Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saue jaoskond tutvustas end Saue linna sünnipäeval Saue jaoskond tutvustas end Lauad on, katel on, stend ja pildid on, vorm ja esinemisriided on, loterii jaoks on ka kõik kaasas – ja võiski sõita Saue linna kesksele väljakule, et panna üles Naiskodukaitse Saue jaoskonna, Kaitseliidu Saue kompanii ja Saue Noorkotkaste ühine ala linna 20. sünnipäeva pidustustel. Foto Eevi Kutpri NKK Saue jaoskonna ansambli esimene avalik esinemine ← Eelmine Tule rännakule "Keila Käbi!" Järgmine → Naiskodukaitse suvipäevad Aegviidus 2013 Saue jaoskond tutvustas end Saue linna sünnipäeval

Saue jaoskond tutvustas end Saue linna sünnipäeval

Aet Kala

Lauad on, katel on, stend ja pildid on, vorm ja esinemisriided on, loterii jaoks on ka kõik kaasas – ja võiski sõita Saue linna kesksele väljakule, et panna üles Naiskodukaitse Saue jaoskonna, Kaitseliidu Saue kompanii ja Saue Noorkotkaste ühine ala linna 20. sünnipäeva pidustustel.

Saue jaoskond tutvustas end Saue linna sünnipäeval
Foto Eevi KutpriKui need asjad on kaasas, siis metsas hätta ei jää
Saue jaoskond tutvustas end Saue linna sünnipäeval
Foto Eevi KutpriMelu meie platsil

Ettevalmistused linna sünnipäeva pidustusteks 24. augustil käisid juba varakevadest alates. Kuna plaanis oli üks tore päev linnarahvale, siis oli mõtlemist ja arutamist palju. Saue ettevõtete ja organisatsioonide hulgas oli loomulikult väljapanekuga osalema oodatud ka Saue linnas läbi aastate aktiivselt tegutsenud Kaitseliidu Saue kompanii ning end alles viimasel ajal rohkem näitama hakanud Naiskodukaitse Saue jaoskond.

 

Saime enda kasutada päris suure ala, kuhu panime üles väliköögi, kolme organisatsiooni tutvustavad stendid, loterii, metsas ellujäämise nurgakese ja takistusraja. Lisaks said soovijad end pildistada. Naised said ennast testida saamaks teada, millised naiskodukaitsjad nemad oleksid; lapsi köitis noorkotkaste korraldatud takistusada, kus tuli läbida labürint, joosta üle autorehvide ning roomata takistuse alt. Kõik huvilised said vaadata varustust, mis aitab metsas ellu jääda, samuti proovida ilma tikkudeta tuld teha. Lisaks oli meie juures sõjaajalooklubi „Frontline“ relvanäitus, mis ei jätnud külmaks ühtegi militaarhuvilist. Linnarahvas sai ühtlasi meie juures supiga keha kinnitada. Selle eest, et rahvas linna sünnipäevapeole ja ka meie juurde tee üles leiaks, hoolitsesid Saue kompanii mehed, kes autoga ringi sõites ruuporiga inimesi peole kutsusid.

 

Kõigil külalistel oli võimalik toetada Eesti riigikaitset võttes osa heategevuslikust loteriist. Saue jaoskonna naised valmistasid selle tarbeks üle poole aasta prosse, käepaelu, ehteid, heegeldatud ja õmmeldud mänguasju, küünlajalgu, süüteroose ja muud. Väljas olid isegi isetehtud kadakased võinoad. Naiste isetegemine sellega ei piirdunud. Tordivõistluse finaali ja oksjonile jõudis Külliki ja Kaia-Triinu valmistatud imeline martsipanitort.

 

Lisaks olime osalised meelelahutusprogrammis: Saue jaoskonna trio laulis kolm laulu, esinemiskostüümideks Naiskodukaitse algusaegade vormide järgi ise õmmeldud kaunid helesinised kleidid. Kui jõudis kätte peo viimase esineja Smilersi kord, jätkus meil jaksu ja lusti bändile kaasa elada. Lõpuks istusime kõik koos laua taga ja lasime hea maitsta martsipanitordil, mille väljaostmiseks me rahad kokku panime. Meil oli hea meel torti nautida ning kindlasti oli ka linnal kasu oksjonirahadest, mille eest saab korraldada rahvale vajalikke üritusi.

 

Päev oli tegus ja tore, meie tegevus äratas huvi, seega loodame saada juurde nii mõnegi uue naiskodukaitsja. Mis eriti suurt rõõmu pakub on see, et Saue naiskodukaitsjad, kaitseliitlased ja noored moodustavad toreda koostöövõimelise meeskonna. Koos võime suuri asju korda saata! Hea meel on ka naiskodukaitse jaoskondadevahelise hea koostöö üle. Ilma Keila jaoskonna naiste abita ei oleks meil ilusat fotojäädvustust ega nii palju uusi huvilisi.

Saue jaoskond tutvustas end Saue linna sünnipäeval
Foto Eevi KutpriNKK Saue jaoskonna ansambli esimene avalik esinemine

FastLion CMS

Saue jaoskond tutvustas end

Saue jaoskond tutvustas end

Foto Eevi Kutpri Kui need asjad on kaasas, siis metsas hätta ei jää Foto Eevi Kutpri Melu meie platsil Ettevalmistused linna sünnipäeva pidustusteks 24 augustil käisid juba varakevadest alates Lauad on, katel on, stend ja pildid on, vorm ja esinemisriided on, loterii jaoks on ka kõik kaasas – ja võiski sõita Saue linna kesksele väljakule, et panna üles Naiskodukaitse Saue jaoskonna, Kaitseliidu Saue kompanii ja Saue Noorkotkaste ühine ala linna 20. sünnipäeva pidustustel.

Saue jaoskond tutvustas end Saue linna sünnipäeval

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse