Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sõda ja rahu Võrumaal Naiskodukaitse juhtide laagris Sõda ja rahu Võrumaal Naiskodukaitse juhid laadisid juuli lõpu leitsakuses Nõiariigis akusid, et pärast puhkuseperioodi lõppu värske hooga tööga alustada. Juhtide laagrisse tuli kokku 87 naiskodukaitsjat üle Eesti. Vabatahtlikud instruktorid Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Naiskodukaitse kõikide ringkondade juhid saavad sel nädalavahetusel kokku Võrumaal Järgmine → Ainus naistiim Admiral Pitka luurevõistlusel Sõda ja rahu Võrumaal Naiskodukaitse juhtide laagris

Sõda ja rahu Võrumaal Naiskodukaitse juhtide laagris

Karmen Vesselov 23. juulil 2018

Naiskodukaitse juhid laadisid juuli lõpu leitsakuses Nõiariigis akusid, et pärast puhkuseperioodi lõppu värske hooga tööga alustada. Juhtide laagrisse tuli kokku 87 naiskodukaitsjat üle Eesti.

Reede õhtupoolik kulus rõõmsatele taaskohtumistele ja sisseelamisele. Laupäev ja pühapäev kujunesid töiseks. Et päevi oleks lihtsam alustada, virgutati osalejaid füüsilise tegevusega. Laupäevase hommikvõimlemise viis läbi Tõnu Niilo, pühapäevase enam kui tunni kestnud hommikujooga abil aitas sisemist rahu leida Heino Pall. Edasi osalesid kolme gruppi jagatud juhid erinevates töötubades.

Sõda ja rahu Võrumaal Naiskodukaitse juhtide laagris

Naiskodukaitse kogenud koolitajate Taive Saare ja Riina Küti käe all said koolitujad juhiseid selleks, kuidas probleeme lahendada. Seminaril omandatud oskused aitavad edaspidi probleemide umbrohtu hävitada mitte lihtsalt niitmise, vaid juurika väljasikutamise abil, sest iga probleemi taga on peidus sügavamad põhjused. Haruharva võib juhtuda ka see, et algselt umbrohuks peetud taim on lähemal uurimisel päris kaunis ja võikski peenart tegelikult ehtima jääda.

 

Psühholoog ja Sisekaitseakadeemia lektor Erik Rüütel avas oma motivatsioonitunni lõbusate tähelepanumängudega. Üleminekud ühelt teemalt teisele olid sujuvad ja ühel hetkel leidsid juhid end filosofeerimas, kumb on olulisem: kas see, et sulle sinu töö meeldib või hoopis see, et see sul hästi välja tuleb. Lektori jutust jäi kõlama väide, et aja jooksul kerkib esile ikkagi see töö, milles oled andekas. Töö võib küll meeldida, aga kui see sul hästi välja ei tule, hakkad otsima muud. Seega peab õnnelik olemiseks tegelema alaga, milles oled tugev.

Sõda ja rahu Võrumaal Naiskodukaitse juhtide laagris

Ajal, mil kaks esimest gruppi püüdsid klassiruumides kõiki maailma asju korda teha, ajas kolmas grupp aga hoopis karmimat rida. Kaitseliidu struktuuriüksusena tuleb naistel ka sõjapidamisega kursis olla ja seekord oligi ülesanne korraldada fantoomsõda. Helilooja ja dirigent Andrus Kallastu töötoas tuli pooljao suurustel üksustel üheskoos võita sõda kujuteldava tugeva hambuni relvastatud vaenlasega. Kuna aga jõudude ülekaal oli vastase kasuks, tuli kasutada asümmeetrilise sõja võtteid ja lüüa teda sellega, millega võimalus on. Naisüksused olid relvastatud erinevate helitekitajatega: kaasas oli muusikariistu, vilesid, prääksuvaid mänguasju, aga ka võlukeppe ja muud maagilist kraami. Pärast planeerimisprotsessi harjutati drilli korras oma liikumised ja helirünnakud läbi.

 

Kogu laagri finaaliks kujunes suur fantoomlahing, kus kõik laagris osalenud korraga koordineeritult sõda pidasid. Vaenlane sai murtud täpselt ajastatud lärmaka lõpujooksuga, mis Nõiariiki juhuslikult sattunud külastajaid ehk veidi isegi kohutas.

Sõda ja rahu Võrumaal Naiskodukaitse juhtide laagris

Üle kahe aasta toimuv juhtide laager pakkus ka seekord igale maitsele midagi. Lisaks töötubades õpitule oli see taas hea võimalus suhelda Naiskodukaitse esinaise Airi Toomingaga, luurata, kuidas teistes ringkondades asjad käivad, panna paremad ideed kõrva taha või hoopis teha endale pai, kui mõni asi on kodus parem kui võõrsil.

 

Meeleolu aitas nädalavahetusel tõsta Võrumaa ringkonna naisansambel, kes tegi reede õhtul humoorika etteaste. Laupäeva päikeseloojangu ajal aga soojendas südameid Võrumaa neidudeansambel Reha. Nutikamatel oli taas võimalus korjata loorbereid Tõnu Niilo juhitud mälumängus. Maha sai peetud korralik fantoomsõda, ning rahu ja tasakaal leiti läbi jooga, soojade suhete ja mõtete korrastamise.

Sõda ja rahu Võrumaal Naiskodukaitse juhtide laagris

FastLion CMS

Sõda ja rahu Võrumaal

Sõda ja rahu Võrumaal

Reede õhtupoolik kulus rõõmsatele taaskohtumistele ja sisseelamisele Laupäev ja pühapäev kujunesid töiseks Naiskodukaitse juhid laadisid juuli lõpu leitsakuses Nõiariigis akusid, et pärast puhkuseperioodi lõppu värske hooga tööga alustada. Juhtide laagrisse tuli kokku 87 naiskodukaitsjat üle Eesti.

Sõda ja rahu Võrumaal Naiskodukaitse juhtide laagris

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse