Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Evely Aavik Saaremaa aasta naiskodukaitsja on „Teeme ära!” Täpselt nii ütleb Evely, kui mõne ideega tema poole pöörduda. Tunnustus Saaremaa aasta naiskodukaitsja anti Evely Aavikule üle Kaitseliidu Saaremaa maleva pidulikul 100. aastapäeva peoõhtul 16. novembril Kuressaare kultuurikeskuses. Pilt: Kadri Paomees Koostöö Tähtpäevad Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Küüslauguga smuuti? Miks ka mitte! Järgmine → Naiskodukaitse Saaremaa ringkond pidas sünnipäeva Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Evely Aavik

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Evely Aavik

Eve Tuisk, Saaremaa rk 17. nov. 2018

„Teeme ära!” Täpselt nii ütleb Evely, kui mõne ideega tema poole pöörduda. Tunnustus Saaremaa aasta naiskodukaitsja anti Evely Aavikule üle Kaitseliidu Saaremaa maleva pidulikul 100. aastapäeva peoõhtul 16. novembril Kuressaare kultuurikeskuses.

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Evely Aavik
Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Evely Aavik. Pilt: Kadri Paomees

Evely tegutseb aktiivselt nii avalike suhete kui ka meditsiinigrupis. Ta kuulub Pihtla jaoskonna juhatusse ja on ka jaoskonna aseesinaine. Varasemalt on ta kuulunud pikka aega revisjonikomisjoni. Evely on Naiskodukaitse suur fänn ja väljendab seda igal võimalusel. Avalike suhete grupi liikmena on ta pea alati aktiivselt väljas erinevatel messidel, kus Naiskodukaitset tutvustatakse. Lisaks on ta baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse mooduli instruktor.

 

Kui minna ajas tagasi, oli Evely see, kes kuulus Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna loomise initsiatiivrühma koos Rita Loeli ja teistega. Ta peab väga tähtsaks Saaremaa ringkonna ja Pihtla jaoskonna pikaaegseid traditsioone ning panustab nende toimumisse.

 

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr iseloomustab Evelyt kui üht ringkonna alustaladest, kes on alati uskunud Naiskodukaitse ideedesse ja eesmärkidesse. „Olles olemuselt tegutseja, ei tunne ta mõtet ei saa või pole võimalik. Evely on mitme traditsioonilise ettevõtmise hing ja praktiline läbiviija. Oskus motiveerida kaaslasi ja samas olla väga kindlate põhimõtetega – need on väga vajalikud omadused vabatahtlikule. Julgelt võib öelda, et Evelyga koos hätta ei jää. Ettevõtlikkus, teotahe, enese proovilepanek uutes olukordades, mida saadab nakatav naer peene huumoriga – see on Evely. Alati toetav ja tuge pakkuv, kindlasti kõikidel tähtsamatel tegemistel toimetamas – sellisena tunneme Evelyt. Evely on kasvanud koos Naiskodukaitsega ja neid liikmeid pole just palju. Ta on alati positiivne ning otsib alati parimat ning on kaaslastele alati toeks.”

 

Saaremaa aasta kaitseliitlase tiitli pälvis Anton Lii. Lisaks pälvisid Kaitseliidu tunnustuse mitmed naiskodukaitsjad: 2. klassi teenetemedali Mare Kirr, 3. klassi teenetemedalid Anneli Pitk ja Ülle Sülla. Maleva parim naislaskur on Liselle Laurits.

 

Saaremaa maleva 100. sünnipäeva puhul üllatas külalisi muusikalise etteastega Jaan Tätte, kaasahaarava tantsunumbriga esines tantsurühm Lips. Akadeemilise jaoskonna naiskodukaitsjad laulsid Valjala kandleansambli saatel.

 

Maleva arengust andis ülevaate malevapealik kolonelleitnant Gunnar Havi. Sõna võttis ka kindralmajor Meelis Kiili, kes tänas saarlasi selle eest, mis nad eesti rahvale on andnud ja mida me koos hoiame – see on vaba Eesti riik. Viljaka koostöö eest tänasid kaitseliitlasi Saaremaa vallavanem Madis Kallas ja Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe.

 

Tantsuks mängis ansambel Untsakad.

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Evely Aavik
Aasta naiskodukaitsja Evely Aavik ja kindralmajor Meelis Kiili. Pilt: Kadri Paomees

FastLion CMS

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Evely Aavik Pilt: Kadri Paomees Evely tegutseb aktiivselt nii avalike suhete kui ka meditsiinigrupis „Teeme ära!” Täpselt nii ütleb Evely, kui mõne ideega tema poole pöörduda. Tunnustus Saaremaa aasta naiskodukaitsja anti Evely Aavikule üle Kaitseliidu Saaremaa maleva pidulikul 100. aastapäeva peoõhtul 16. novembril Kuressaare kultuurikeskuses.

Saaremaa aasta naiskodukaitsja on Evely Aavik

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse