Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal Ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal Võidupühale eelnenud nädalavahetusel (20. -21. juunil) toimus Tallinna ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal. Matkamine Sport ← Eelmine Heategevus läbi mängu Järgmine → Buffet laud metsas Ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal Tallinna ringkonna rattamatk

Ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal

Kaysa, Lääne jsk 30. juunil 2009

Võidupühale eelnenud nädalavahetusel (20.-21. juunil) toimus Tallinna ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal.

Teekonda alustati laupäeva hommikul Balti jaamast. Üheskoos mindi ratastega ja kottidega Aegviidu rongile, kust sõit kulges ligi tunnikese. Meeldivas seltskonnas veedetud aeg möödus aga linnulennul ja kohale jõudes olid meil juba vastas Riina ja Marek, kes võtsid lahkelt oma auto peale meie telgid ja kotid ning transportisid need juba telkimispaika - Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskusesse. Kaasa saime neilt ka natuke toidupoolist ning nüüd võis meie matk ratastega Põhja-Kõrvemaal alata. Teekonna ja matkarajad oli seltskonna jaoks valinud Kersti Tammekunn, kellel oli mõte näidata Kõrvemaad kui väga mitmekesise loodusega paika. Nii saimegi jalgratastel vändates nautida nii kauneid sega- ja männimetsi, järvi kui rabasid - imeilusat Eestimaa maastikku. Aga nagu kodumaa kliimale kohane, saime üheskoos sõites tunda nii tuult, vihma, kui ka natuke päikest.

Ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal
Foto: Kristjan

Olles sõitnud juba 10 km, ootasid meid uues puhkepaigas ees meie toetajad ja tublid kokkajad, kes olid meie jaoks valmistanud väga maitsva lõuna. Uuesti saime liikuma hakata alles siis, kui tugev vihmasabin lakkas. Edasi oli meil plaanis sõita veel umbes 20 km. Selle jooksul jääb kindlasti üheks kõige meeldejäävamaks sündmuseks Jussi järvede matkarajal olev väga järsk tõus. Seda nähes oli enamusel kindlasti küsimus, et kuidas küll me saame ratastega ülesse umbes 90 kraadisest mäest (vähemalt meile tundus see tol hetkel just nii terava nurga alt)? Kuna äsja oli sadanud vihma ning see oli muutnud maastiku libedaks ja poriseks, tundus ratastega üles minemine äärmiselt raske ettevõtmisena. Õnneks jõudsid aga kõik ühise jõupingutuse ja meie seltskonna ainsa meessoo esindaja Kristjani abiga õnnelikult tippu.

 

Edasi kulges tee nii üles kui alla, kruusa- kui ka liivateel, mille jooksul sai nautida ilusaid vaateid, mõnusat seltskonda ja tunda rõõmu jalgrattasõidust.

 

Kella kaheksaks jõudsime lõpuks oma laagripaika õnnelikult kohale. Ees ootas meid juba tublide kokkade tehtud soe kõhutäis. Pärast puhkust ja telkide üles sättimist oli Evelin Verš meile valmistanud ette mõned rühmatööd. Esiteks jagati naiste seltskond eraldi blondide ja brünettide võistkondadeks. Seejärel jagati meile õhupallipakk ja teip. Ülesandeks oli valmistada kõige ilusam ja vastupidavam tugitool just etteantud vahenditest. Hiljem tuli muidugi kõigil osavõtjatel toolide omadusi katsetada. Järgmise mängu pealkirjaks sobiks hästi „Sibula lahing“. Põhimõtteliselt anti kahele võistlejale kätte 2 lusikat, millest ühele oli peale pandud sibul. Eesmärk oli ajada vastase sibul enne maha, kui see juhtub enda omaga.

Ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal
Foto: Kristjan

Mängud mängitud, otsustasid enamus sauna minna. Vähesed jäid veel võrkpalli kõksima. Kuumas leiliruumis oli mõnus maha higistada terve päeva mustus ning koos teistega arutada matkasündmusi. Seejärel olid kõik päevast juba nii väsinud, et poeti oma telkidesse linnulaulu saatel magama.

Järgmisel läksime RMK giidi Danieli juhtimisel väikesele jalgsimatkale, kus teemaks looduses leiduvad ravimtaimed. Nii võis meie seltskond korrata juba õpitud teadmisi ning kuulda ka uut ja huvitavat. Nii saime noore retkejuhi käest teada, et kuusevaik on hea hammaste puhastamiseks, kase alumine koor sobib söömiseks ja palju muud. Samuti nägime metsas värskeid hundi jälgi ning õppisime, kuidas eristada metsakutsu jälgi koera omast. Selleks tuli võtta peenike pulk ning asetada see looma esi- ja tagakäppade vahele horisontaalselt. Kui nüüd pulk eraldab käppasid ilma neid puutumata, saamegi teada, et see on hundijälg.

 

Pärast väikest metsas käimist, oli kavas õppida käsitööõpetaja Anneli Mataloja käe all viltimist. Meie tegime seekord märgviltimist, kus nii mõnigi sai töö lõpuks endale värvilise seebikäsna või siis mitmevärvilise vildist pallikese, millest on lõpuks võimalik meisterdada kõrvarõngaid, võtmehoidjaid või hoopis patsikumme.

 

Lõppkokkuvõttes oli nädalavahetus Kõrvemaal väga mitmekesine, lõbus ning väärt aeg toreda seltskonnaga. Oleks tore, kui selliseid üritusi tuleks veel ning miks mitte, kui see jääks meie ringkonna traditsiooniks.


Suur tänu ka toetajatele ja söögitegijatele: Riinale, Annikale, Evelinile, Marekule.

Järgmine →
Buffet laud metsas

FastLion CMS

Ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal

Ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal

Teekonda alustati laupäeva hommikul Balti jaamast Üheskoos mindi ratastega ja kottidega Aegviidu rongile, kust sõit kulges ligi tunnikese Võidupühale eelnenud nädalavahetusel (20.-21. juunil) toimus Tallinna ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal.

Ringkonna rattamatk Põhja-Kõrvemaal

Tallinna ringkonna rattamatk
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse