Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saarlased Ekströmi marsil Saarlased Ekströmi marsil Ekströmi marsile mineku idee tuli Kuressaare I jaoskonnalt, selle toetajaks ja transpordi organiseerijaks sai Raili Nõgu. Toredaid osalejaid leidus teistest jaoskondadest. Kokku sai meid 13 naist ning vastutulelik ja asendamatu bussijuht Tarmo Mändla. Ajalugu Matkamine ← Eelmine Kodutütrest Karolinest sirgus naiskodukaitsja Järgmine → Akadeemilise jaoskonna naised käisid Tõllu kapteneid õnnitlemas Saarlased Ekströmi marsil

Saarlased Ekströmi marsil

30. jaan. 2018

Ekströmi marsile mineku idee tuli Kuressaare I jaoskonnalt, selle toetajaks ja transpordi organiseerijaks sai Raili Nõgu. Toredaid osalejaid leidus teistest jaoskondadest. Kokku sai meid 13 naist ning vastutulelik ja asendamatu bussijuht Tarmo Mändla.

Saarlased Ekströmi marsil
Pilt Annika Vaher

Kuressaarest startisime kell 4.30, Kolga mõisa juurde jõudsime üheksa paiku. Enne ühisstarti marsile näitasid rahvale oma oskusi vabatahtlikud pritsimehed, kes tänavu tähistavad 100aastast sünnipäeva. Nägime ära ka Front Line Eesti näidislahingud. Paukuvate püsside ja lõhkevate granaatide vahel roomasid ringi ka ajakohases sõdurivormis fotograafid. Näidislahingu lõpp oli õnnelik – meie Eesti lipp jäi püsti lehvima. Oli aeg radadele minna. Radade pikkused olid 30,6 km, 17,8 km ja 7,3 km.

Saarlased Ekströmi marsil
Pilt Tamara Müür

Enamik meie naistest läbisid keskmise pikkusega raja, isegi need, kes algul plaanisid läbida lühema. Kambavaim ja eneseületus said võitu. Oli tore seal kohtuda noorte saarlastega – Saaremaa kodutütardega. Kaudsete andmete järgi osales matkal kokku üle 1000 inimese. Kogu marsi jooksul soosis ilm meie päeva, vahetevahel piilus ka päike pilvede tagant.

Saarlased Ekströmi marsil
Pilt Annika Vaher

Korraldajate poolt oli terve päev sisustatud huvitava programmiga. Päeva jooksul sai mõisahoones vaadata 1927. aasta tummfilmi "Noored Kotkad", toimus Vana Aja Laat käsitöö, talutoidu ja vanavaraga.

Saarlased Ekströmi marsil
Pilt Annika Vaher
Saarlased Ekströmi marsil
Ekströmi 2018 kostüümipreemia võitjad. Pilt Estlander

Tagasisõidul kodusaarele muljetasime bussis oma elamustest, mõnusast väsimusest ja leidsime, et üritus läks igati korda! Loodame, et järgmisel aastal marsime uuesti.

Suured tänud Raili Nõgule, kes ei andnud alla bussijuhi otsimisel, ja Tarmo Mändlale tema vastutulelikkuse eest oma vabal päeval.

 

Esmaspäeval oli Facebook'i Ekströmi leheküljel tore uudis käes – Tänavuse kostüümipreemia võitsid üldise arvamuse järgi kaks söakat halastajaõde, kes kui kaksikud välja nägid oma tõepärasuses.

 

FastLion CMS

Saarlased Ekströmi marsil

Saarlased Ekströmi marsil

Pilt Annika Vaher Kuressaarest startisime kell 4 30, Kolga mõisa juurde jõudsime üheksa paiku Ekströmi marsile mineku idee tuli Kuressaare I jaoskonnalt, selle toetajaks ja transpordi organiseerijaks sai Raili Nõgu. Toredaid osalejaid leidus teistest jaoskondadest. Kokku sai meid 13 naist ning vastutulelik ja asendamatu bussijuht Tarmo Mändla.

Saarlased Ekströmi marsil

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse