Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks Pühapäeval selgub, kes on Pühapäeval, 6. veebruaril kogunevad Tallinna Kultuurikatlasse Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste 2021. aasta enim väljapaistnud liikmed. Pidulikul tunnustusgalal osaleb ligi 90 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast, kodutütart ning noortejuhti kõikjalt Eestist. ← Eelmine Naiskodukaitse juhid tegid aasta kokkuvõtteid Järgmine → Aasta naiskodukaitsja on Leena Tammets Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks

4. veebr. 2022

Pühapäeval, 6. veebruaril kogunevad Tallinna Kultuurikatlasse Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste 2021. aasta enim väljapaistnud liikmed. Pidulikul tunnustusgalal osaleb ligi 90 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast, kodutütart ning noortejuhti kõikjalt Eestist.

Tunnustused nominentidele annavad üle Kaitseliidu ülem, Kaitseministeeriumi kantsler ja kaitseväe juhataja. Kultuurikatlas kuulutatakse välja ka eelmise aasta parimatest parim kaitseliitlane, naiskodukaitsja, kodutütar, noorkotkas ja noortejuhid.

 

Aasta naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast valiti 12. korda. Konkursi põhieesmärgiks on vabatahtlikul initsiatiivil põhineva organisatsiooni arendamise olulisuse esiletõstmine. Kõik konkursil osalevad kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad on olnud Kaitseliidu vabatahtlikud liikmed vähemalt kolm aastat, on oma tegevusega teistele eeskujuks ja andnud Kaitseliidu arengusse märkimisväärse panuse.


Otseülekannet auhinnagalast saab jälgida pühapäeval, 6. veebruaril algusega kl 12.00 aadressil:
https://worksup.com/app#id=KAITSELIIT2021PARIMATEGALA

(või mine worksup.com ja sisesta event id KAITSELIIT2021PARIMATEGALA).

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks

Naiskodukaitse ringkondade nominendid

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Leena Tammets

LEENA TAMMETS
Alutaguse ringkond
Leena on Naiskodukaitse liige alates 2008. aastast, olles enne seda viis aastat Kodutütarde ridades. Ta on olnud Naiskodukaitses erinevatel juhtivatel ametikohtadel ning mitmete projektide eestvedaja, lisaks osalenud paljudel suurõppustel, koormusmatkadel ning eriala- ja militaarspordivõistlustel. Ta on viinud läbi baasväljaõppeid kahes keeles, astunud üles nii televisioonis kui raadios tutvustades Naiskodukaitse tegevust. Leena on motiveeriv eestvedaja, usin korraldaja ja aktiivne osaleja, olles ka väsinuna abivalmis ja rõõmsameelne.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Ruth Pääsuke (foto: Lana Toomvap)

RUTH PÄÄSUKE
Harju ringkond
Ruth on pühendunud naiskodukaitsja, kes tegeleb pideva enesearenguga ja annab oma esmaabi- ja juhtimisalaseid oskuseid ning teadmisi organisatsioonikaaslastele edasi. Instruktorina on ta nõudlik, samas väga toetav - tema eesmärk on kõikjal tagada ühtlane väljaõppe kvaliteet. Ta oskab seada eesmärke ja samm-sammult nende poole vankumatu järjekindlusega liikuda. Ruthi leiab sageli riigikaitseõpetuse tundidest ja ka üle-eestilistest riigikaitselaagritest harimas noori organisatsiooni osas ja praktiseerimas nendega esmaabi võtteid.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Piret Lääne (foto: Annika Tammus)

PIRET LÄÄNE

Jõgeva ringkond

Piret on Naiskodukaitse liige alates 2016. aastast. Ringkonna juhatuse liikmena on ta muutnud ringkonna tegevust mitmekesisemaks ning tal on oskus märgata tunnustamist väärivaid liikmeid. Tähelepanuväärne on tema professionaalne tegutsemine staabiassistendina ja selle valdkonna väljaõppe korraldamine ning arendamine ringkonnas. Piret on pühendunud, süsteemne ning eesmärgile orienteeritud. Tema kireks on ennast võistlustel ja rasketel katsumustel proovile panna. Erakordse võitlusjanuga esindab ta ringkonda nii sõjalis-sportlikel kui laskevõistlustel.

 

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Triin Rannu (foto: KT Järva ringkond)

TRIIN RANNU

Järva ringkond

Triin liitus Naiskodukaitsega 2016. aastal. Ta on kohusetundlikkuse musternäidis, kellele on Eesti käekäik väga oluline. Näiteks töötas ta eriolukorra ajal vabatahtlikuna 1247 infoliinil, et inimestele kriisiolukorras abiks olla. Triin jõuab palju - ta on Roosna-Alliku jaoskonna juhatuse liige, kuulub toitlustusgruppi ja tegeleb kultuuriga. Triin on pühendunud ka noortele - ta on Järva kodutütarde ringkonnavanema abi ja Albu kodutütarde rühma rühmavanem. Triin on tõestanud, et olles vabatahtlik noortejuht ja samaaegselt ka naiskodukaitsja, saab need kaks väljakutset omavahel edukalt ühendada.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Diana Saarniit

DIANA SAARNIIT
Lääne ringkond
Diana on Naiskodukaitse liige alates 2011. aastast. Ta on oma loomult pigem tagasihoidlik, kuid võtab hea meelega vastutuse ning täidab vajalikud ülesanded. Diana jagab oma ohutushoiu alaseid teadmisi nii koduringkonnas, naabrite juures kui ka avalikel üritustel. Lisaks tegeleb ta toitlustamise, ajaloouurimise ja organisatsiooni tutvustamisega. Ta on läbinud välikokakursuse ja nüüd juhib evakuatsioonirühma toitlustusmeeskonda. Ta on võtnud südameasjaks saada tööle ringkonna ajalookomisjon ning Haapsalu jaoskonna aseesinaisena suhelda aktiivselt passiivsemate liikmetega, kaasates neid taas ka väljaõppeüritustele.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Katrin Arulepp (foto: Aile Vals)

KATRIN ARULEPP
Põlva ringkond
Orajõe jaoskonna juhatuse liige Katrin on olnud üliaktiivne naiskodukaitsja aastast 2017 ning on organisatsioonis väga mitmekülgne. Ta on läbinud SOKi, käinud neljal koormusmatkal ning mitmetel erinevatel eriala- ja spordivõistlustel, hetkel on tal käsil laskeinstruktori kursus. Katrin on oma erialadeks valinud meditsiini ja noorte juhendamise, lisaks on ta evakuatsioonirühmas reguleerimismeeskonna pealik. Enim on ta ehk panustanud noortejuhina tegutsedes – tal on oma rühm tüdrukuid, kellele ta oma kogemusi ja tarkusi jagab. Ta leiab, et igale olukorrale on lahendus ja nende väljatöötamine on tema loomuses.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Marje Arumäe (foto: Karme Tammist)

MARJE ARUMÄE
Pärnumaa ringkond
Marje on naiskodukaitsja alates 2013. aastast. Ta on olnud aktiivne spordigrupi eestvedaja ja toimetanud väsimatult Ülejõe jaoskonna juhatuses, olgu eesmärgiks siis jaoskonna metsalaagri korraldamine, Kihnu suusamatka või Raamoti rattaretke eestvedamine. Teda võib iseloomustada kui kõrge missiooni- ja kohusetundega naiskodukaitsjat. Marje väljaõpe riigikaitses on laiapõhjaline - ta on evakuatsioonirühma liige, osalenud koormusmatkadel ja arvukatel võistlustel. Ise tagasihoidlikku joont hoides on Marje teistele alati motiveeriv kaaslane, kellega tasub kõhklemata luurele minna.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Kersti Ojamets (foto: Kalev Kiviste)

KERSTI OJAMETS
Rapla ringkond
Kersti on Naiskodukaitse liige olnud kaheksa väga töökat aastat. Ta on tegutseja ja korraldaja - ringkonna juhatuse liige, side- ja staabi erialagrupi juht ja arendaja. Tema kohta räägitakse, et ta magab aastas lugematul arvul öid põõsa all või veelgi tõenäolisemalt ei maga üldse. Ta on veregrupilt patrullmatkaja, kes on näiteks Naiskodukaitse koormusmatkal osalenud üheksa aastat järjest. Tema ja ta võistkonna kirg patrullretkede vastu on Rapla ringkonna naiskodukaitsjaid innustanud ning samuti tugevasse patrullvõistluste usku pööranud.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Elve Rozenkron (foto: Kadri Paomees)

ELVE ROZENKRON
Saaremaa ringkond
Elve liitus Naiskodukaitsega 2012. aastal ning on palju teha jõudnud. Ta on tegutsenud staabiassistendina, juhtinud side- ja staabi erialagruppi ning osalenud laskevõistlustel ja patrullretkedel. Oluliseks rolliks on Elvel ka instruktoritöö Naiskodukaitse baasväljaõppe sõdurioskuste moodulil. Elve järjepidev pühendumine noortele on muljetavaldav ja mõõdetav reaalsete tulemustega - paljud tema juhendatud noortest on jätkanud nii Naiskodukaitses kui ka Kaitseliidus ning jäänud appi noorte juhendamisele. Elve on isikuna eeskujuks. Tal on kõik alati lõpuni läbi mõeldud - korralikult antud õppetunnid koos praktikaga tagavad rõõmsa meele ja head tulemused kõigi jaoks.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Mari Mesipuu (foto: Gunnar Teas)

MARI MESIPUU
Sakala ringkond
Mari Mesipuu on naiskodukaitsja alates aastast 2017. Ta panustab Karksi jaoskonna juhatuse töösse, on kaasa löönud toitlustus-, formeerimis- ning side- ja staabi erialagruppide tegemistes ja esindanud Sakala ringkonda üleriigilistel võistlustel. Iseloomult on Mari väga tasakaalukas, kohusetundlik ja hea suhtleja. Temas pulbitseb kustumatu teadmistejanu ning teda on kord valitud isegi Aasta õppuriks. Mari tegutseb baasväljaõppe sõdurioskuste mooduli instruktorina, käib abis noortelaagrites ja -koondustel, kirjutab artikleid, värbab uusi liikmeid ja panustab organisatsiooni arendamisse, seda kõike suure pühendumisega.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Triin Kravets

TRIIN KRAVETS
Tallinna ringkond
Triin on Naiskodukaitse liige 2005. aastast ning on terve oma teenistusaja olnud äärmiselt aktiivne. Eriti tegusaks on ta muutunud Tallinna ringkonna aseesinaisena. Pealtnäha on ta vaikse ja tagasihoidliku iseloomuga, aga temas peitub suur energia ja jõud, millega jõuab ta palju ära teha. Ta on pikaaegne ja kohusetundlik kodutütarde rühmavanem, kes panustab lugematuid tunde noorte heaks. Ta jõuab õppida, osaleda, korraldada, inspireerides ja haarates sellega ka teisi kaasa.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Monika Ristisaar (foto: Laura Jõgisoo)

MONIKA RISTISAAR
Tartu ringkond
Monika tee naiskodukaitsjana sai alguse 2013. aastal. Ta on ringkonna aseesinaine, aktiivne sümboolikakomisjoni liige ja mitmetele liikmetele mitteametlik mentor. Ta korraldab baasväljaõppeid ja teisi ringkonna üritusi, panustab “Ole valmis!” äpi arendamisse ja Naiskodukaitse avalike suhete töösse. Lisaks oma ringkonna arendamisele, käib ta koolitamas ka üle-eestilistel kursustel ja teiste ringkondade õppepäevadel. Monika oli esimeste seas, kes käis koroonakriisi ajal toetamas testimispunkti tööd ja hiljem andis suure panuse ka vaktsineerimiskeskuses. Märkimata ei saa jätta ka tema tegevust formeerimispunkti personaligrupis. Ta on õppustel hinnatud kaaslane, kellele võib kindel olla ja kes täidab oma ülesandeid pealikuna suure kohusetundega.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Nade¾da Alliksaar

NADE®DA ALLIKSAAR
Valga ringkond
Nade¾da on naiskodukaitses olnud üle 26 aasta, kuulunud nii Valga ringkonna kui ka Valga ja Otepää jaoskonna juhatusse. Ta on väga kohusetundlik ja aktiivne juhatuse liige. Lisaks tööle juhatuses, tutvustab ta meeleldi Naiskodukaitse tegevust perepäevadel nii sõdurivarustust demonstreerides kui ka süüa pakkudes. Raske on leida valdkonda, kuhu Nade¾da ei panusta. Viimastel aastatel on ta oma südameasjaks võtnud töö noortega. Ta lõi noorkotkaste ja kodutütarde Pühajärve rühma, mis on juba üle viie aasta tegutsenud. Koos noortega käib Nade¾da korrastamas sõjasangarite hauaplatse ja tähtpäevadel küünlaid süütamas.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Katrin Roots

KATRIN ROOTS
Viru ringkond
Katrin on Naiskodukaitse liige enam kui viis aastat ning on ringkonna toitlustusgrupi juhina toetanud erinevaid õppuseid ja üritusi, muuhulgas ka noortelaagrit Viru Spekter. Ta on evakuatsioonirühma liige ja ka Kadrina jaoskonna juhatuse liige. Katrin on vaikne ja toimekas naine, kes võib peaaegu märkamatuks jääda, ent tema uskumatud osalustunnid seda ei luba. Tema panuse teeb eriti märkimisväärseks pühendumus perele ja vabatahtliku tegevuse ulatus Naiskodukaitses. Ta on emaks viiele lapsele, kes võiksid nii mõnelgi teisel sellise pühendumisega tegutsemist pärssida, ent Katrinit ei peata miski. Katrinit iseloomustab julgus öelda välja asju, mida teised teinekord ei oska või ei taha, samuti ei või ta läbi lasta nõrka plaani ega loogikaviga.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks
Reili Jäädmaa (foto: Helen Saal)

REILI JÄÄDMAA
Võrumaa ringkond
Reili on endine kodutütar, keda tunnustati 2016. aastal aasta kodutütre tiitliga. Pärast kodutütreks olemise aega sai temast naiskodukaitsja, kuid ta käib endiselt igal võimalusel Noorte Kotkaste ja Kodutütarde maakondlikel sündmustel abis. Reili tegevus on mitmekülgne. Ta on läbinud SOK-i, teda võib näha militaarspordivõistlustel, laskepäevadel, Pitkal vastutegevust tegemas, toitlustamas, meeskonnaga ringkonna korraldatavaid üritusi planeerimas, sinilillekampaanias toimetamas ja avalikel üritustel Naiskodukaitset tutvustamas. Reili tugevuseks on tema positiivsus, kaine mõistuse hoidmine olulistel hetkedel, toetusvõime ja tõeline lugupidamine oma kaaslaste suhtes.

FastLion CMS

Pühapäeval selgub, kes on

Pühapäeval selgub, kes on

Tunnustused nominentidele annavad üle Kaitseliidu ülem, Kaitseministeeriumi kantsler ja kaitseväe juhataja Kultuurikatlas kuulutatakse välja ka eelmise aasta parimatest parim kaitseliitlane, naiskodukaitsja, kodutütar, noorkotkas ja noortejuhid Pühapäeval, 6. veebruaril kogunevad Tallinna Kultuurikatlasse Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste 2021. aasta enim väljapaistnud liikmed. Pidulikul tunnustusgalal osaleb ligi 90 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast, kodutütart ning noortejuhti kõikjalt Eestist.

Pühapäeval selgub, kes on valitud aasta naiskodukaitsjaks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse