Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ringkonna side-ja staabigrupp pidas aru ja arendas sidet! Ringkonna side-ja staabigrupp pidas Jaanuari viimasel laupäeval kogunesid NKK Lääne ringkonna side- ja staabigrupi liikmed KL Lääne maleva staapi õppepäevale ja koosolekule. Erialaõpe Side ja staap ← Eelmine „Üks kõigi, kõik ühe eest“ - spordigrupi tegemised Läänes Järgmine → Küünlapäeva tähistamine Hiiumaal Ringkonna side-ja staabigrupp pidas aru ja arendas sidet!

Ringkonna side-ja staabigrupp pidas aru ja arendas sidet!

Aive Küünarpuu 10. veebr. 2017

Jaanuari viimasel laupäeval kogunesid NKK Lääne ringkonna side- ja staabigrupi liikmed KL Lääne maleva staapi õppepäevale ja koosolekule.

Ringkonna side-ja staabigrupp pidas aru ja arendas sidet!
Foto Sveta Mustkivi

Üheskoos arutati, kuidas saaks paremaks meie grupi koostöö maleva meestega ning omavaheline tegevus. Valisime grupi juhi – Erika Kalda, kes juba mõnda aega aktiivselt  õpetab meie liikmetele teadmisi, mis vajalikud tegutsemiseks side alal ja staabi töös. Valisime ka juhile 2 abi: ühe mandrilt ja teise saarelt.

 

Edasi läks päev õppimise tähe all. Staabi töö efektiivseks toimimiseks peab staabiassistentidel olema hea ettekujutus oma osast selles ning vajalikud teadmised kiireks reageerimiseks ja tegutsemiseks. Et meid ümbritsev elu ja sellest tulenevalt ka sõjapidamise tingimused/meetodid on pidevas, üha kiirenevas muutumises, peame aeg-ajalt lisaks olemasolevate teadmiste värskendamisele juurde õppima uusi. Nagu võõrkeel, mida igapäevaselt ei kasuta, vajab töö kaartidega, sidepidamine raadiojaamadega, info käitlemine arvutis jne,  pidevat harjutamist, et vajalikud tingmärgid, sümbolid, kutsungid ikka meeles püsiksid.

Ringkonna side-ja staabigrupp pidas aru ja arendas sidet!
Foto Sveta Mustkivi

Kui teooriaga ühele poole saime, jagas Erika meid kahte rühma. Päeva algusest peale ootas laua peal 2 arvutit praktilise staabi töö harjutamiseks. Nende juurde siis grupid kogunesid. Gruppidele anti ülesanded, s.t. algne situatsioonikirjeldus, millest lähtuvalt vastavalt laekuvale infole pidime selle fikseerima kaartidel ja arvutis. Appi tulid kaks KL Lääne maleva side-ja staabi alal kogenud meest, kes hakkasid meile edastama erinevate sidevahendite kaudu olukordi „rindel“.  Meile anti, nagu tellisime, staabi tööks vajalikud vahendid: kaardid, kiled, markerid, paberit, pliiatsid jm.  Ja läkski lahti - kes  kiletas kaarti, kes hakkas raadiojaamaga tööle, kes märkis sümbolid kaardi peale, kes täitis arvutis lahingupäevikut. Meie grupi eestvedaja Küllike Tammeveski lasi kõigil osalistel, kes vähegi soovis, tegutseda igas rollis. Nii saime õppida ja omandada kogemusi suure osa staabi tegevuse kohta. Õppuse lõpus andsid mehed meile tagasisidet, et mis oli hästi ja mis vajab veel harjutamist.  Meie aga omalt poolt avaldasime lootust, et mehed on valmis arvestama naiste sooviga tulevikus rohkem osaleda  õppustel reaalses staabitöös.

Ringkonna side-ja staabigrupp pidas aru ja arendas sidet!
Foto Sveta Mustkivi
Ringkonna side-ja staabigrupp pidas aru ja arendas sidet!
Foto Sveta Mustkivi

Õppepäeva lõpul kokkuvõtete tegemisel lubas Erika, et teeb arvutis grupile oma listi ja võimalusel kaasab õppekeskkonnas „Ilias“ kõik, kes seal juba midagi õppinud, ka gruppi, kus  saab soovi korral lahendada teste, et oma teadmisi side- ja staabi alal kontrollida ja värskendada. Nii on võimalik omavahel toimivat sidet pidada ja oleme paremini kursis  vajalike muutustega meid huvitaval alal.

 

Kokkuvõtvalt võib öelda: „Kordamine on tarkuse ema“ ja igal õppepäeval osaleja võib kasvõi mingis osas olla endaga rahul, et midagi õpitust seekord jäi ka püsivalt meelde ning järgmisel õppusel saab veel julgemalt ja efektiivsemalt tegutseda.

FastLion CMS

Ringkonna side-ja staabigrupp pidas

Ringkonna side-ja staabigrupp pidas

Foto Sveta Mustkivi Üheskoos arutati, kuidas saaks paremaks meie grupi koostöö maleva meestega ning omavaheline tegevus Valisime grupi juhi – Erika Kalda, kes juba mõnda aega aktiivselt õpetab meie liikmetele teadmisi, mis vajalikud tegutsemiseks side alal ja staabi töös Jaanuari viimasel laupäeval kogunesid NKK Lääne ringkonna side- ja staabigrupi liikmed KL Lääne maleva staapi õppepäevale ja koosolekule.

Ringkonna side-ja staabigrupp pidas aru ja arendas sidet!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse