoks vaja kalkulatsioone. Nagu ühest suust kinnitati, et tabeli näol on tegemist hädavajaliku töövahendiga ja edaspidi jäävad ära paberikuhjad, mis enne ürituste korraldamisel tekkisid. 

 

Tunniplaanis oli muuhulgas ka kalorite arvestamine, kuid paraku ei olnud võimalik kaloreid arvestada söögipauside ajal, kui kokk Eha küpsetas mitte häid, vaid lausa imemaitsvaid kooke, rääkimata muudest roogadest. 

 

Kursus nägi ette, et erialarühma juht suudab lahendada pingeolukordi, seega esitati läbi mängimiseks esialgu uskumatutena tunduvad lood,  kuid mis ka tegelikult olid juhtunud ja tegid õppimise meeleolukaks. Lood olid kirja pandud erinevatelt õppustelt ja olid kinnituseks, iga keeruline kogemus jääb kauaks meelde.

 

Kursuse õppetöö oli loominguline, lisaks muudele ülesannetele tuli ka luuletada ja Ülle sulest  valminud salm oli päevakohane:

Täna olime koos

õppisime täies hoos

punt meil oli mõnus, lahe

ja nüüd plaksutame…. KOHE!

 

Teise päeva lõpuks, grupi lahkudes tundus, nagu oleks suvi tagasi tulnud – maleva hoov oli üle ujutatud päiksepaistest. Tore oli saada uusi tuttavaid ja veelgi toredam oli kohata vanu tuttavaid.

 

Kindlasti nõustuvad allakirjutanuga kõik, et tegemist oli vajaliku ja kasuliku nädalavahetusega – kes sai kinnituse, et on siiani tehtuga õigel rajal, kes sai uusi teadmisi ja kes sai mõtteid uue kursuse läbiviimiseks. 

Spikrid peakokkadele peagi saadaval
Foto: Elle Vinni

FastLion CMS

Spikrid peakokkadele peagi saadaval

Spikrid peakokkadele peagi saadaval

Foto: Elle Vinni Kaks päeva õppeklassides möödusid lennates, pusides ninapidi arvutites Exceli-tabelites ja tehes rühmatöid Esimesel õppepäeval kalkulatsioonide tabelite täitmisel oleks kõrvalseisjale välja kostunud üks korralik laat, käis kõvahäälne info vahetamine – kes teadis hindasid, kellel olid kalorid, kes kutsus naabrit appi arvutisse kadumaläinud tärnikesi otsima Oktoobrikuu esimesel nädalavahetusel kogunesid 14 naist ja üks mees Jõhvi Alutaguse malevasse toitlusgrupi juhi kursusele. Koos olid 10 Naiskodukaitse toitlustusgrupi juhti ja 5 Kaitseliidu väliköögimeeskonna ülemat, viimastest mitmed olid siiski ühtlasi naiskodukaitsjad. Kursust viisid läbi Elle Vinni ja Merle Kodu, kellel mõlemal oli jagada kuhjaga tarkuseterasid nii teooria, kui praktilise poole pealt.

Spikrid peakokkadele peagi saadaval

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse