Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saaremaa aasta isa 2013 on Jüri Linde Saaremaa aasta isa 2013 Saaremaa naiskodukaitsjad ja Saare maavanem Kaido Kaasik kuulutasid eile Kuressaare linnuse kapiitlisaalis välja Saare maakonna aasta isa 2013. Tiitli pälvis nelja lapse isa, Pöide vallavanem Jüri Linde. Vaata pilte Saarte Hääle ja Meie Maa galeriidest Foto: Sander Ilvest, Saarte Hääl ← Eelmine Praktilise meditsiini õppus Loode tammikus Järgmine → Sõdurpoisid on saanud juba 767 paari sokke Saaremaa aasta isa 2013 on Jüri Linde

Saaremaa aasta isa 2013 on Jüri Linde

Ivika Laanet /Saarte Hääl; Valjala jsk/

Saaremaa naiskodukaitsjad ja Saare maavanem Kaido Kaasik kuulutasid eile Kuressaare linnuse kapiitlisaalis välja Saare maakonna aasta isa 2013. Tiitli pälvis nelja lapse isa, Pöide vallavanem Jüri Linde.

Saaremaa aasta isa 2013 on Jüri Linde
Foto: Sander Ilvest, Saarte Hääl
Saaremaa aasta isa 2013 on Jüri Linde
Foto: Sander Ilvest, Saarte Hääl

“Isadepäev on sama oluline kui emadepäev, sest peres on ema ja isa võrdsed,” juhatas piduliku ürituse sisse naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Raili Nõgu.

 

Nõgu lisas, et kui laps sünnib, vajab ta armastust ja hoolt, abi ja kaitset. Hiljem juhiseid ja nõuandeid ning ühel päeval seda, et me laseksime tal minna. “Kuid meie armastust vajavad nad alati, lapsed on meie tulevik ja meie peegel, nad on meie ise.”

 

Saare maavanem Kaido Kaasik tundis heameelt, et tegemist on aktiivse ja väärika inimesega, kes lisaks isarollile leiab aega ühiskondlikult aktiivne olla.

 

Ürituse patroon, viitseadmiral Tarmo Kõuts tõdes, et selleks, et riik püsiks, peab ta olema tugev, ning üha tähtsamaks muutub põhiväärtuste hoidmine. “Tänapäeval on ääretult tähtis perekonda väärtustada,” kinnitas ta, viidates, et ei ole just eriti palju neid isasid, kes jagavad oma armastust mitte ainult oma perele, vaid seda antakse ka teistele. Admiral Kõuts andis aasta isale üle kingituse, maaelu ja püsima jäämise sümboli – seinakella.

 

Puka külas elava pere vanim poeg Meelis iseloomustas isa kui töökat meest, ja sellest töökusest teavad ka kõik vallaelanikud. “Aga mida nii hästi pealt näha ei ole, on see, kuidas ta koduste asjadega hakkama saab,” märkis Meelis. Ta tõi näiteks, et vanad Visu suusad, mis isa oli ostnud juba aastal 1988 ja suutnud hoida 20 aastat, lõhkus poeg Meelis ära juba esimesel maratonil.

 

“Isa on toetav ja ta on hästi hakkama saanud kõigega, mis talle antud on,” rääkis Meelis, kinnitades, et isal on olnud aega nii oma pere jaoks kui ka tegelda kõige muuga.

 

Jüri Linde ise ütles, et tal on hea meel, et on saanud olla just see, kes ta on. Ta lisas, et paljutki on ta õppinud oma isalt. “Isaks olemine ei ole mitte ainult ema toetamine, vaid see on vastutuse võtmine. Samuti rõõmude ja murede jagamine,” rääkis Linde.

 

Häid soove ja kingitusi tõid aasta isale Kuressaare abilinnapea Tiina Talvi, aasta ema 2013 Lidia Lõbus, aasta isa 2012 Tarmo Tool, Pöide vallavolikogu esimees Marina Treima, Reformierakonna esindajana Pille Mägi, Veiko Viil Saaremaa omavalitsuste liidust, Tornimäe põhikooli esindus, Kadi raadio tegevjuht Gunnar Siiner, kodutütarde ja noorte kotkaste juhendajad Tiia Kütt ja Leevi Naagel ning spordirahva poolt Madis Kallas.

 

Meeleolu lõi Akadeemilise jaoskonna naisansambel, keda juhatas Siivi Kaasik ja klaveril saatis Veikko Lehto, kaksikvennad Taavi ja Tanel Aeg ning Kristina Liiv. Peotordi oli valmistanud Valjala tordimeister Helina Mäekivi.

 

Naiskodukaitsjad ja kodutütred kinkisid aasta isale traditsioonilise omaõmmeldud lapiteki, mille sel aastal tegi eriliseks see, et teki ühel poolel on võimalik mängida ka lauamängu. Tekiga olid kaasas ka kabenupud.

 

Saare maakonna aasta isa valiti juba seitsmendat korda. Aasta isa ja aasta ema valimise algataja oli Saaremaa naiskodukaitsjate kauaaegne esinaine, varalahkunud Rita Loel.

 

Vaata pilte Saarte Hääle ja Meie Maa galeriidest 

Saaremaa aasta isa 2013 on Jüri Linde
Foto: Sander Ilvest, Saarte Hääl

FastLion CMS

Saaremaa aasta isa 2013

Saaremaa aasta isa 2013

Foto: Sander Ilvest, Saarte Hääl Foto: Sander Ilvest, Saarte Hääl “Isadepäev on sama oluline kui emadepäev, sest peres on ema ja isa võrdsed,” juhatas piduliku ürituse sisse naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Raili Nõgu Nõgu lisas, et kui laps sünnib, vajab ta armastust ja hoolt, abi ja kaitset Saaremaa naiskodukaitsjad ja Saare maavanem Kaido Kaasik kuulutasid eile Kuressaare linnuse kapiitlisaalis välja Saare maakonna aasta isa 2013. Tiitli pälvis nelja lapse isa, Pöide vallavanem Jüri Linde.

Saaremaa aasta isa 2013 on Jüri Linde

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse