Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
SAAME TUTTAVAKS: JÄRVI KIRS - mitmekülgne ja inspireeriv naiskodukaitsja SAAME TUTTAVAKS: JÄRVI KIRS 24. veebruaril Eesti Vabariigi 100. aastapäeva paraadil sammub Naiskodukaitse pidulikus vormis rühma ees heledapäine ja alati naeratav naiskodukaitsja, see on meie Järvi. “ ← Eelmine SAAME TUTTAVAKS: Angelina Oblikas – sädelev ja julge meditsiinihuviliste eeskuju Järgmine → SAAME TUTTAVAKS NOORTEJUHIGA: KAUPO LUUR SAAME TUTTAVAKS: JÄRVI KIRS - mitmekülgne ja inspireeriv naiskodukaitsja

SAAME TUTTAVAKS: JÄRVI KIRS - mitmekülgne ja inspireeriv naiskodukaitsja

23. veebr. 2018

24. veebruaril Eesti Vabariigi 100. aastapäeva paraadil sammub Naiskodukaitse pidulikus vormis rühma ees heledapäine ja alati naeratav naiskodukaitsja, see on meie Järvi.

SAAME TUTTAVAKS: JÄRVI KIRS - mitmekülgne ja inspireeriv naiskodukaitsja
Naiskodukaitse Harju ringkonna esinaise vastuvõtulFoto: erakogu

Järvi liitus Naiskodukaitsega 1998. aasta lõpus, ametlikult võeti ta vastu 1999. aastal.

 

Järvi meenutab: „Kolisin kunagi Saaremaalt Paldiskisse ja ei tundnud siin kedagi. Kuulsin, et siin linnas tegutseb Naiskodukaitse ja mõtlesin liituda. Harju ringkonna esinaine oli siis Rita Loel ja ainuke jaoskond oli siis Harjumaal Paldiski. Uurisin välja, millal nendel koosolek on ja läksin kohale. Koosolekul jagati rolle näidendiks, mulle öeldi, et mängid hunti. Olin loomulikult nõus ja nii ta läks. Nii umbes 15 aastat oli igal aastal see traditsiooniks, et organiseerisime ja mängisime jõulude aeg näidendit. Sai tehtud ka „lapiliste“ laste jõulupidu.“

 

Oma tegemisi kirjeldades on Järvi veendunud, et just Naiskodukaitses on ta väga palju õppinud ja ennast proovile pannud, samuti käinud Eestis paljudes kohtades, kuhu kunagi ei satuks ja teinud asju, millest ei oleks osanud mõeldagi. Näiteks on Järvi käinud langevarjuhüpetel, kuigi kardab kohutavalt kõrgust, veetnud metsas kolm sügispäeva otsides ise toitu ja peavarju. Männiokkatee ja konservi kaanel praetud juurikad on selline mälestus, mis ei kao. Järvi on saanud teadmised, kuidas metsas ellu jääda.

 

Ka koormusmatka kogemus ei ole Järvile võõras: “Koormusmatkal käisime 2000 a. algul ja tõime ära esikoha. Rada oli küll pikk ja raske, aga ära tegime. Tänu kindlasti Rene Toomsele, kes meid tookord treenis. Keegi ei uskunud, et harjukad võidavad.”

 

SAAME TUTTAVAKS: JÄRVI KIRS - mitmekülgne ja inspireeriv naiskodukaitsja
PresidendigaFoto: erakogu
SAAME TUTTAVAKS: JÄRVI KIRS - mitmekülgne ja inspireeriv naiskodukaitsja

Sooja tundega meenutab Järvi ka Military Father valimisi Paldiski Sõdurikodus. Sellest sündmusest võtsid osa tegevväelased ja ajateenijad ning naiskodukaitsjad olid kohtunikuks, kes selgitasid erinevate ülesannete abil välja aasta parima Military Father´i.

 

Järvi on olnud Paldiski jaoskonna esinaine ja aseesinaine ning täitnud ülesandeid revisjonikomisjonis. Praegu on Järvi Harju ringkonna aseesinaine ja Paldiski jaoskonna juhatuse liige. Lisaks toimetab Järvi kolmes erialagrupis – formeerimisgrupis, kultuurigrupis ning side- ja staabigrupis.

 

Kui Järvil vähegi aega on, siis reisib ta meelsasti, ka seltskonnaüritustel on ta rõõmuga jõu ja nõuga abiks. Järvile meeldib näidelda ja unistab sellest, et Harju ringkonnal võiks olla oma näitetrupp.

 

Järvi kiidab teda ümbritsevaid naisi, aastate jooksul on ta saanud endale Naiskodukaitses väga palju tuttavaid. Järvi näib ise igati sädeinimese moodi, positiivset energiat ja tahet tegutsemiseks talle endale annavad aga lõbusad inimesed.

 

Kodutütarde Harju ringkonna noorteinstruktor Reinika Tatter iseloomustab Järvit nii: „Järvi on alati rõõmsameelne, väga kohusetundlik ja mõnus kamraad. Temaga võib alati luurele minna, Ta leiab alati lahendusi, mitte takistusi!“

 

Harju ringkonna meditsiinigrupi juht ja Paldiski jaoskonna liige Angelina Oblikas kirjeldab Järvit: „Järvi on näinud Naiskodukaitses erinevaid perioode ja seoses sellega käitumine nagu ehtsal diplomaadil. Järvi on positiivne inimene ning alati valmis aitama organiseerimisel.“

FastLion CMS

SAAME TUTTAVAKS: JÄRVI KIRS

SAAME TUTTAVAKS: JÄRVI KIRS

Naiskodukaitse Harju ringkonna esinaise vastuvõtulFoto: erakogu Järvi liitus Naiskodukaitsega 1998 aasta lõpus, ametlikult võeti ta vastu 1999 24. veebruaril Eesti Vabariigi 100. aastapäeva paraadil sammub Naiskodukaitse pidulikus vormis rühma ees heledapäine ja alati naeratav naiskodukaitsja, see on meie Järvi.

SAAME TUTTAVAKS: JÄRVI KIRS - mitmekülgne ja inspireeriv naiskodukaitsja

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse