Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Räpina jaoskonna naised hiidlaste mail 1. osa Räpina jaoskonna naised hiidlaste 23-25. oktoobrini toimub Hiiumaal Naiskodukaitse ajaloo ja avalike suhete erialavõistlus. Kuigi see on juba neljas vastava eriala võistlus, siis kõigile meile kolmele on see esimene. Autor: NKK Põlva ringkond Sellest, mis meid veel ees ootas ning kuidas möödub kogu võistlus - juba meie järgmises osas… ← Eelmine Isegi köiel, seebil ja piiripunktil võib olla midagi ühist! Järgmine → Naiskodukaitse Põlva ringkond sai täisealiseks Räpina jaoskonna naised hiidlaste mail 1. osa

Räpina jaoskonna naised hiidlaste mail 1. osa

Ulla Preeden, Sille Rebane, Tiina Piho 24. okt. 2015

23-25. oktoobrini toimub Hiiumaal Naiskodukaitse ajaloo ja avalike suhete erialavõistlus. Kuigi see on juba neljas vastava eriala võistlus, siis kõigile meile kolmele on see esimene.

Sõit sai alguse Räpina vallamaja eest, kust korjasime peale Tiina ja kuna tegemist on avalike suhete võistlusega, siis otsustasime alustada kroonikaga juba esimesest minutist. Hõikasime ühe mööduja appi ja esimene foto „vahvast triost“ saigi Facebooki (võib vaadata Ulla kontot).

Räpina jaoskonna naised hiidlaste mail 1. osa
Autor: NKK Põlva ringkond

Esimene ametlik ülesanne ootas meid aga Rohuküla-Heltermaa praamil, kus tuli koguda materjali pressiteateks, mis haaraks isamaa-armastust, teadmisi ja suhtumist Naiskodukaitsesse ja Kaitseliitu. Meie otsustasime keskenduda Naiskodukaitsele ja intervjueerisime viite inimest. Iga algus on raske, kuid Tiina julge pealehakkamine vedas meid vapralt vestlustesse. Küsimused valmistasime ette juba pikal maanteesõidul. Nendeks olid: mis on esimene asi millele mõtled kui kuuled sõna naiskodukaitsja. Teiseks, millised omadused on või peaksid olema naiskodukaitsjal? Kuidas kõlab sõnapaar naised ja relvad ning mida arvad, kas ise Naiskodukaitsesse astumisest või siis kui astub sinna mõni teie lähedane?

Räpina jaoskonna naised hiidlaste mail 1. osa
Autor: NKK Põlva ringkond

Võime ausalt tunnistada küll, et päris selliseid kohtumisi ja vastuseid ei osanud me oodata. Kõigepealt olid praktiliselt kõik, kelle poole pöördusime koheselt valmis vastama. Meie esimese küsimuse vastuste märksõnad võib kokkuvõtvalt üles lugeda nii - toitlustajad, abistajad, teistsugused, kuid ilusate vormiriietega supernaised.

 

Peamised isikuomadused, mida valdavalt nimetati olid julgus, isamaalisus, teadlikkus, sihikindlus ja töökus. Meile pigem üllatav oli aga reaktsioon sõnapaarile naised ja relvad, kus vaid ühel naisterahval oli selge veendumus, et need ei sobi kokku. Samas väga liberaalselt ja pigem julgustavalt suhtusid sellesse meie küsitletud kahekümnendates aastates noormehed. Kõige olulisem selle juures oli aga see, et relva tuleb osata käsitleda ja seda olenemata soost. Naiskodukaitsesse astuma polnud aga valmis mitte ükski küsitletud naisterahvastest ja suurima puudusena toodi välja AEG. See oli ka üks asi, millele viitas meile vastanud 25-aastane Ranno, et tema ei saa kohe aru, et kuidas kõikideks nendeks tegevusteks naised aega leiavad.

 

Praami sõit möödus intervjuude kaasabil väga ruttu ja meeleolukalt ning umbes südaööks jõudsime Hiiumaal Palade koolimajja. Siin sai viimase lihvi pressiteade. Vaatasime valmis messiboksi koha, kuid selle ülespanekuks läheb alles pühapäeval.  

Räpina jaoskonna naised hiidlaste mail 1. osa
Autor: NKK Põlva ringkond

Sellest, mis meid veel ees ootas ning kuidas möödub kogu võistlus - juba meie järgmises osas…

FastLion CMS

Räpina jaoskonna naised hiidlaste

Räpina jaoskonna naised hiidlaste

Sõit sai alguse Räpina vallamaja eest, kust korjasime peale Tiina ja kuna tegemist on avalike suhete võistlusega, siis otsustasime alustada kroonikaga juba esimesest minutist Hõikasime ühe mööduja appi ja esimene foto „vahvast triost“ saigi Facebooki (võib vaadata Ulla kontot) 23-25. oktoobrini toimub Hiiumaal Naiskodukaitse ajaloo ja avalike suhete erialavõistlus. Kuigi see on juba neljas vastava eriala võistlus, siis kõigile meile kolmele on see esimene.

Räpina jaoskonna naised hiidlaste mail 1. osa

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse